Jump to content
Sign in to follow this  
NameForge

mpe.pl

Recommended Posts

mpe.pl

 

Jak oceniacię taką domenę --> mpe.pl. Ile można by zawołać od KK żeby go od razu nie spłoszyć?

Dajcie znać. Bardziej mnie interesują widełki dla KK (jeżeli w ogólne można o czymś takim mówić).

Wycena D2D jest dla mnie troche mniej istotna w tej chwili, ale też możecie dać znać.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To naprawdę trudno stwierdzić jaka kwota nie odstraszy kupującego. Chyba to zależy od kupującego. Jako że sprzedałem troche 3-literówek miałem różne doswiadczenia. Przeważnie 3-literówki nic specjalnie nie znaczące wyceniam na ok 3000 zł chyba że wiem że klient ma kasę to próbuję wyżej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

chyba że wiem że klient ma kasę to próbuję wyżej.

Super podejście...pogratulować...Jak coś kupujesz to gdy sprzedawca widzi ze masz kasę to też bierze od Ciebie więcej ?

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

coś w tym jest, ostatnimi czasy 2x robiłem blat szklany u szklarza - prawie identyczny, raz podjechałem starym autem krzyknął 50zł następnym razem nowym i było już 80

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super podejście...pogratulować...Jak coś kupujesz to gdy sprzedawca widzi ze masz kasę to też bierze od Ciebie więcej ?

:)

Fatalne porównanie.

 

Nie negocjuje się ceny bułki w sklepie czy towaru na półkach sklepowych czyli analogicznie nie negocjujesz ceny rejestracji czy przedłużenia domeny (są to usługi powtarzalne - pomijając każdą inną nazwę domeny - to wynika z charakterystyki).

 

Negocjacje pojawiają się kiedy handlujesz towarem (usługą) niepowtarzalnym jakim są domeny na rynku wtórnym i nie ma tu zastosowanie zasad rodem ze sklepowych półek.

 

W negocjacjach oceniasz możliwości finansowe potencjalnego kupca, oczywiście możesz stosować zasadę, że każdy otrzyma tą samą cenę.

 

Nie fair jest tylko to, że np. masz cenę KT a podnosisz ją kiedy ktoś ma więcej pieniędzy.

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fatalne porównanie.

 

Nie negocjuje się ceny bułki w sklepie czy towaru na półkach sklepowych czyli analogicznie nie negocjujesz ceny rejestracji czy przedłużenia domeny (są to usługi powtarzalne - pomijając każdą inną nazwę domeny - to wynika z charakterystyki).

 

Negocjacje pojawiają się kiedy handlujesz towarem (usługą) niepowtarzalnym jakim są domeny na rynku wtórnym i nie ma tu zastosowanie zasad rodem ze sklepowych półek.

 

W negocjacjach oceniasz możliwości finansowe potencjalnego kupca, oczywiście możesz stosować zasadę, że każdy otrzyma tą samą cenę.

 

Nie fair jest tylko to, że np. masz cenę KT a podnosisz ją kiedy ktoś ma więcej pieniędzy.

Popieram w 100 %

Przepraszam za ot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super podejście...pogratulować...Jak coś kupujesz to gdy sprzedawca widzi ze masz kasę to też bierze od Ciebie więcej ?

:)

 

Nie wierzę, że jak ktoś zapyta o cenę domeny a w stopce zapytania ma stanowisko kierownicze spółki SA to będziesz negocjował w ten sam sposób co ze "studentem". No chyba, że masz ceny sztywne ustalone bez możliwości negocjacji. Kiedyś zgłosiła się organizacja non-profit którą znałem i poprosiłem tylko o zwrot kosztów utrzymania więc działa to też w drugą stronę. Tak jak większość z nas tu twierdzi że wartość domeny to jest kwota jaką gotów jest zapłacić klient a jeden gotów jest zapłacić za tą samą domenę nawet kilka tyś procent więcej niż inny.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz spróbować uzyskać 4k PLN, ja bym ją sprzedał i za 2k PLN.

 

Sebastian

alpine5

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×