Jump to content
master17

Zakup forum IPB - kto poradzi

Recommended Posts

Nie gniewajcie się, że z taką śmiałością pytam, ale wiem, że są osoby znające się co to jest forum IPB.

Posiadam pewien budżet i chce wykonać portal, o pewnej tematyce, która mnie zaciekawiła. Dotychczas zawsze byłem wierny darmowemu, legendarnemu PHPBB3 - ale wiem, że jak pójdzie po mojej myśli, to na moim forum może być dobry ruch - i ryzyk fizyk spróbowałbym forum IPB.

 

Cenę znam i nie narzekam, ale jak to jest

  • czy forum jest przypisane do jednej, konkretnej domeny? Co, jeśli posiadam kilka domen - najpierw chciałbym gdzieś sobie potestować dla nauki. A potem wybiorę domenę. Czy ja sprzedawcy zgłaszam dla jakiego adresu internetowego dokonuję zakupu?
  • A co z takimi ludźmi, że forum prowadzili i zamykają stronę - potem chyba nawet sprzedają licencję? To można tak - że kupuję, jedno forum zamykam i używam na innym?

 

Jeśli nasuwają wam się jakieś rady, to będę wdzięczny. Mi się wydaje, że cenę 175 $ = około 500 zł można przeżyć, nie są to jakieś duże kwoty.

 

  • A co z szatami graficznymi - jakieś chyba są. Zlecić wykonanie szaty graficznej dla forum by chyba sporo kosztowało? Jest jakiś tutorial - mam czas, może dałoby się samemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy forum jest przypisane do jednej, konkretnej domeny?

 

Na jednej licencji możesz prowadzić jedno forum.

 

 

Co, jeśli posiadam kilka domen - najpierw chciałbym gdzieś sobie potestować dla nauki. A potem wybiorę domenę.

 

Sobie stawiasz na localhoście, subdomenie dev, test bądź jakiejkolwiek z ograniczonym dostępem i tam sobie możesz dłubać w kodzie do woli, oczywiście w ramach licencji. Stawianie instancji testowej, o ile posiadasz zakupioną licencję, jest legalne. Jeżeli licencji nie masz, to na stronie IP.Board możesz skorzystać z bezpłatnego, 5-dniowego demka prezentującego możliwości oprogramowania.

 

 

Czy ja sprzedawcy zgłaszam dla jakiego adresu internetowego dokonuję zakupu?

 

Nie. Sprzedawca musi ową licencję odnowić, przetransferować na Twoje konto oraz usunąć instancję swojego forum, a Ty wpisać otrzymany klucz w ACP Twojego forum. Wtedy adres samoistnie zaktualizuje się w bazie danych Invision Power. Taką operację (przeniesienie) można wykonywać raz na kilka miesięcy.

 

Generalnie możliwość odsprzedaży używanej licencji nie powstała po to, aby ktoś mógł odsprzedać klucz pod nowy projekt, ale w celu umożliwienia odsprzedaży gotowych forów :)

 

Jeżeli posiadasz licencję aktywną dłużej niż 6 miesięcy i w międzyczasie nie kombinowałeś z adresami, to możesz nieodpłatnie zmienić adres. W przeciwnym wypadku zmiana adresu wiąże się z dodatkowym wyskoczeniem z kasy.

Generalnie chodzi tu o to, żeby 5-ciu gimbusów nie zrzuciło się na jeden klucz, którego będą używać na 5-ciu forach o CS-ie. W przypadku, gdy licencję zakupiłeś dla example.pl, a używasz jej na example2.pl (tzn. fizycznie istnieje tylko jedna instancja, należąca do formalnego abonenta licencji), Invision Power nie będzie robił problemu. Sam miałem podobnie, zgłosiłem sytuację w Client Area i po problemie. Jeżeli dwa fora będą działały na tym samym kluczu zobaczysz informację, że coś nie bangla.

 

Jeżeli licencja nie będzie odnowiona, to nie pobierzesz plików IP.Board ze strony producenta, w tym także aktualizacji, gdyż nieodnowiona licencja wiąże się z całkowitym brakiem jego wsparcia.

 

 

A co z szatami graficznymi - jakieś chyba są. Zlecić wykonanie szaty graficznej dla forum by chyba sporo kosztowało? Jest jakiś tutorial - mam czas, może dałoby się samemu.

 

Są, całkiem sporo. Zlecenie wykonania, jak i ceny gotowców, nie odstają zbytnio od cen szat dla innych skryptów.

Edited by Geekboy68k
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

IPB zrobiło ostatnio taki myk , że licencje dożywotnie przestały być ... dożywotnie . Posiadam dwie dożywotnie licencje IPB zakupione jeszcze niecałą dekadę temu i chcąc ostatnio zaktualizować IPB do najnowszej wersji muszę wykupić obydwie licencje na nowo :( .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×