Jump to content
mmarco

handel com i eu

Recommended Posts

Rejestrowałem niedawno domenę (akurat nie na sprzedaż) ale dostałem informację, że rejestrując zgadzam się, że nie robię to z myślą o własnym biznesie a szczególnie, że nie rejestruję tylko po to aby ją sprzedać. Rejestracja była przez home.pl ale współpracowali z jakąś dziwną firmą, któa potem mi wysyłąłą spamy i chyba już nie istnieje. Ta firma włąśnie przesłąła mi taki formularz. Jak to jest z punktu widzenia prawa?

Innym razem czytałem, że nie można rejestrować domen eu na sprzedaż. Czy to też prawda?

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście nigdy o czymś takim nie słyszałem. Domenami com i eu można handlować bez żadnych ograniczeń.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stronie Eurid jest nawet podpowiedź i zachęta do skorzystania z wyszukiwarki WHOIS

Do kogo mam kierować zapytania dotyczące domeny .eu?
Prosimy skontaktować się ze swoim rejestratorem.
Jeśli nie znają Państwo danych kontaktowych swojego rejestratora to zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki WHOIS, gdzie po wpisaniu nazwy domeny pojawią się dane rejestracyjne domeny, a w tym dane adresowe rejestratora.

Z kolei Warunki rejestracji nazw domen .eu mówią o możliwości przeniesienia Nazwy Domeny na nową osobę

Rejestrujący ma prawo do przeniesienia Nazwy Domeny na nowego Rejestrującego

Warunki przeniesienia nie są ustalone ani ograniczone a więc należy domniemywać, że strony mogę ustalić je między sobą, na zasadach umowy dwustronnej.

Swoją drogą - kto by rejestrował domeny na sprzedaż ?
Przecież niemal wszyscy rejestrują je na własne potrzeby tylko niekiedy zmieniają plany :rolleyes:

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Swoją drogą - kto by rejestrował domeny na sprzedaż ?

Przecież niemal wszyscy rejestrują je na własne potrzeby tylko niekiedy zmieniają plany :rolleyes:

Niektórzy nawet setki i tysiące domen... W końcu miały być na przekierowania, ale żeby nie leżały odłogiem to trzeba zebrać je w portfolio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ogóle ten artykuł chyba był źle napisany, tam chodziło o jakieś machlojki rejestratorów (angielska wersja tej samej informacji). Ale rejestrując ostatnio com dostałem taką umowę do zaakceptowania, że to domena pod moją działalność a szczególnie nie na sprzedaż. Ktoś się spotkał z czymś podobnym?

Share this post


Link to post
Share on other sites

EUrid, międzynarodowa organizacja non-profit administrująca...

 

 

Non-profit a bierze pieniądze za rejestrację i utrzymanie? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

EUrid, międzynarodowa organizacja non-profit administrująca...

 

 

Non-profit a bierze pieniądze za rejestrację i utrzymanie? ;)

A co w tym dziwnego ?

To, że nie są nastawieni na maksymalizację zysków, nie oznacza wcale, że nie mają kosztów i, że mają oferować wszystko gratis a ktoś inny ma do ich działalności dokładać.

Non-profit nie nastawia się na zysk jako swój cel lecz ew. zyski może generować i przeznaczać na realizację celów statutowych, najczęściej pro publico bono.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co w tym dziwnego ?

To, że nie są nastawieni na maksymalizację zysków, nie oznacza wcale, że nie mają kosztów i, że mają oferować wszystko gratis a ktoś inny ma do ich działalności dokładać.

Non-profit nie nastawia się na zysk jako swój cel lecz ew. zyski może generować i przeznaczać na realizację celów statutowych, najczęściej pro publico bono.

W taki sposób można każdą firmę ustalić na non-profit a czerpać z niej zyski i tłumaczyć, że ma się wysokie koszty ;)

 

Ps. Moja wypowiedź była z przymrużeniem oka ale jakby nie patrzeć nie każdy wie o tym, że non-profit nie oznacza, że wszystko robi się za darmo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×