Jump to content
Roooocky

ann.pl

Recommended Posts

Domena sprzedana za 17 500 pln :)

W ciągu trzech lat posiadania tego adresu dostałem kilkadziesiąt ofert od osób prywatnych i firm (większość), na kwoty od kilkuset zł, do wysokich x xxx pln. Maksymalna oferta jaką odrzuciłem to 8 000 zł.

 

Domena sprzedana w wyniku odpowiedzi kilku firm, na moje ostatnie ogłoszenie odnośnie sprzedaży domeny - licytacja między nimi trwała prawie trzy tygodnie.

 

Jestem bardzo zadowolony z kwoty jaką uzyskałem, tym bardziej, że domenę wystawiłem na sprzedaż, ponieważ pilnie potrzebowałem gotówki i byłem skłonny oddać ją nawet za 2-3 tysiące.

 

  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy mógłbyś przybliżyć na jakiej zasadzie odbywała się ta licytacja? Cena świetna. Gratulacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy mógłbyś przybliżyć na jakiej zasadzie odbywała się ta licytacja? Cena świetna. Gratulacje.

 

Ze strony zainteresowanych domeną pojawiały się pytania ile wynosi cena, za którą będę skłonny oddać domenę.

Bardzo trudno było mi im odpowiedzieć, ponieważ było kilkoro chętnych. Dlatego uznałem, że sprzedam temu kto da najwięcej. I tak odbijali piłeczkę cenową, aż została jedna oferta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:blink: gratulacje, cena powalająca ! Mam nadzieję, że już opłacona.

 

Na marginesie: informowałeś innych w trakcie negocjacji kto jaką dał cenę i wtedy zainteresowany przebijał ? Wierzyli Ci na słowo czy jak ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra cena, gratulacje. Opiszesz dokładniej jak wyglądała od strony technicznej licytacja pomiędzy firmami?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 27.05.2014 o 22:05, Los_Rozrabiakaneros napisał:

... zastanawia mnie co może znaleźć się pod tym adresem.

 

Jeszcze pod koniec marca 2013 roku ( czyli nieco ponad rok temu ) znajdował się pod tym adresem hosting.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, masz rację pamiętam że był tam taki biznes hostngowo-domenowy, początkowo myślałem przy pierwszych ogłoszeniach sprzedaży że będzie to sprzedaż "marki-domeny" wraz z klientami, bardzo często na WHT można spotkać takie ogłoszenia, ale zdaje się że domena została sprzedana jako sam adres. Pewnie Roooocky założył nowe konto na di jako firmowe, nie wiem czy pozwala na to regulamin forum ale to chyba dobry sposób na oddzielenie prywaty od firmy, chociaż podejścia mogą być różne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie Roooocky ...

Nie chciałbym psuć chłopakowi zabawy ale jeżeli mam być szczery, to wygląda mi to na tzw. fake.

Nie dość, że te 3 lata dziwnie wyglądają, to jeszcze ta licytacja jest dla mnie podejrzana.

Ponadto dokładnie miesiąc temu, wręcz prosił się żeby ją sprzedać za min. 2 tys. zł

http://di.pl/topic/100503-annpl/?do=findComment&comment=583250

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt być może podszedłem zbyt łatwowiernie i jest to tylko zabieg aby wypromować w jakiś sposób domenę, aby sprzedała sie trochę szybciej bądź drożej, najlepiej jakby poprzedni/obecny właściciel się wytłumaczył ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc pierwszy raz spotkałem się z licytacją w ciemno, klient przecież nie miał informacji o innych? W dobie dzisiejszych spam ofert etc, no ciekawe. Wierzę mimo wszystko, że sprzedaż się odbyła, nie widzę nawet celu w podawaniu fałyszwej ceny, przecież taka informacja w razie czego nie podbije w żaden sposób wartości domeny.

 

Jeszcze raz gratulacje :-)

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc pierwszy raz spotkałem się z licytacją w ciemno, klient przecież nie miał informacji o innych? W dobie dzisiejszych spam ofert etc, no ciekawe. Wierzę mimo wszystko, że sprzedaż się odbyła, nie widzę nawet celu w podawaniu fałyszwej ceny, przecież taka informacja w razie czego nie podbije w żaden sposób wartości domeny.

 

Jeszcze raz gratulacje :-)

Wiara czyni cuda, cel uświęca środki a Cyryl metody...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
Dnia 27.05.2014 o 21:19, Kangur napisał:

Miałeś ją 3 lata ?

Użytkownik ann.pl , to było Twoje konto ?
http://di.pl/topic/85648-hosting-w-annpl/

 

Tak, to było moje firmowe konto.

 

Dnia 27.05.2014 o 22:18, Kangur napisał:

Jeszcze pod koniec marca 2013 roku ( czyli nieco ponad rok temu ) znajdował się pod tym adresem hosting.

 

 

Dnia 27.05.2014 o 22:24, Los_Rozrabiakaneros napisał:

Tak, masz rację pamiętam że był tam taki biznes hostngowo-domenowy, początkowo myślałem przy pierwszych ogłoszeniach sprzedaży że będzie to sprzedaż "marki-domeny" wraz z klientami, bardzo często na WHT można spotkać takie ogłoszenia, ale zdaje się że domena została sprzedana jako sam adres. Pewnie Roooocky założył nowe konto na di jako firmowe, nie wiem czy pozwala na to regulamin forum ale to chyba dobry sposób na oddzielenie prywaty od firmy, chociaż podejścia mogą być różne ;)

 

Domena została sprzedana jako sam adres.

Przez prawie dwa lata pod domeną oferowałem hosting www, stąd moje konto Ann.pl na tym forum i na kilku innych.

 
Dnia 27.05.2014 o 21:16, cannot napisał:

:blink: gratulacje, cena powalająca ! Mam nadzieję, że już opłacona.

 

Na marginesie: informowałeś innych w trakcie negocjacji kto jaką dał cenę i wtedy zainteresowany przebijał ? Wierzyli Ci na słowo czy jak ? :)

 

Domena jest już opłacona.

Co do licytacji to odbywała się e-mailowo/telefonicznie na słowo. W przypadku podbicia ceny, zazwyczaj dzwoniłem lub pisałem do pozostałych chętnych i informowałem ich ile wynosi obecna oferta cenowa. Zazwyczaj w ciągu tego samego dnia lub 2-4 dni, kontaktowali się ze mną ponownie i podbijali cenę, bądź rezygnowali z zakupu.

Faktem jest, że mogłem w ten sposób podbijać cenę (co nie koniecznie oznacza, że tak robiłem).

 

Dziękuję również za wszystkie gratulacje. To moja najwyższa sprzedaż w krótkiej, bo pięcioletniej historii domainingu.

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie to mało logiczne jest to co piszesz...i pełne sprzeczności. Próbujesz kilkukrotnie sprzedać tą domenę za 2k, pies z kulawą nogą jej nie chce...i nagle pojawia się kilku klientów...no cud...po czym jako osoba w potrzebie gotówki w kwocie 2k nie sprzedajesz za tą kwotę ale bawisz się w kilkunastodniową licytację nie będąc pewien efektu końcowego i finalizacji...iracjonalne to wszystko...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystawić tak jak poprzednio aukcje na AM ? Moim zdaniem ściemniasz...w celu promocji tej domeny...bo za chwilę okaże się że jest do kupienia za 2k...po okazyjnej cenie...:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×