Jump to content
cabona

Certyfikat IPEH

Recommended Posts

wszedzie IPEH i IPEH......a jaka jest cena wyceny ???? :) procentowo od wycenionej kwoty czy jak ???

Share this post


Link to post
Share on other sites
wszedzie IPEH i IPEH......a jaka jest cena wyceny ???? :) procentowo od wycenionej kwoty czy jak ???

Mnie ta kwestia również interesuje. Jaka jest cena usługi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sytuacja do zludzenia przypomina plan dzialania kombinatorow w branzy bukmacherskiej, ktorzy sprzedaja swoje typy. Dlaczego sprzedaja? Bo sa "ekspertami" :) " z wieloletnim doswiadczeniem". A w rzeczywistosci ostro poplyneli na swoich typach i szukaja jeleni zeby sie odkuc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sytuacja do zludzenia przypomina plan dzialania kombinatorow w branzy bukmacherskiej, ktorzy sprzedaja swoje typy. Dlaczego sprzedaja? Bo sa "ekspertami" :) " z wieloletnim doswiadczeniem". A w rzeczywistosci ostro poplyneli na swoich typach i szukaja jeleni zeby sie odkuc.

 

jeszcze podrasowane archiwum i "pewne typy" za x zl "super typy" za xx zl i "super mega pewne" typy za xxx zl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie ta kwestia również interesuje. Jaka jest cena usługi?

 

Wierzę, że dowiemy się wkrótce. Jestem przecież potencjalnym klientem, który jest gotów zamówić taką wycenę ( patrz wyżej ).

Nie podobno żeby nie chciano moich pieniędzy lub żeby wycena była tak droga, że mnie ktoś do niej zniechęci ?

I mam też nadzieję, że skoro już będzie moja, to będę mógł ją z wami szczegółowo przeanalizować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dyskutujemy tu na forum o wycenach i powołaniu zespołu ekspertów czyli cuda wianki ale tam gdzie dwóch dyskutuje tam trzeci korzysta ;-) Możliwe że taka papierowa wycena z pieczątkami i podpisami podnosi wartość domeny na Allegro ale wątpię aby była skuteczna na doświadczonego domainera. Jestem ciekaw jak taki dokument wpływa na ocenę domeny przez kogoś niedoświadczonego - zwykłego końcowego klienta który chce kupić domenę np. do swoich celów. Często ufamy ocenom róznych ekspertów nie wnikając kim są owi eksperci i jakie mają kwalifikację ale myślę że coraz więcej osób będzie chciało mieć taki certyfikat do swojej domeny, nawet jeśli nie będzie on zgodny z rzeczywistą wartością domeny lub domniemaną wartością. Tak się zastawiam czy może być taka sytuacja, że taki certyfikat zawyżający wartość domeny sprawi że certyfikowane domeny będę sprzedawane za większe kwoty i rynek domen na tym zyska?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi wystarczy jeden klient :) nie musi być tłumu, to nie musi być papier, który zaakceptują wszyscy. Ale jeżeli ktoś wydaje wycenę, to powinien za to ponosić odpowiedzialność, i dlatego propozycja uwiarygodnienia się. Jak wycenią domenę na 5000, to chyba sami powinni być zainteresowani zakupem za 20% czyli 1000 zł, bo to jest wtedy okazja, w przypadku nieruchomości ludzie zabijaliby się, gdyby trafiła się taka okazja. Co więcej 50% ceny oznaczałby duże zainteresowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Tak się zastawiam czy może być taka sytuacja, że taki certyfikat zawyżający wartość domeny sprawi że certyfikowane domeny będę sprzedawane za większe kwoty i rynek domen na tym zyska?

 

Myślę, że będzie to właśnie tak wyglądało.

 

 

----

Trochę mnie bawi ta sytuacja z "certyfikowaniem", ale spoglądam na nią z przyjaznym uśmiechem ;).

Ponieważ kiedyś tam temu uzyskałem papiery :D socjologa,

więc zaniedługo

dla zabawy, albo i nie zabawy,

postanowię podejść do wyceny w sposób rewolucyjny :P, zdecydowanie odcinający się od wszelkich jej "parametrów technicznych", (na których pewnie i nie za bardzo sie znam), gdzie brnąc w nie coraz bardziej, zapewne dojść można tylko do coraz większego obłędu ...

Czyli podejdę w sposób

"czysto humanistyczny" :P oraz - na ile się to da zrobić - naukowy,

i ciekaw jestem co mi z tego wyjdzie.

 

Mojej ew. przyszłej metody i podejścia szczegółowego do tematu, również oczywiście nikomu nie ujawnię :o,

aby gorszym nie być od IPEH-u :D.

Będę sobie wyceniał swoje własne domeny i opatrywał je własnym certyfikatem ;):);).

Szkodził więc, lub pomagał nikomu nie będę, tylko sobie.

Najpoważniej w świecie to mówię, chociaż jestem tylko skromnym wymyślaczem nazw.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Tak się zastawiam czy może być taka sytuacja, że taki certyfikat zawyżający wartość domeny sprawi że certyfikowane domeny będę sprzedawane za większe kwoty i rynek domen na tym zyska?

 

Myślę, że będzie to właśnie tak wyglądało.

 

 

----

Trochę mnie bawi ta sytuacja z "certyfikowaniem" ...

Ponieważ kiedyś tam temu uzyskałem papiery :P socjologa,

więc zaniedługo

dla zabawy, albo i nie zabawy,

postanowię podejść do wyceny w sposób rewolucyjny ;), zdecydowanie odcinający się od wszelkich jej "parametrów technicznych", (na których pewnie i nie za bardzo sie znam), gdzie brnąc w nie coraz bardziej, zapewne dojść można tylko do coraz większego obłędu ...

Czyli podejdę w sposób

"czysto humanistyczny" :D oraz - na ile się to da zrobić - naukowy,

i ciekaw jestem co mi z tego wyjdzie.

 

Mojej ew. przyszłej metody i podejścia szczegółowego do tematu, również oczywiście nikomu nie ujawnię :D,

aby gorszym nie być od IPEH-u :).

Będę sobie wyceniał swoje własne domeny i opatrywał je własnym certyfikatem :P;);).

Szkodził więc lub pomagał nikomu nie będę, tylko sobie.

Najpoważniej w świecie to mówię, chociaż jestem tylko skromnym wymyślaczem nazw.

 

---------

Edit:

Przepraszam, za powtórzonego posta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W kwestii porównania wycen domen do pozycjonowania, imho nietrafne, większą zbieżność widzę w audycie strony, gdzie bierze się pod uwagę wiele czynników a metodologia badania powinna być jak najbardziej przejrzysta. Można się nawet pokusić o jakiś "certyfikat" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przenoszę moje pytania to twgo wątku, bo chyba ten ma więcej wspólnego z poruszanym tematem

 

 

Metoda IPEH jest autorską metodą zespołu ekspertów pod kierunkiem S. Kołodziejczyka, W. Zajkiewicza, [...]

 

Przypomnę.... pytanie było gdzie jest on uznawany, przez jakie instytucje?

 

 

Metoda IPEH jest autorską metodą zespołu ekspertów pod kierunkiem S. Kołodziejczyka, W. Zajkiewicza, która uwzględnia około 200 parametrów niezbędnych do wyceny domen.

 

Autorska metoda wyceny domen internetowych IPEHŽ została opracowana przez zespół ekspertów mających długoletnie doświadczenie w zakresie: obrotu domenami internetowymi, handlu internetowego, rynku IT, analizy opłacalności projektów inwestycyjnych, wyceny wartości niematerialnych i prawnych, analizy ryzyka projektów inwestycyjnych, analizy ryzyka kredytowego wnioskodawców, biznes planów i studiów wykonalności.

 

około 200 parametrów niezbędnych do wyceny domen? :)

No to byłaby to chyba najbardziej precyzyjna wycena na świecie...

z ciekawości chciałbym poznać przynajmniej 50 z nich, prosimy o przykłady ;)

 

Ja nie pytałem się o słowne ogólniki które ładnie brzmią w pogadance marketingowej. Chodzi o konkrety i osiągniecia.

...długoletnie doswiadczenie obrotu domenami internetowymi... - znaczy ile lat, jakie domeny zostały przez nich sprzedane / kupione?

...wyceny wartości niematerialnych i prawnych... - jakie podstawy prawne i wykształcenie w tym kierunku posiadają te osoby?

...analizy ryzyka kredytowego wnioskodawców, biznes planów i studiów wykonalnosci... - z jakimi bankami i instytucjami finansowymi w/w grupa współpracuje?

 

 

to są wszystko rzeczy do sprawdzenia, w przeciwieństwie do stwierdzeń typu : "zespół ekspertów mających długoletnie doświadczenie" , które nie mówi kompletnie nic.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Misiu jak usłyszę sensowne odpowiedzi na te pytania, to wystawiam wszystkie domeny od 1zł i zamykam interes. :)

 

Słyszałeś co to jest przyrzeczenie publiczne ? http://pl.wikipedia.org/wiki/Przyrzeczenie_publiczne

Nawet jeśli okaże się, że to nie jest profesjonalny zespół ekspertów, to odpowiedzi mogą być całkiem sensowne.

W razie czego daj znać gdzie i kiedy je wystawisz ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie W. !

Larum grają ! wojna ! nieprzyjaciel w granicach ! a ty się nie zrywasz ? szabli nie chwytasz ? na koń nie siadasz ? Co się stało z tobą żołnierzu ? zaliś swej dawnej przepomniał cnoty, że nas samych w żalu jeno i trwodze zostawiasz ?

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

określenie 200 parametrów pokroju "ilość wystąpień litery k w domenie" nie zwiększy wartości takiej wyceny.

 

Nie wydaje mi się, żeby w kwestii wyceny domen dało się na dzień dzisiejszy cokolwiek zrewolucjonizować, tym bardziej w tak skrajnie samozwańczy sposób.

 

Z drugiej strony im więcej 'ekspertów' rzucających kwotami 200k euro, tym lepiej dla nas wszystkich.

Myślę, że autorzy pomysłu już po samych wypowiedziach forumowiczów w tym i innych wątkach zrozumieli, że ekspertami pozostają we własnych lustrach...

 

Jak wygląda kwestia wycen domen widać chyba po wątkach w odpowiednim dziale tego forum. Nie ma więcej i większych ekspertów domenowych, niż na di.pl. Kwoty 200k euro sobie nie przypominam, a jeżeli pojawiały się już duże pieniądze to za paskudnie dobre domeny.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam wrażenie, że rynek utknął na 200... ale zł. Po tyle chcą ode mnie odkupywać domeny różne "firmy". Ciekawe ile wydają na reklamę w prasie, radiu, na ulotki itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam wrażenie, że rynek utknął na 200... ale zł. Po tyle chcą ode mnie odkupywać domeny różne "firmy". Ciekawe ile wydają na reklamę w prasie, radiu, na ulotki itp.

Moze rzeczywiscie twoje domeny sa tyle warte, dlatego tyle proponuja.

 

Domenariusz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×