Jump to content
godsobek

Spadek ruchu w PC

Recommended Posts

Od połowy miesiąca ruch na moich domenach spada, leci na łeb na szyje.
Mając gdzies 25-30 uu/dzien teraz mam 2 uu/dzien.
Czy ktoś ma/ miał podobnie?

Na parkingu nie zbija sie kokosów, i jestem tego świadom. Ale co z tym ruchem?

Zmienić parking? Jesli tak jaki proponujecie?

Łukasz

Edited by godsobek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruch jest zmienny. Na jednych domenach rośnie na innych spada. Na twoich spada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malejący ruch to naturalne zachowanie. Jest wiele czynników (expired traffic, literówka serwisu tracącego popularność, zmian trendów, koniec kampanii podobnych serwisów itd), które mogą na to wpływać. Oczekiwanie stałego ruchu jest nie na miejscu. Przy 30 uniq/dzień, a tym bardziej 2 uniq nie zawracałbym sobie głowy parkowaniem. Twój czas poświęcony na optymalizację, logowanie się do panelu co kilka dni przez miesiące czy lata w oczekiwaniu wypłaty na pewno nie jest tego wart.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malejący ruch to naturalne zachowanie. Jest wiele czynników (expired traffic, literówka serwisu tracącego popularność, zmian trendów, koniec kampanii podobnych serwisów itd), które mogą na to wpływać. Oczekiwanie stałego ruchu jest nie na miejscu. Przy 30 uniq/dzień, a tym bardziej 2 uniq nie zawracałbym sobie głowy parkowaniem. Twój czas poświęcony na optymalizację, logowanie się do panelu co kilka dni przez miesiące czy lata w oczekiwaniu wypłaty na pewno nie jest tego wart.

 

apze jaki wg. Ciebie ruch musi być na domenie by warto rozważyć jej parking i zabawę w optymalizację? Mam na myśli tylko domeny .pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chce tworzyć nowego wątku , czy ktoś z Was także ma spadek osatnie 2-3 dni jezeli chodzi o CPC a nawet CTR ? (na PC albo Voodoo)

Edited by Sodeko

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie sytuacja jest zupełnie odwrotna. Parę dni temu przeniosłem wszystkie domeny znowu do PC i już tam zostanę. VooDoo u mnie się nie sprawdziło. PC generuje mi 2x więcej ruchu i ponad 2x większe zarobki dzienne.

Nie wiem od czego to zależy. Wcześniej czytałem, że voodoo.com bije na łeb pod względem CPC inne parkingi.

Więc przeniosłem na 3 tygodnie cały bagaż ale kiepsko to wyglądało więc się wycofałem 2 dni temu.

Teraz wiem, że dobrze zrobiłem bo mam około $20 więcej dziennie na PC.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie sytuacja jest zupełnie odwrotna. Parę dni temu przeniosłem wszystkie domeny znowu do PC i już tam zostanę. VooDoo u mnie się nie sprawdziło. PC generuje mi 2x więcej ruchu i ponad 2x większe zarobki dzienne.

Nie wiem od czego to zależy. Wcześniej czytałem, że voodoo.com bije na łeb pod względem CPC inne parkingi.

Więc przeniosłem na 3 tygodnie cały bagaż ale kiepsko to wyglądało więc się wycofałem 2 dni temu.

Teraz wiem, że dobrze zrobiłem bo mam około $20 więcej dziennie na PC.

Człowieku. Zejdź na ziemię i skończ bajkopisarzyć na di.pl. Każdy kolejny Twój post to przemiana z szarej myszki (posty tuż po rejestracji) w rekina giełdy, biznesu, nieruchomości, finansów, ubezpieczeń ...i wszystkiego ogólnie.

 

http://di.pl/topic/5193-10-centow-za-klik-w-namedrive-norma/?do=findComment&comment=588915

 

Pisałeś wówczas:

 

"Dziennie to wygląda tak, że mam około 8 - 10 klików co daje zarobek średnio 1$ dziennie. Czyli z głodu nie pomrę bo parę bułek dziennie kupię :P

Czytałem wiele o tym, że niektórzy z Was robią zaskakującą kasę na parkingu, że macie kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt dolarów za klik. Póki co nie doznałem jeszcze takiego wtajemniczenia jak to zrobić."

Widzę, że 4mc to wystarczający czas by stać się parkingowym bosem i poskakać po parkingach. Wzrost o 20USD? Gdyby wzrost stanowił 10% to byłoby to z 200USD do 220USD dziennie. Bardziej realnie, gdyby stanowił 20%, to byłoby to ze 100USD do 120USD. Gdyby wzrost stanowił 50% to byłoby to z 40USD do 60USD.

 

To ile po 4mc wyciągasz?

220USD dziennie - 19 800?

120USD dziennie - 10 800?

60 USD dziennie - 5 400?

 

Dodam, że odpowiedź mnie nie interesuje, gdyż będzie zmyślona i to pytanie retoryczne.

 

Skok o 50% na portfolio przy świadomości, że każdy z parkingów (VD, ND, SEDO, PC) ma feed Google oznacza, że parkingi te konkurowałyby ze sobą marżą na poziomie 50%. Wyobraź sobie, co by było, gdyby jeden parking oddawał klientom 100% zarobków a inny 50%. Każdy parking ma osobną umowę z Google, różne stawki. Ale odchyły o 50% może zauważyć jedynie osoba, która zarabia 10 USD/mc - wówczas każde pierdnięcie nadaje się do analizy i szukania dziury w całym. Przy portfolio generującym kilka tysięcy PLN/mc nie zdarza się tak by jednego miesiąca zarobić 10tys, a drugiego 2tys.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem napisać o wzroście miesięcznym. O jednym myślałem, drugie napisałem ;)

 

Ty natomiast wyskoczyłeś jak Filip z konopi i stworzyłeś mało istotny elaborat uderzając bezmyślnie w moją osobę.

Na voodoo przez prawie miesiąc zarobiłem o $20 mniej a niżeli na tych samych domenach na PC (biorąc pod uwagę również pełne 3 tygodnie). Proporcjonalnie też widziałem mniejsze dzienne zarobki. Przy około 100 klikach na voodoo miałem coś około $5-6 dziennie gdy na PC za podobną ilość klików mam $9-11 dziennie. Nie wnikam w szczegóły Twojej złośliwości. I owszem, wtedy jak pisałem o około $1 to pisałem prawdę. Teraz gdy piszę o około $10 to również ją piszę. Mam dobrego nauczyciela ;)

 

edit: całkiem możliwe, że gdybym posiedział na V dłużej (z kilka miesięcy) to wtedy miałbym większe prawo do takiej oceny sytuacji. Możliwe, że akurat "tak wyszło" w czasie i w takie reklamy klikali, że system naliczył tak a nie inaczej.

Słyszałem sporo opinii pozytywnych na temat voodoo i osobiście uważam, że mają fajne rozwiązania i możliwości ale uciekłem bo widziałem, że dzienne zarobki są zawsze parę dolarów mniejsze a niżeli na PC a nie chciałem dziennie być stratny więc zdecydowałem jak zdecydowałem. I powtarzam raz jeszcze: nie znam się na parkingu i wielu innych kwestiach a zawsze przekazuję to co widzę i myślę. Zarzut, że jestem rekinem domenowym, giełdowym i parkingowym jest (kolejny raz) tylko i wyłącznie Twoją złośliwością "personalną" i zawsze gdzie masz okazję próbujesz ją majestatycznie okazać.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Posted (edited) · Hidden by apze, November 19, 2014 - No reason given
Hidden by apze, November 19, 2014 - No reason given

I Wy chcecie żeby na forum było merytorycznie i na temat, a trzymacie na niej osobę, łaknącą uwagi tak bardzo, że posunie się nawet do pisania bajek na każdy temat, w każdej dziedzinie i którego broni niezwiązana z nim osoba trzecia tzw. "żona" (serio w to uwierzyliście?), byleby tylko udowodnić swoje "racje" obcym mu ludziom.

 

Finezja.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, November 19, 2014 - No reason given
Hidden by apze, November 19, 2014 - No reason given

I Wy chcecie żeby na forum było merytorycznie i na temat, a trzymacie na niej osobę, łaknącą uwagi tak bardzo, że posunie się nawet do pisania bajek na każdy temat, w każdej dziedzinie i którego broni niezwiązana z nim osoba trzecia tzw. "żona" (serio w to uwierzyliście?), byleby tylko udowodnić swoje "racje" obcym mu ludziom.

 

Finezja.

 

A ja myślałem Anubis, że ostatnio przeszliśmy pewną męską rozmowę na czacie forumowym a widzę, że dalej idziesz w zaparte.

Bo po ostatniej mojej dyskusji z Tobą jakoś nie miałeś ochoty na merytoryczną kontynuację. Ale na pier%^ głupot na forum i obrażanie to już miałeś czas i ochotę. Co niby w tym moim dzisiejszym poście napisałem nieprawdziwego? Drugi apze się znalazł. Popisać pierdoły a jak ktoś coś udowodni to skulić ogon i zwiać bez odpowiedzi. Przeglądając forum gęsto i często można zauważyć u jednego i drugiego podobne zachowanie. I proszę nie wywoływać tu na forum mojej żony bo ja Twojej rodziny też nie wywołuję do tablicy.

Wiem, że jesteś młodszy ode mnie i jak to napisałeś ostatnio na forum, zarabiałeś w wieku 16 lat więcej od Twoich rodziców ale nie oznacza to, że bez kultury możesz wchodzić w butach wszędzie gdzie tylko popadnie. Ja już z Tobą dyskusję zakończyłem kilka dni temu na czacie.

Share this post


Link to post
Guest Anubis
Posted (edited) · Hidden by apze, November 19, 2014 - No reason given
Hidden by apze, November 19, 2014 - No reason given

Z Tobą jest taki problem, że musisz mieć rację kosztem prawdy. Napiszesz największą brednie, żeby tylko potwierdzić głoszone przez Ciebie niuanse. Dlatego nie warto Ci odpisywać w żadnym temacie, bo większość rzeczy które piszesz to stek bzdur, dyrdymałów i w jakimś stopniu paranoja.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, November 19, 2014 - No reason given
Hidden by apze, November 19, 2014 - No reason given

Z Tobą jest taki problem, że musisz mieć rację kosztem prawdy. Napiszesz największą brednie, żeby tylko potwierdzić głoszone przez Ciebie niuanse. Dlatego nie warto Ci odpisywać w żadnym temacie, bo większość rzeczy które piszesz to stek bzdur, dyrdymałów i w jakimś stopniu paranoja.

 

Jeszcze jakbyś mi choć raz mógł udowodnić, że gdzieś napisałem nieprawdę lub kłamstwo to byłbyś wtedy słowny i stał na wyższej pozycji. Zawsze przyznaję się do błędu, prostuję swoje wypowiedzi jak coś źle przekazałem w postach lub zwyczajnie się pomyliłem.

Niejednokrotnie na tym forum pokazałem, że potrafię otwarcie przyznać się do błędu lub nazywać rzeczy po imieniu.

Z Tobą znów jest taki problem, że cokolwiek by człowiek nie powiedział to zawsze zrobisz mu kontrę. Ciężko z Tobą więc się w jakikolwiek sposób porozumieć a każda głębsza dyskusja kończy się obrazą majestatu. I nie tylko to moje zdanie, sporo rozmawiam z innymi użytkownikami tego forum wbrew temu co niektórzy myślą ;)

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, November 19, 2014 - No reason given
Hidden by apze, November 19, 2014 - No reason given

Kto już miał do czynienia to swoje wie, reszta wyrobiła sobie zdanie z treści postów :)

Share this post


Link to post
Posted (edited) · Hidden by apze, November 19, 2014 - No reason given
Hidden by apze, November 19, 2014 - No reason given

Kto już miał do czynienia to swoje wie, reszta wyrobiła sobie zdanie z treści postów :)

 

Kolejny z "bandy siwego".

 

Ja bym ogólnie prosił admina (bardziej tutaj liczę na tego "bezstronnego") o usunięcie wszystkich postów, które są umieszczone pod moją odpowiedzią do postu apze z dnia dzisiejszego. Nic nie wnoszą a osoby wypowiadające się w tym temacie uprawiają tylko i wyłącznie swoją prywatną politykę, która niewiele z tematem ma wspólnego i nie wnosi nic do konkretnej dyskusji na temat różnicy pomiędzy PC a V.

 

Ot taka mała prośba. Z góry dziękuję.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Posted (edited) · Hidden by apze, November 19, 2014 - No reason given
Hidden by apze, November 19, 2014 - No reason given

Ja zaczalem ten temat i ja go koncze jakbys potrafil czytac ze zrozumieniem to wiedzial bys ze temat nie jest o roznicy miedzy pc a voodoo tylko o tym czy sa spadki przez ostatnie 3 dni , chyba wystarczy tego syfu :-)

Edited by Sodeko

Share this post


Link to post
Posted (edited) · Hidden by apze, November 19, 2014 - No reason given
Hidden by apze, November 19, 2014 - No reason given

Ja zaczalem ten temat i ja go koncze jakbys potrafil czytac ze zrozumieniem to wiedzial bys ze temat nie jest o roznicy miedzy pc a voodoo tylko o tym czy sa spadki przez ostatnie 3 dni , chyba wystarczy tego syfu :-)

 

Wiem doskonale. Ale jak Ty byś również dobrze poczytał to napisałem: która niewiele z tematem ma wspólnego i nie wnosi nic do konkretnej dyskusji na temat różnicy pomiędzy PC a V.

 

Temat to jedno. Rozpoczęta dyskusja na temat różnicy w poglądach to drugie. Napisałem o dwóch tych rzeczach bo obydwie zostały złamane.

Edited by vul

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×