Jump to content
Sign in to follow this  
pixxxxel

[propozycja] Blokada kolejnego postu

Recommended Posts

Mam propozycję

 

Skrypt blokujący próbę założenia kolejnego wątku w danym dniu przez użytkownika ( dotyczy działu wycena i handel)

Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej ale byłoby niezwykle użyteczne i oszczędziło adminom pracy i nam oczu :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
No nie wiem czyt to takie latwe technicznie ;/

 

Tak się składa, że specjalizuję się w programowaniu serwisów www, a także modyfikacjach skryptów for i różnych takich wynalazkach. Domenami zająłem się tylko ot tak w wolnym czasie.

 

Następująca poprawka w plikach forum IPB zapobiegłaby umożliwiłaby założenie kolejnego tematu dopiero po 24 godzinach (ale tylko na odpowiednich forach - o numerach 3,4,6,22 czyli Wycena i 3 poddziały działu Handel):

 

plik sources/post.php:

 

ZNAJDŹ:

 

else 
	 {
		   $post_functions->show_form(&$this);
	 }

 

ZAMIEŃ NA:

 

else
	{

	  $restricted_forums=array(3,4,6,22);

	  if ( in_array( $this->forum['id'], $restricted_forums ) )
	  {

		  $poster=$ibforums->member['id'];

		  $check_topic=$DB->simple_exec_query( array( 'select' => 'start_date', 'from' => 'topics', 'where' => "starter_id=$poster" ) );

		  $topic_start_date=$check_topic['start_date'];

		  if ( $topic_start_date>0 )

			{

			 $can_write_on=$topic_start_date+60*60*24;

			   if ( $can_write_on>=time() ) $blocked=true;

			}

	  }

		if ( ( $blocked == true) && ( $ibforums->input['CODE']=='00' ) ) $post_functions->process(&$this);
	else $post_functions->show_form(&$this);

	  }

 

I mała poprawka kosmetyczna.

 

plik lang/polski/lang_error.php:

 

// ZNAJDŹ

 

$lang['no_post']  = "Musisz wpisać tre¶ć posta.";

 

// ZAMIEŃ NA

 

$lang['no_post']  = "Musisz wpisać tre¶ć posta, a je¶li to dział Wycena/Handel następny temat możesz założyć dopiero po 24 godzinach.";

 

Nie wiem tylko czy zadziała na tej wersji forum (testowane na starszej wersji 2.0.0 Trial i działa w 100%, nie mam niestety aktualnie dostępu do pliku post.php z najnowszej wersji i nie jestem w stanie poprawki na niej dokładniej przetestować).

 

Pozdrawiam i oczywiście Wesołych Świąt,

 

T|C

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 2.3.4 całkowicie sie zmieniła struktura forum i niektóre zmienne jak i klasy.. Nawet już tego pliku post.php nie znajdziesz w tej lokalizacji :-) Przerobię Twój kod po świętach jak mi pozwolisz tak by działał z najnowszą wersją :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na 2.3.4 całkowicie sie zmieniła struktura forum i niektóre zmienne jak i klasy.. Nawet już tego pliku post.php nie znajdziesz w tej lokalizacji :-) Przerobię Twój kod po świętach jak mi pozwolisz tak by działał z najnowszą wersją ;)

 

A to bezczelny post.php, podstępnie się zaszył gdzieś. :(

 

[...]Przerobię Twój kod po świętach jak mi pozwolisz[...]

 

Zapomniałem dodać, że kod objęty GPL. ;)

 

T|C

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×