Jump to content
isildur

interplast.pl - co to za przekręt??

Recommended Posts

Ciekawa sprawa z domeną interplast.pl

 

Otóż domena była dodana do 2 łapaczy i wygasała o godz 14:00:00 równo. Dosłownie o tej godzine w bazie NASK pojawił się wpis że nie ma informacji o domenie. Teoretycznie mozna było ją sobie zarejestrować. Zrzut ponizej. Niestety nie mogłem. Dosłowanie 2 minuty potem czyli wieczność, domena zostałą zarejestrowana przez tajemniczego rejestratoraz z ES.

 

2 minuty to wieczność. Czy to efekt ostatniej aktualizacji po stronie NASK? Jak dla mnie granda.

 

interplast-noname_zpsac7a41dc.png

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa sprawa z domeną interplast.pl

 

Otóż domena była dodana do 2 łapaczy i wygasała o godz 14:00:00 równo. Dosłownie o tej godzine w bazie NASK pojawił się wpis że nie ma informacji o domenie. Teoretycznie mozna było ją sobie zarejestrować. Zrzut ponizej. Niestety nie mogłem. Dosłowanie 2 minuty potem czyli wieczność, domena zostałą zarejestrowana przez tajemniczego rejestratoraz z ES.

 

2 minuty to wieczność. Czy to efekt ostatniej aktualizacji po stronie NASK? Jak dla mnie granda.

 

interplast-noname_zpsac7a41dc.png

 

 

A teraz już tak

 

sf2rn9.png

 

i najciekawsze jest to:

 

ABONENT:

dane niedostępne

KONTAKT TECHNICZNY:

dane niedostępne

 

Może był jakiś spór sądowy, albo jakaś restrukturyzacja spółki i ktoś zawczasu zablokował możliwość przejęcia domeny. Cięzko coś powiedzieć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opcji nie było wcześniej zarejestrowanej?

Sprawa i tak dziwna bo tu domena od razu została zarejestrowana - bez prerejestracji. No chyba, że ktoś jest aż tak szybki :)

 

Jeżeli domena jest zarejestrowana na osobę fizyczną to danych niestety nie zobaczymy. Kontakt techniczny w tym przypadku ma dane te same co dane abonenta lub wcale nie jest ustawiony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena wisiała sobie po okresie rozliczeniowym i tyle. należała do spółki która zakończyła działalność. Na pewno nie było sporu.

 

Mocno podejrzana sprawa.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny podczas sporu zawsze mają status "The domain name is under dispute" i wtedy nie wygasa wcale...

NASK wrzucał na produkcje nowy system ale czy to ma jakikolwiek związek z ta sytuacją ciężko powiedzieć

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena (...) należała do spółki która zakończyła działalność.

Możesz wrzucić jakiś link, który potwierdzi tą informację ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ems.ms.gov.pl - są 2 spółki mające w nazwie INTERPLAST w likwidacji, tak więc bardzo możliwe, że domena należała do jdnej z nich...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ola - nie widzę tego w KRS

@lechoo - w Twoim linku też nic nie widzę o zakończeniu działalności

 

Dam jeszcze link do archiwum

 

23Interplast.jpg

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o te:

KRS 0000181786 INTER-PLAST M.NOWAK I S-KA SPÓŁKA JAWNA W LIKWIDACJI IŁŻA

KRS 0000194501 "INTER PLAST" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W LIKWIDACJI WARSZAWA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o te:

KRS 0000181786

KRS 0000194501

A teraz zerknij w link do Archive.org gdzie podany jest KRS na byłej stronie Interplast.pl :)

nr.KRS 0000109232

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, Kangur masz oczywiście rację, pewnie sie przebranżowili, zmienili nazwę i tyle :) co nie zmienia faktu, że ktoś ekspresowo zarejestrował tą domenę

Share this post


Link to post
Share on other sites

... pewnie sie przebranżowili, zmienili nazwę i tyle :)

Nie brnij proszę dalej :)

Zmiana umowy spółki ( a więc i zmiana nazwy ) staje się skuteczna dopiero z chwilą rejestracji w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego (KRS)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

dokładnie Kangur. Nie mieli trademarka na nazwę bo sporo firm tak się nazywa więc sprawa co najmniej dziwna. Czemu hiszpański rejestrator 2 min. po wygaśnięciu domeny ją rejestruje z palca, a dwie łaparki nie daja rady??

Share this post


Link to post
Share on other sites

dokładnie Kangur. Nie mieli trademarka na nazwę bo sporo firm tak się nazywa więc sprawa co najmniej dziwna. Czemu hiszpański rejestrator 2 min. po wygaśnięciu domeny ją rejestruje z palca, a dwie łaparki nie daja rady??

Ja co prawda nie pisałem o TM tylko pytałem skąd masz informację o tym, że firma ta zakończyła działalność ale jedyna odpowiedź jaka mi na razie nasuwa na Twoje pytanie, to taka, że to musiał być palec boży ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamiast gdybać co się stało prościej byłoby złożyć oficjalne zapytanie w tej kwestii u źródeł czyli w NASK-u...

Wyślij im poleconym to może dowiemy się co zakombinowali...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapytanie wyślę na pewno, dla zasady. Sprawa jest conajminej dziwna. Może będzie z tego fajny temat na bloga, skoro domena przepadła

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapytanie wyślę na pewno, dla zasady. Sprawa jest conajminej dziwna. Może będzie z tego fajny temat na bloga, skoro domena przepadła

Zasady to jedno a wyjaśnienie owego "cudu" to drugie...bo sprawa wydaje się dość interesująca zważywszy na fakt że za chwilę okazać się może iż łapacze dzielą się na lepszych i gorszych lub nieznajomych i znajomych "Królika"..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prywatna rejestracja w tajemniczej hiszpańskiej firmie - trzeba wezwać Pana Samochodzika!

 

Ale wiedząc, że np w tej firmie rejestruje domeny wielu cybersquatterów (wg zestawienia postępowań arbitrażowych przed WIPO), to mniej egzotyczna Hiszpania mnie aż tak nie dziwi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firma z mojego miasta, nic mi również nie wiadomo, aby zakończyli, czy też mieli w planach zakończenie działalności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może po prostu zawiodły łaparki? To zdarzało się wcześniej niejednokrotnie... Sam miałem kiedyś taką sytuację, że mając domenę dodaną do przechwycenia rejestrowałem ją z palca po kilku minutach od spadu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nawet jeśli łaparki zawiodły to o godz. 14:00:00 sam wysłałem requesta o rejestracja z swojego panelu. System mielił długo i dupa. Próbowałem kilka raz, aż otrzymałem info że już zarejestrowana. Przez 2 minuty nie mogłem ręcznie zarejestrować, a po 2 minutach domeny już nie było. To jest ciekawe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

WHOIS pokazuje dane z opóźnieniem - teoretycznie nawet do 15 minut. O 13:59:59 domena była jeszcze zarejestrowana (wygasająca). O 14:00:00 przez sekundę nie była i akurat takie WHOIS Ci się wyświetliło. O 14:00:01 łaparki próbowały ją rejestrować, pierwsza miała szczęście łaparka z Hiszpanii, która domenę zarezerwowała (a we WHOIS wciąż wyświetlał się stan z 14:00:00). Po dwóch minutach registrar z Hiszpanii zmienił domenę z reserved na booked i już, po sprawie. Jak dla mnie sytuacja wygląda bardzo typowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm nie ma takiej opcji, by NASK pokazywał domenę jako brak danych w WHOIS, w przypadku gdy od razu jest rezerwowana przez łaparke. Pokazuje wtedy ze domena jest w rezerwacji od razu. Widziałem to setki razy jesli nie więcej.

 

Tak więc dla mnie sprawa jest mocno nietypowa. Byc może to czynnik zewnętrzny w NASK byc może pokłosie ostatniej aktualizacji systemu, ale na pewno nie jest to typowe sprawa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z pewnością nie było to pokłosie ostatniej aktualizacji (systemu) w NASK, bo identyczna sytuacja miała miejsce już wcześniej - przynajmniej dwukrotnie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×