Jump to content
cabona

Certyfikat IPEH

Recommended Posts

wtf.jpg

 

Certyfikat IPEH - moze mi to ktos jakos sensownie wytlumaczyc? :(:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
wtf.jpg

 

Certyfikat IPEH - moze mi to ktos jakos sensownie wytlumaczyc? :(:)

 

tak ładnie wyceniłem... i peh że nikt nie kupił :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
wtf.jpg

 

Certyfikat IPEH - moze mi to ktos jakos sensownie wytlumaczyc? :(:)

 

 

może to znów jakiś domorosły wyceniacz typu krzepa

 

kto wie co może urodzić się w głowie 19 letnich ekspertów z kilkuletnim doświadczeniem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nieważne co znaczy, ważne żeby profesjonalne brzmiało.

 

Ja wczoraj zakończyłem trwającą dwa miesiące i trzy dni wycenę (metodą WZS) domeny z branży domenowej na kwotę milion pięćset tysięcy złotych netto. Niestety zleceniodawca nie zgodził się na ujawnienie nazwy domeny, koloru skóry ani preferencji seksualnych.

 

@cabona – gdzie to znalazłeś? na hepi.pl nie ma tego 'newsa'. Swoją drogą ipeh... hepi... siakoś tak się podobnie mienią... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nieważne co znaczy, ważne żeby profesjonalne brzmiało.

 

Ja wczoraj zakończyłem trwającą dwa miesiące i trzy dni wycenę (metodą WZS) domeny z branży domenowej na kwotę milion pięćset tysięcy złotych netto. Niestety zleceniodawca nie zgodził się na ujawnienie nazwy domeny, koloru skóry ani preferencji seksualnych.

 

@cabona – gdzie to znalazłeś? na hepi.pl nie ma tego 'newsa'. Swoją drogą ipeh... hepi... siakoś tak się podobnie mienią... :(

 

pb:

 

Na najwiekszej gieldzie domen w Poslce - http://www.ipeh.pl :) ! Nie slyszales?! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heeeheehee ipeh wspak to hepi :( mi się skojarzyło z "ja pechowiec".

 

Też mam jedną taką rekah.pl. :)

 

Nieoficjalnie dowiedziałem się, że zespół nazywa się 2+1, czyli dwóch kierowników i domena. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

IPEH ma też jak nie dawno można było przeczytać największe forum domenowe w Polsce. Można na nim zobaczyć że IPEH jest trademarkiem jednak na uprp.pl ni widu ni słychu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
IPEH ma też jak nie dawno można było przeczytać największe forum domenowe w Polsce.

 

Nie ma co się śmiać z konkurencji :( Ja już działam :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem ile poza 5 tysięcami domen będących własnością tych panów jest na tej giełdzie ale pewnie niewiele.

Niemniej w przeciwieństwie do tych wszystkich, którzy z nich żartują, ja przekornie pochwalę ich.

Nie tyle za jakość ich domen czy sposob wyceniania ( którego nie znam ) ale za to, że aktywnie działają i choć trochę rozpoznają potrzeby rynku.

Nawet jeśli są to działania wymagające dużych poprawek to i tak mogą kiedyś przynieść efekty.

Chociażby dlatego, że domeny stają się coraz bardziej popularne wśród inwestorów czego drobnym przykładem jest chociażby iif.pl czy Agora.

Jeśli pojawią się kolejni gracze to niekoniecznie muszą mieć wiedzę nt. domenobiznesu.

Ilość kilku tysięcy domen i słowa o profesjonalnej wycenie mogą więc trafić na podatny grunt.

Zwłaszcza jeśli ich jedyną konkurencją będą aukcje na Allegro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tak serio, to czy Pan Zajkiewicz postanowił wyprzedać swoje domeny?

 

Zapytaj go sam - jest tu na forum :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tak serio, to czy Pan Zajkiewicz postanowił wyprzedać swoje domeny?

 

Trochę OT:

Czuję przez skórę, że coś ciekawego się chyba dzieje,

wydaje mi się, że "Hepi", uaktywnia się.

Nie miałem jeszcze przyjemności z cesją w Home.pl, więc chciałem się przekonać w praktyce jak ona przebiega bez authinfo, tzn. te wszystkie papierki itp... Wystawiłem więc od złotówki na Allegro, dla próby, jedną z domen, wycenioną tu na Forum zresztą na - chyba - prawie nic ...

Ktoś obserwował aukcję do samego końca przypuścił szturm, albo jego "snajper" :blink: o 3.30 rano (kiedy spałem),

a myślałem, że aukcja się zakończy "śmiercią naturalną". Myliłem się. To było "Hepi".

"Hepi", brało również udział w prawie tym samym czasie w innej mojej aukcji. Dokonali zakupu drugiej z domen - już na większą od 1 zł kwotę :blink:, już po zakończeniu aukcji ...

Ponieważ nazwy tych domen, stanowiły konkretne, dosyć atrakcyjne słówka z dwóch nie mających ze sobą wspólnego "branż", sądzę, że dokonują jakiejś dywersyfikacji, czy też segregacji domen ...

Chociaż.., może zbyt duże wnioski wyciągam, z faktu zakupu dwóch domen ...

 

Nawiasem mówiąc, bardzo dobrze i sprawnie się z nimi współpracuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystawiłem więc od złotówki na Allegro, dla próby, jedną z domen, wycenioną tu na Forum zresztą na - chyba - prawie nic ...

 

....

Ktoś obserwował aukcję do samego końca przypuścił szturm, albo jego "snajper" :blink: o 3.30 rano (kiedy spałem),

a myślałem, że aukcja się zakończy "śmiercią naturalną". Myliłem się. To było "Hepi".

 

No i wszystko jasne!

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i wszystko jasne!

 

 

... ale ta druga domena, naprawdę fajna :blink: była ...

 

-------------------

 

Edit (21 marca 2008 r.):

 

 

Hmmm,

nie wiem czy mam płakać czy śmiać się, ale "czujność rewolucyjna" chyba mnie zawodzi. Wystawiłem od 1 zł, "bizona" na Allegro, który wygasa zresztą za niecałe 3 miesiące ...

Chyba dostąpiłem zaszczytu dużego zainteresowania się moimi domenami, bo Firma "Hepi". "uderzyła" :blink: ponownie ... Trafili mi tego "bizona".

Jestem chyba jedną z nielicznych osób, sprzedających domeny za 1 zł, a chyba jedyną, która robi to dzień po dniu :lol:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

apze, tmi, wezcie sobie jakiegos goscia od pr zatrudnijcie i wio do telewizji! :)

Gdzie u Was parcie na szklo?

Szepnelibyscie tu i tam, ze domena xxxxxxxx.pl na di.pl poszla za 20 tysiecy czy cos i bylaby darmowa reklama, tak jak to Pan Wiktor robi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metoda IPEH jest autorską metodą zespołu ekspertów pod kierunkiem S. Kołodziejczyka, W. Zajkiewicza, która uwzględnia około 200 parametrów niezbędnych do wyceny domen.

 

Autorska metoda wyceny domen internetowych IPEH® została opracowana przez zespół ekspertów mających długoletnie doświadczenie w zakresie: obrotu domenami internetowymi, handlu internetowego, rynku IT, analizy opłacalności projektów inwestycyjnych, wyceny wartości niematerialnych i prawnych, analizy ryzyka projektów inwestycyjnych, analizy ryzyka kredytowego wnioskodawców, biznes planów i studiów wykonalności.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Metoda IPEH jest autorską metodą zespołu ekspertów pod kierunkiem S. Kołodziejczyka, W. Zajkiewicza, która uwzględnia około 200 parametrów niezbędnych do wyceny domen.

 

Autorska metoda wyceny domen internetowych IPEH® została opracowana przez zespół ekspertów mających długoletnie doświadczenie w zakresie: obrotu domenami internetowymi, handlu internetowego, rynku IT, analizy opłacalności projektów inwestycyjnych, wyceny wartości niematerialnych i prawnych, analizy ryzyka projektów inwestycyjnych, analizy ryzyka kredytowego wnioskodawców, biznes planów i studiów wykonalności.

 

A czy grono tych ekspertow, mogloby w celach edukacyjno-informacyjnych zaprezentowac na di.pl swoja wycene, np odnosnie domeny perl.pl albo www.nieruchomosci.pl?

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy grono tych ekspertow, mogloby w celach edukacyjno-informacyjnych zaprezentowac na di.pl swoja wycene, np odnosnie domeny perl.pl albo www.nieruchomosci.pl?

:)

 

To tak jakbyś poprosił pozycjonera (w celach edukacyjno-informacyjnych) aby powiedział Ci jak się pozycjonuje strony.. ;-)

 

Wycenę możemy wykonać, po dokładnych analizach, co zajmuje nam sporo czasu. Na dniach uruchomimy program wyceny, w pełni zautomatyzowany, który będziemy wykorzystywać do wycen domen mniej wartościowych (oczywiście nie mam tutaj na myśli domen wymienionych przez Ciebie)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To tak jakbyś poprosił pozycjonera (w celach edukacyjno-informacyjnych) aby powiedział Ci jak się pozycjonuje strony.. ;-)

 

Jeśli zleciłbym pozycjonerowi pozycjonowanie strony, to muszę sprawdzić jego stan wiedzy, gdzie i jak będzie pozycjonował. Jeśli powie, że tylko do qlwebów, katalogów otwarty.mini i z swl e-weblink, to nie dam mu tej pracy. Natomiast nikt nie zdradzi swojego zaplecza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze, może jakieś konkrety.

 

1) Na forum proponujemy domeny.

 

2) Wyceńcie ta metodą domeny tu na forum. Można by się umówić na forum, że nie będzie żadnych komentarzy.

 

3) A następnie kupcie te domeny, za okazyjną cenę. Powiedzmy 30%-50% wyceny, a może 20%, a może ... ?

 

Także proszę o konkrety, albo ten cały ipeh jest nic nie wart, żeby nie napisać więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat jest prowadzony w dwóch wątkach więc ja dla pewności podaję link po moich pytań z równoległego wątku:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=10648...amp;#entry73020

 

Podobnie jak MisUszatek skopiowałem do tego wątku swój post:

 

Metoda IPEH jest autorską metodą zespołu ekspertów pod kierunkiem S. Kołodziejczyka, W. Zajkiewicza, która uwzględnia około 200 parametrów niezbędnych do wyceny domen.

 

Autorska metoda wyceny domen internetowych IPEH® została opracowana przez zespół ekspertów mających długoletnie doświadczenie w zakresie: obrotu domenami internetowymi, handlu internetowego, rynku IT, analizy opłacalności projektów inwestycyjnych, wyceny wartości niematerialnych i prawnych, analizy ryzyka projektów inwestycyjnych, analizy ryzyka kredytowego wnioskodawców, biznes planów i studiów wykonalności.

 

Panie Wiktorze - bardzo bym chciał żeby metoda, którą stosujecie była tak dobra, iż zostałaby zaakceptowana nie tylko na tym forum ale i w poważnych instytucjach finansowych takich jak banki czy towarzystwa ubezpieczeń. Ale jakoś trudno mi w to uwierzyć. Tym bardziej, że nie znam członków tego zespołu, ich doświadczeń oraz ew. dorobku naukowego ( czy te dane są gdzieś ogólnie dostępne ? ).

Czy dajecie jakieś gwarancje na trafność swych wycen ?

Mógłby pan napisać jaki może być przybliżony koszt wyceny jakiejś konkretnej mojej domeny, np. wellspa.pl lub numizmatycy.pl ?

I czy gdybym taką wycenę u was zamówił, to otrzymam zgodę na szczegółowe przanalizowanie jej na tym forum ( ew. w innych publicznych miejscach ) z innymi, prawdopodobnie nie mniej doświadczonymi ekspertami niż wasi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Metoda IPEH jest autorską metodą zespołu ekspertów pod kierunkiem S. Kołodziejczyka, W. Zajkiewicza, która uwzględnia około 200 parametrów niezbędnych do wyceny domen.

 

Autorska metoda wyceny domen internetowych IPEH® została opracowana przez zespół ekspertów mających długoletnie doświadczenie w zakresie: obrotu domenami internetowymi, handlu internetowego, rynku IT, analizy opłacalności projektów inwestycyjnych, wyceny wartości niematerialnych i prawnych, analizy ryzyka projektów inwestycyjnych, analizy ryzyka kredytowego wnioskodawców, biznes planów i studiów wykonalności.

Co za farmazony!!! ;) Kiedyś uważałem Pana Zajkiewicza za mądrego faceta. Ale mnie facet zaskoczył. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×