Jump to content
korneliusz.com

Google Domains

Recommended Posts

Guest Anubis

Hipoteza: Zarejestrowane u nich domeny będą wyżej w SERPach niż domeny od innych rejestratorów.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całkiem możliwe.

To może być także pierwszy rejestrator, który ma potencjał do zaproponowania stawek sporo niższych od oficjalnych cenników rejestrów. Google zyska na tym nawet wtedy, gdy będzie odsprzedawać domeny za bezcen, gdyż jest to kolejny sposób na zebranie masy cennych danych o osobistych preferencjach użytkowników.

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł na pewno (dla nich) dobry i szybko się przyjmie.. W końcu Google to Google a nie jakiś tam nędzny rejestrator ;) Tylko patrząc na ostatnie poczynania Google, ciekawa jestem jak to się wszystko skończy.. osobiście nie zarejestrowałabym u nich domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekam aż uruchomią kolejną usługę - pozycjonowanie

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Google ma wiele assetów które łączą się w piękną całość: przeglądarkę Chrome, Androida, public DNSy, App Engine...

Zostanie rejestratorem domen to kolejny logiczny krok a celem jest kontrolowanie jak największej części Internetu i zbieranie danych. Nie sądzę, żeby akurat wpływ na SEO/pozycjonowanie było tym najważniejsze. Przecież w SERPach 80% powierzchni to i tak już reklamy.

 

Wyobrażam sobie natomiast jak np. kombinacja Chrome + Registrar pozwoli im wdrażać nowe TLD z pominięciem ICANNa - działające tylko na ich sofcie. Nie przesiądziecie się na Chroma jak niektóre usługi googla będą dostępne tylko pod TLD działającym tylko w Chrome? :)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe, czy przełoży się to na powszechne zainteresowanie domenami, może każdy będzie chciał mieć swój adres, skoro będzie już na wyciągnięcie ręki, jak uważacie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe, czy przełoży się to na powszechne zainteresowanie domenami, może każdy będzie chciał mieć swój adres, skoro będzie już na wyciągnięcie ręki, jak uważacie?

Myślę, że Google nie chodzi o to, żeby każdy miał domenę, tylko o to, żeby każdy chciał Google.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może w końcu Google zauważy jak ważna jest domena i zacznie promować dobre nazwy?

A jakie ma to znaczenie dla Google.

 

Jakie ma dla niego znaczenie, że na dobrej domenie będzie większy ruch kosztem ruchu na szmelcowej domenie. Albo innym razem ruch ten się rozłoży pomiędzy różne domeny w jakimś tam stosunku? Sumarycznie jest to cały czas ruch o wielkości 1. Czy na jednej domenie przechodzi go 0,4 a na sześciu innych po 0,1 to nie ma znaczenia. Oczywiście wazne, żeby wszedzie były reklamy Google.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Google ewidentnie chce zmonopolizować rynek aby móc wprowadzać swoje innowacje. Zapewne gdy przejmą część rynku, to zaczną zmniejszać znaczenie wpisywania adresów poszczególnych stron w pasek przeglądarki, tak aby na daną stronę można było wejść poprzez wyniki wyszukiwania w google, co w rezultacie da im więcej wpływów.

I nie zdziwiłbym się gdyby taki scenariusz krążył włodarzom gugla po głowach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może w końcu Google zauważy jak ważna jest domena i zacznie promować dobre nazwy?

 

Dlaczego domena jest ważna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego domena jest ważna?

 

Na to pytanie już odpowiedziano w latach 70 przy podzieleniu protokołu TCP :)

Edited by szogun
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@morrderca oczywiście ma rację...Google dąży do monopolu i to było do przewidzenia. A krąży im to juz po głowach od pewnego czsu ;) >TUTAJ< i >TUTAJ< troche o tym AM pisał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie patrzcie na domeny tylko przez pryzmat jednej wyszukiwarki. Z punktu widzenia Google najlepiej żeby domeny nie istniały, ale Google traci na znaczeniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że ta jedna wyszukiwarka ma duży wpływ na to jak wygląda internet na chwilę obecną. Nie lekceważył bym jej :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie patrzcie na domeny tylko przez pryzmat jednej wyszukiwarki. Z punktu widzenia Google najlepiej żeby domeny nie istniały, ale Google traci na znaczeniu.

 

W Polsce około 97% użytkowników korzysta z Google więc nie ma możliwości patrzeć na sytuację przez pryzmat innych wyszukiwarek. W USA i owszem bo Google tam ma bodajże coś około 60% - 65% i ma konkurentów jak Bing czy Yahoo ale u nas nie jest i jeszcze długo nie będzie to popularne. Aczkolwiek Google nie ogranicza się do samej wyszukiwarki, tylko do sporej ilości usług pobocznych. Moi znajomi w stanach - fakt - nie korzystają z wyszukiwarki Goggle ale z gmaila i YT owszem :) tak więc chcąc nie chcąc korzystają z usług Googla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy nie bardziej istotne jest skąd pochodzi ruch na stronie? Tu już Google nie jest monopolistą.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

To może być także pierwszy rejestrator, który ma potencjał do zaproponowania stawek sporo niższych od oficjalnych cenników rejestrów.

 

pierwsze kody zaproszen poszly... z tego co widze to .com za $12 (wliczone ukrywanie danych: whoisproxy.org)

pomimo, ze na poczatku usluga dotyczy tylko US da sie przeniesc domeny, ktorych wlasciciel mieszka za ocenem ;)

 

ciekawe czemu adres Registranta wskazuje Auckland NZ ale to drobnostka

 

btw: dane (w tym te ukryte) z wlasnych dnsow Google moga w przyszlosci wplynac na zaufanie witryny i SEO wiec przyszlosc pokaze czy to dobry "bonus"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Google ma wiele assetów które łączą się w piękną całość: przeglądarkę Chrome, Androida, public DNSy, App Engine...

Zostanie rejestratorem domen to kolejny logiczny krok a celem jest kontrolowanie jak największej części Internetu i zbieranie danych. Nie sądzę, żeby akurat wpływ na SEO/pozycjonowanie było tym najważniejsze. Przecież w SERPach 80% powierzchni to i tak już reklamy.

 

Wyobrażam sobie natomiast jak np. kombinacja Chrome + Registrar pozwoli im wdrażać nowe TLD z pominięciem ICANNa - działające tylko na ich sofcie. Nie przesiądziecie się na Chroma jak niektóre usługi googla będą dostępne tylko pod TLD działającym tylko w Chrome? :)

nie ma to jak używanie terminów anglojęzycznych, żeby szpanować... "assety" śmieszny jesteś, nie możesz tego po polsku nazwać aktywami? być może sam nawet nie rozumiesz takich słów...jak chodziłem do podstawowki i liceum to młodzież miała swój slang, ale coż trzabyło 15 lat aby starzy ludzie zaczęli używać słówslangowych, a do tego zacynić jakimiś angloidiotyzmami, których jest pełno, tymczasem dzisiejsza młodzież rzadziej uzywa slangi, bo to obciochowe, nie to co twoje roczniki, a do tego wy jeszcze uzywacie angloidiotyzmow, tak jakby nie było polskich słów, zresztą ty słyszysz koleś siebie jak to brzmi? "Google ma wiele assetów..." - no co najmniej idiotycznie

p.s. nie ejstem żadnym żadnym zdziczałym prawicowcem, tylko czasem jednak polskie słowa lepiej brzmią, swoją drogą nie bierz tego OPR-u do siebie, a ajk chcesz to bierz, twoja sprawa, nic mnie to;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otrzymałem swoje zaproszenie w połowie sierpnia, jednak wyraźnie zaznaczono w nim, że betatesty obejmują wyłącznie rezydentów USA. Orientuje się ktoś może co teraz w przypadku zarejestrowania przeze mnie domeny, gdy jestem rezydentem Polski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otrzymałem swoje zaproszenie w połowie sierpnia, jednak wyraźnie zaznaczono w nim, że betatesty obejmują wyłącznie rezydentów USA. Orientuje się ktoś może co teraz w przypadku zarejestrowania przeze mnie domeny, gdy jestem rezydentem Polski?

 

obecnie nie zarejestrujesz domeny jesli nie spelniasz tego wymogu, ale mozesz domene wytransferowac do google i konfigurowac ja w panelu konta google.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kiedy mamy na forum takich ludzi?

 

nie ma to jak używanie terminów anglojęzycznych, żeby szpanować... "assety" śmieszny jesteś, nie możesz tego po polsku nazwać aktywami? być może sam nawet nie rozumiesz takich słów...jak chodziłem do podstawowki i liceum to młodzież miała swój slang, ale coż trzabyło 15 lat aby starzy ludzie zaczęli używać słówslangowych, a do tego zacynić jakimiś angloidiotyzmami, których jest pełno, tymczasem dzisiejsza młodzież rzadziej uzywa slangi, bo to obciochowe, nie to co twoje roczniki, a do tego wy jeszcze uzywacie angloidiotyzmow, tak jakby nie było polskich słów, zresztą ty słyszysz koleś siebie jak to brzmi? "Google ma wiele assetów..." - no co najmniej idiotycznie
p.s. nie ejstem żadnym żadnym zdziczałym prawicowcem, tylko czasem jednak polskie słowa lepiej brzmią, swoją drogą nie bierz tego OPR-u do siebie, a ajk chcesz to bierz, twoja sprawa, nic mnie to;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×