Jump to content
damien

Dzisiejszy mailing - podwyżka cen u konkurencji

Recommended Posts

Natomiast w przypadku AM mówimy o firmie skierowanej przede wszystkim na rynek polski, która na swoich stronach pomocy pisze: "Osoby fizyczne oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą, ale niezarejestrowane jako płatnicy VAT, płacą tylko cenę uwidocznioną w serwisie. W tym przypadku jest to cena brutto." - http://pomoc.aftermarket.pl/article/AA-00706/0/Czy-ceny-w-serwisie-to-ceny-brutto-czy-netto.html

 

jednocześnie wystawiając osobom fizycznym faktury na kwoty netto jako firma amerykańska. Tymczasem od takiej faktury należy samodzielnie rozliczyć i odprowadzić VAT.

 

@lukas22333 - mówimy tu o zupełnie innej sytuacji, to co przytaczasz, to zapisek znajdujący się na fakturze od firmy cypryjskiej, wystawianej dla firmy polskiej, w takim przypadku wszystko jest prawidłowo. W dropped jest to zorganizowane tak, że jeśli ktoś poda w danych konta prawidłowy NIP (VAT-ID), wówczas otrzymuje fakturę na kwotę netto od firmy z Cypru. Jeśli zaś ktoś nie poda VAT-ID lub nie znajduje się on w bazie VIES, a więc nie jest zarejestrowany w obrocie unijnym, wówczas firma cypryjska musiałaby klientowi wystawić fakturę na kwotę brutto, więc zamiast tego dropped wystawia takiemu klientowi fakturę netto jako firma amerykańska, tym samym efektywnie spychając obowiązek rozliczenia VAT na kilenta - tylko go o tym nie informując...

 

@umberto - wracając do obowiązku zapłaty VAT przez szczęśliwych nabywców usług (np. rejestracji domen) od firmy LLC z Delaware, to pozwolę sobie przytoczyć opinię eksperta, który udzielał się też tutaj na forum: http://blog.firmadelaware.com/spolka-w-delaware-usa-a-vat-osoby-fizycznej/ "Reasumując, powyższy wywód, wskazujemy iż w przypadku zakupu towaru, lub usług od przedsiębiorców prowadzących swoją działalności poza krajami Unii Europejskiej, na osobie fizycznej może ciążyć także obowiązek uiszczenia podatku VAT." Jeśli więc korzystasz czynnie z usług dropped, to polecam Ci telefon do Krajowej Informacji Podatkowej i wypytanie o tę konkretną sytuację, bo jak już się siedzi na minie, to chyba warto o tym wiedzieć...

 

Kompletnie nie rozumiem co PB piszesz...

Na AM mam konto jako osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej. Nie mam wpisanego NIP.

Dostaję faktury od firmy cypryjskiej z rozpisanym VAT i bez dopisku, że mam go sam rozliczyć.

 

Od osoby mającej na AM konto firmowe z podanym NIPem wiem, że faktycznie dostaje fakturę z firmy amerykańskiej na kwotę netto z dopiskiem (także po polsku), że podatek VAT rozlicza nabywca.

 

Może więc nie ściemniajmy, bo jako osoba fizyczna mam dowód na opłacenie podatku VAT, a jeśli występowałbym jako firma i ignorował w rozliczeniach fakturowych widoczne z daleka zapisy o rozliczaniu VAT - to kiepska ze mnie byłaby firma.

 

Nie straszmy więc zaraz ludzi, że AM robi z klientów przestępców podatkowych, bo na mojej fakturze napisali wyraźnie, że VAT pobrali.

 

Proponuję pisać krócej a precyzyjniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kompletnie nie rozumiem co PB piszesz...

Na AM mam konto jako osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej. Nie mam wpisanego NIP.

Dostaję faktury od firmy cypryjskiej z rozpisanym VAT i bez dopisku, że mam go sam rozliczyć.

 

To świadczy tylko o tym, że część osób dostaje faktury od firmy cypryjskiej, a część od amerykańskiej. Od czego to zależy? Nie wiem, może od kwoty, może od cennika (może detaliści dostają z Cypru, a hurtownicy z USA?), może jest zupełnie losowe?

 

Od osoby mającej na AM konto firmowe z podanym NIPem wiem, że faktycznie dostaje fakturę z firmy amerykańskiej na kwotę netto z dopiskiem (także po polsku), że podatek VAT rozlicza nabywca.

 

Z kolei ja, jako firma, za maj dostałem z AM fakturę od firmy cypryjskiej. O czym to świadczy?

 

Może więc nie ściemniajmy, bo jako osoba fizyczna mam dowód na opłacenie podatku VAT

 

Ty masz, ale wielu innych nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To świadczy tylko o tym, że część osób dostaje faktury od firmy cypryjskiej, a część od amerykańskiej.

 

Z kolei ja, jako firma, za maj dostałem z AM fakturę od firmy cypryjskiej. O czym to świadczy?

 

Nie chce mi się teraz przeglądać wszystkich faktur ale z tego co pamiętam ostatnią f-rę z USA miałem w 2010 roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest faktura cypryjska, jest wyszczególniony VAT, więc jest jakiś problem?

 

Jak najbardziej nie ma żadnego problemu - bo o to cały czas chodziło, aby AM uczciwie rozliczał VAT przy sprzedaży dla osób fizycznych. *Jeśli* od tego miesiąca wszystkim już wystawił prawidłowe faktury, to nie posiadam się z radości. Oczywiście przeszłości to nie zmieni, i nie zlikwiduje zaległości podatkowych użytkowników, którzy wcześniej otrzymali faktury z USA i ich prawidłowo nie rozliczyli, ale jest to jak najbardziej krok we właściwym kierunku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej nie ma żadnego problemu - bo o to cały czas chodziło, aby AM uczciwie rozliczał VAT przy sprzedaży dla osób fizycznych. *Jeśli* od tego miesiąca wszystkim już wystawił prawidłowe faktury, to nie posiadam się z radości. Oczywiście przeszłości to nie zmieni, i nie zlikwiduje zaległości podatkowych użytkowników, którzy wcześniej otrzymali faktury z USA i ich prawidłowo nie rozliczyli, ale jest to jak najbardziej krok we właściwym kierunku.

 

Kolejny krok to obniżka cen w Premium :D Ojej, nie da się. Pozostaje się tylko przyglądać dumpingowi AM.

 

PS. Na pewno w panelu mam faktury od AM z wyszczególnionym VAT od maja 2009 roku!

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×