Jump to content
Sign in to follow this  
lemans88

Domena z nazwiskiem - przejęcie przez firmę / markę

Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Przeszukałem zawartość pod hasłem "nazwisko" "domena z nazwiskiem" ale nie znalazłem podobnego tematu. Zresztą, mój przypadek jest dosyć specyficzny.

Mam domenę z własnym nazwiskiem .pl od 2008 r. Udało mi się ją zarejestrować w nazwie jako jeszcze chyba licealista za odłożone grosze ;) Co rok, (niewiadomo po co) udawało mi się ją odnawiać. Mam do niej wielki sentyment itd, ale nie o tym chcę pisać.

Problemy:
1. Domena jest zarejestrowana na mnie czyli osobę prywatną.
2. Parę razy zostałem zapytany domenę i o to czy nie chcę jej sprzedać (czyli mały bo mały ale popyt jakiś jest - co mnie martwi)
3. Ostatnio zauważyłem że za niedługo "wypuszczają" w Luxemburgu wódkę o takiej nazwie :D
4. Za nic w świecie nie chcę tej domeny w najbliższym czasie sprzedać bo wiele dla mnie znaczy.

Teraz jest tam moja stronka na temat oferty tworzenia stron jako freelancer. Wystawiam faktury VAT przez firmę brata.

Pytanie: czy jest jakiekolwiek realne zagrożenie, że ktoś może odebrać mi tę domenę metodami prawnymi / sądowymi z tego powodu, że jest zarejestrowana na osobę fizyczną?

Z góry dziękuję za porady ekspertów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

podobny wątek

Ale uściślając - bywa różnie.. Jeżeli tej firmie BARDZO będzie zależalo żeby tę domenę Ci odebrac może próbować. Przed tym nigdy sie nie uchornisz.To czy im się to uda zależy od bardzo wielu czynników i ciężko tu cokolwiek doradzić.

Na pewno nie martw się na zapas. Każdy normalny (przynajmniej w moim mniemaniu) człowiek najpierw zwróci się do Ciebie a dopiero, jeżeli ewentualne negocjacje się nie powiodą może próbować wstąpić na drogę prawną, co i tak nie musi oznaczać, że domena zostanie Ci odebrana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką reakcję. Heh, spodziewałem się takiej odpowiedzi. Wygląda na to, że nigdy nic do końca nie wiadomo. Czy przerejestrowanie domeny na własną firmę lub firmę brata, w nazwie której to nazwisko się znajduje, w jakiś sposób mnie lepiej zabezpieczy? Czy mam sobie darować taki zabieg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć można, że Twoja domena i Ty jesteście bezpieczni :) Co oczywiście nie wyklucza, iż ktoś nie będzie podejmował prób jej odebrania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Wałkowałem temat wiele razy poprzez czytanie różnych artykułów na różnych stronach ale chciałem się upewnić na tym forum, bo jesteście w temacie i stykacie się z domenami na co dzień ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×