Jump to content
enzo

Liczne wyprzedaże, coś jest nie tak z domenami pl ?

Recommended Posts

Witam,

Jestem tu czasami gościnnie, jak widzę jakieś fajne domenki, kupuję, inne zaś sprzedaje.

Ostatnio zauważyłem na forum masę wyprzedaży, oferty sprzedaży całych portfolio, niektórzy często używają stwierdzenia "wyzbywam się wszystkich domen" itd.

 

Czy coś ma się niebawem stać z domenami .pl ? Może zostaną wprowadzone jakieś nowości które je przyćmią ?
Moje pytanie bierze się z lekkiego zaniepokojenia tym co widzę. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"wyzbywam się wszystkich domen" itd.

 

Czy coś ma się niebawem stać z domenami .pl ?

Domeny się kończą więc jeśli masz coś fajnego, to lepiej zawczasu wystaw wszystko od 1 zł B)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie ostatnio zauważyłem kilka takich wyprzedaży ale nie sądzę, że rynek domen czeka jakaś nagła katastrofa.

 

Jedni odpadają, inni znów dochodzą. I koło się kręci. Jak w każdym biznesie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy coś ma się niebawem stać z domenami .pl ? Może zostaną wprowadzone jakieś nowości które je przyćmią ?

 

Jeśli FB nie przyćmił domen, to już nic raczej ich nie przyćmi...

 

a za dobrą cenę też mogę sprzedać swoje portfolio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobny temat tak często pojawia się na forum, że przypomina mi to słynne rozmowy humanistów o kryzysie w Castelgandolfo - konkluzja tych rozmów była taka, że tzw. "cywilizacja Zachodu" jest w stanie chronicznego kryzysu czy to ekonomicznego, czy to społecznego, czy to tzw. wartości podstawowych itp.

 

Wynikało z tego, że "kryzys" jest motorem napędowym "Zachodu" - takim czynnikiem bez którego państwa/społeczeństwa zaliczające się do tzw cywilizacji Zachodu (euro ameryka + teraz chyba kawał azji) nie są w stanie wejść na ścieżkę rozwoju.

 

Uproszczenia w tej materii mogą być bardzo duże bo sama próba zdefiniowania "kryzysu" lub ""rozwoju" jest działaniem prawie że niemożliwym. Brak kryteriów, brak odnośników - pozostaje często tylko subiektywna ocena....

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha więc wszystko wporządku. Cieszy mnie to.

Technologia teraz tak się zmienia, że ciężko powiedzieć co będzie za miesiąc, dwa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha więc wszystko wporządku. Cieszy mnie to.

Technologia teraz tak się zmienia, że ciężko powiedzieć co będzie za miesiąc, dwa :)

 

Technologia zawsze się zmienia stopniowo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak widzę oferte że ktoś sprzedaje całe swoje portfolio to zawsze poajwia się we mnie nadzieja kupienia ciekawej domeny w ciekawej dla mnie cenie. jednak po obejrzeniu w większosci takich ofert mam wrażenie że sprzedający pozbywa się śmieci których nie ma zamiaru przedłuzac - tak jak pisał Daniel Dryzek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak widzę oferte że ktoś sprzedaje całe swoje portfolio to zawsze poajwia się we mnie nadzieja kupienia ciekawej domeny w ciekawej dla mnie cenie. jednak po obejrzeniu w większosci takich ofert mam wrażenie że sprzedający pozbywa się śmieci których nie ma zamiaru przedłuzac

Najczęściej są to śmieciowe domeny ale niekiedy pośród tego całego tałatajstwa trafiają się pojedyncze okazy, które nawet jeśli nie dla wszystkich, to dla pojedynczych osób, szukających domeny w konkretnej tematyce, mają sporą wartość.

Sam w ten sposób kilka nabyłem, nie tylko na handel lecz nawet na własny serwis, przedstawiony w mojej stopce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×