Jump to content
Geekboy68k

Poszukuję skryptu generującego pomyłki (?) wprowadzonych adresów

Recommended Posts

Czołem!

Potrzebuję narzędzia, ale... nie bardzo wiem jak je nazwać :) Chodzi o skrypt wyszukujący pomyłki adresów, jeżeli adres wprowadzony przez nas jest zajęty. Przykład:

 

1. Wprowadzam adres.pl,

2. Adres.pl okazuje się zajęty,

3. Skrypt proponuje wolnyadres.pl, adreswolny.pl, itp...

 

Generalnie chodzi o to, aby program operował na wprowadzonym w punkcie pierwszym słowie + jakimś dodatku. Zależy mi jednak na tym, aby ten dodatek pochodził z naszego rodzimego słownika, a sam skrypt sprawdzał jedynie domeny .pl - bazując na powyższym przykładzie, odpada więc xyhbbhaadres.pl czy wolnyadres.com.pl, ale dupaadres.pl jak najbardziej może być.

 

Tego typu narzędzia są często spotykane we wszelakich generatorach nazw firm oraz czasami u rejestratorów (np. na GoDaddy jest coś takiego).

 

Będę wdzięczny za sugestie :)

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak. Nie do końca o to mi chodziło. Typo.di.pl generuje literówki wprowadzonego słowa, a nie miksuje go z innymi słowami ze słownika. Wspomniałem o tym tutaj:

 

Zależy mi jednak na tym, aby ten dodatek pochodził z naszego rodzimego słownika, a sam skrypt sprawdzał jedynie domeny .pl - bazując na powyższym przykładzie, odpada więc xyhbbhaadres.pl czy wolnyadres.com.pl, ale dupaadres.pl jak najbardziej może być.

 

Od biedy skrypt nie musi sprawdzać dostępności domeny. Zależy mi na tym, żeby "mikser" działał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Chcesz zeby ten mixer dodawal przedroski do twojego adresu, tak?

2. Maja to byc wszystkie (wszystkie???) slowa ze slownika czy tylko okreslona przez Ciebie lista?

 

Bazujac na Twoim przykladzie:

 

1. Wprowadzam adres.pl,

2. Adres.pl okazuje się zajęty, (tu prawie kazdy ma problem z limitem whois, max 100 na dzien)

3. Skrypt proponuje wolnyadres.pl, adreswolny.pl, itp... (czy skrypt ma proponowac tylko: wolnyadres.pl, mojadres.pl, twojadres.pl czy tez adreswplny, adrestwoj.pl adresmoj.pl) ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, dokładnie o coś takiego mi chodzi. Skrypt ma proponować tylko mojadres.pl, wolnyadres.pl, itd., czyli generalnie adresy składające się z prawdziwych słów, bez żadnych kombinacji typu udshddhadres.pl czy wlnaadres.pl.

Bez znaczenia, czy przedrostkami będą wszystkie słowa, czy tylko określona lista.

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem ma to duze znaczenie.

Gdzies na forum jest link go slownika, ktory ma prawie 3 miliony slow i wazy prawie 36MB.

Dla kazdego adresu, ktory wpiszesz chcesz dostawac 3 miliony rekordow i je sprawdzac?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mysle, ze bez problemu mozna cos takiego napisac.

1. Podajesz liste adresow.pl (bartek.pl, tomek.pl, janek.pl)

2. Podajesz liste przedrostkow (super, mega, extra)

3. Skrypt generuje liste:

 

superbartek.pl

megabartek.pl

extrabartek.pl

supertomek.pl

megatomek.pl

extratomek.pl

superjanek.pl

megajanek.pl

extrajanek.pl

 

O takie cos Ci chodzi?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Liczyłem na to, że znajdę jakiegoś gotowca, ale skoro nie jest to możliwe, to chyba będę musiał podziałać na własną rękę.

Cóż, dzięki za pomoc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz taki bardzo podstawowy z wykorzystaniem php ;)

<?php
$adresy = array('adres.pl','strona.pl','witryna.pl');
$przedrostki = array('super','mega','hiper');

foreach ( $adresy as $adres ) {
 foreach ( $przedrostki as $przedrostek ) {
  echo $przedrostek . $adres . '<br>';
 }
}
?>
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po kliknięciu dodaj przedrostki, jako wynik wyskakuje biała, pusta strona.

 

W polu domeny podales liste domen do, ktorych chcesz dodac przedrostki, a w polu przedrostki dodales liste przedrostkow, ktore chcesz dodac do domen (tak jak tu)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, w polu domeny podałem wyraz (bez .pl), który chciałem zmiksować z kilkoma dodatkami i tu był błąd ;)

 

Rozbudowałbym to trochę i bardziej intuicyjnie według mnie wyglądałoby to następująco... Pole "domeny" zamienić na "słowa kluczowe" wpisywane bez końcówki .pl. Pole "przedrostki" zamienić na "dodatki". Funkcjonalność dodatków zrobić tak aby dodawało je na początku i na końcu słowa kluczowego (przedrostki i przyrostki). Oczywiście w standardzie tylko domeny .pl.

 

Pozdrawiam!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopisze mozliwosc dodawania przedrostkow i przyrostkow, ale bedzie to troche inaczej niz to opisales.

 

Pozdrawiam,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delikatnie zmodyfikowalem mixer. Mozna teraz dodawac przedroski lub przyrostki lub oba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×