Jump to content
Sign in to follow this  
krystekm

Google przegrał prawo do nazwy Gmail

Recommended Posts

"Google przegrał sprawę o zarejestrowanie nazwy Gmail jako znaku handlowego na terenie Unii Europejskiej. Oznacza to, że właściciel niemieckiego serwisu pocztowego G-mail, Daniel Giersch nie straci domeny Gmail.de.

Spór rozpoczął się w 2004 roku, kiedy to lider rynku wyszukiwarek chciał zarejestrować znak Gmail na całym świecie. W 2005 roku sprzeciwił się temu Daniel Giersch, który stwierdził, że znacznie wcześniej zarejestrował w Niemczech znak towarowy G-mail, a Google próbuje zarejestrować znak łudząco podobny.

 

Giersh wygrał sprawę w Niemczech pomimo kilku apelacji koncernu z Mountain View. Ostatecznie sprawa trafiła do Biura Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM), które odrzuciło argumentację Google'a i stwierdziło, że oba znaki są do siebie łudząco podobne, tym bardziej, że obie firmy działają na tym samym rynku. Google będzie więc musiało używać na terenie Europy nazwy Google Mail. Firma może jeszcze odwołać się od decyzji OHIM do Komisji Europejskiej, jednak szanse powodzenia w tej sprawie są nikłe.

 

Czy zatem mamy szansę na otrzymanie adresów pocztowych w postaci user@google.com? Gmail mimo swej całej funkcjonalności nie jest nazwą najszczęśliwiej dobraną.

 

Warto też zauważyć, że sprawa ma swój polski akcent. Amerykański koncern próbwał też – bezskutecznie – odebrać prawo do domeny gmail.pl Grupie Młodych Artystów i Literatów"

 

Źródło: news.com

Źródło: Webhosting.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy zatem mamy szansę na otrzymanie adresów pocztowych w postaci user@google.com? Gmail mimo swej całej funkcjonalności nie jest nazwą najszczęśliwiej dobraną.

 

Hę? Przecież już od dawna (może nawet wcześniej niż były dostępne maile w adresie gmail.com) dostępne są konta w adrese googlemail.com... Można ich zresztą używać naprzemiennie mając założone jedno konto. Nie wiem dlaczego niby miałoby się to zmieniać. Świetny background research, panie dziennikarzu.

 

[edit] Sprawdziłem źródła i oczywiście tej bzdury nie ma w oryginalnym (news.com). Kilka razy ponarzekałem pod artykułami na webhosting.pl, że są dość marnej jakości tłumaczeniami (bezrefleksyjnie powielone błędy oryginału + dodane nowe, wynikające z błędnego tłumaczenia i/lub niezrozumienia tekstu), teraz najwyraźniej zaczęli do każdego tłumaczenia coś od siebie (choćby w tym artykule i ostatnio w newsie o „fałszywych kliknięciach”), tylko że nie bardzo im to wychodzi i tylko pogarszają sprawę... cóż, lepsze jest wrogiem dobrego, może czas wrócić do tych bezrefleksyjnych tłumaczeń?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×