Jump to content
pitrock

Transfer domeny z AM do AZ

Recommended Posts

Witam

 

Mam pytanie odnośnie transferu domeny przechwyconej z AM, otóż:

 

Przechwyciłem domenę która wygasła 14.08, chciałbym ją przerzucić do az.pl lecz nie mogę uzyskać kodu authinfo

 

Domena oczekuje na transfer do naszego głównego rejestratora. Nie możesz teraz pobrać kodu AuthInfo.

 

Czy muszę teraz domenę przedłużać ( czy później to będę mógł uczynić z serwisu az.pl), żeby uzyskać ten kod ... czy czekać aż ona zostanie przetransferowana do głównego rejestratora ( cokolwiek to znaczy :) ) i wtedy uzyskam kod i z poziomu az.pl gdzie mam portfel przedłużyć domene.

 

Proszę o pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz odczekać 5 dni na transfer do konta i później kolejne 5 dni żeby domenę wytransferować.

Ale zastanów się czy oby na pewno się opłaca przenosić do AZ ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz odczekać 5 dni na transfer do konta i później kolejne 5 dni żeby domenę wytransferować.

Ale zastanów się czy oby na pewno się opłaca przenosić do AZ ;)

 

 

Co masz na myśli czy się opłaca do az.pl trzymam tam hosting pare domen, z racji zwykłego trzymania tam stron nie miałem wielu problemów żadnych więc może mi podpowiesz dasz złotą radę, ewentualnie polecisz innych firmę która lepsza będzie od az.pl bo może ja czegoś nie wiem, nie jestem w tych sprawach zaawansowany więc każdą podpowiedź wezmę do siebie

 

@pitrock, nie idźcie tą drogą!

 

drogą opłaty za domenę w Am ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co masz na myśli czy się opłaca do az.pl trzymam tam hosting pare domen, z racji zwykłego trzymania tam stron nie miałem wielu problemów żadnych więc może mi podpowiesz dasz złotą radę, ewentualnie polecisz innych firmę która lepsza będzie od az.pl bo może ja czegoś nie wiem, nie jestem w tych sprawach zaawansowany więc każdą podpowiedź wezmę do siebie

 

Porównaj ceny utrzymania domen między AM a AZ.

Różnica może być znacząca, bo z tego co wiem to w AZ koszt odnowienia domeny to około 100zł, natomiast w AM niecałe 60zł (podstawowy cennik - im więcej domen tym cena mniejsza).

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, jeśli chcesz sobie utrzymywać jedną domenę dla firmy i 50-80 zł więcej rocznie w AZ.pl nie robi ci różnicy, to NO PROBLEM, nie ma tematu. Jeśli natomiast jesteś domainerem i chciałbyś mieć swobodę działania i zaoszczędzić na kosztach dla setek swoich domen, to tylko AM lub Premium.pl. W tym łatwość uzyskania kodu auth_info.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolego - w Hekko za przedłużenie PL płacę 54 zeta, już brutto. Firma też pewna. Nie wiem czy ma sens dopłacanie, tym bardziej przy większej ilości domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę, nie polecajcie Hekko. Tak mnie namawiali, że Hekko jest najlepsze, a kiedy pojawiło się 1.000 wejść na stronę dziennie, to posypało się 50 % Errorów 500 i b. wysokie dożywotnie dopłaty za dokupienie zaskakująco wysokich ilości jakoby zużytego transferu. Wam ktoś płaci za polecanie tej firmy?

 

Ja posiadam domenę w AZ, bo wtedy wiem:

  1. nigdy sobie nie zapomnę opłacić domeny mojej najważniejszej strony,
  2. cenę obniżyli na 97 złotych brutto - dla mnie problem typu, czy koszt miesięczny to 8 złotych w AZ, czy 5 zł w AM.
  3. W przeliczeniu na 1 m-c kwestia 8 czy 5 złotych.

 

Ja rozumiem, że ktoś posiada 50 lub 100 domen, a nimi handluje się tylko na Aftermarket. Ale jak ja posiadam tylko kilka stron, to dla mnie różnica w cenniku jest prawie żadna, a przynajmniej mam pewność, że domeny nie zapomnę opłacić i moja strona nie zniknie.

 

Nie lubię, jak mi ktoś gada - nie płać 97 zł w AZ, bo na AM masz za 55 - a nie rozumie mnie w ogóle, dlaczego mam większe zaufanie do innej firmy.

Już tak po prostu jest, że ufam takim markom jak AZ i Home - bo się nie naciąłem, a w AM tylko to, czym handluję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×