Jump to content
grześko

AM zignorował zlecenie przechwycenia i wystawił domenę na aukcję...

Recommended Posts

Nie wiem czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem w AM - ale sądząc po lekturze innych postów wiele jest możliwe...

 

Otóż byłem zainteresowany przechwyceniem domeny .pl, która wygasała i w piątek wieczorem miała być uwolniona.

Dodałem ją kilka dni wcześniej do przechwycenia w AM i wszystko wyglądało OK.

Nie miałem nigdy wobec AM żadnych zaległości a ponadto na koncie w AM było i jest nadto środków do natychmiastowego opłacenia przechwycenia.

 

W niedzielę po południu sprawdziłem i okazało się, że:

1. domena nadal jest u mnie w AM jako oczekująca do przechwycenia

2. domena jest w NASK jako oczekująca na rejestrację (rejestrator: Fourth Dropcatchers)

i smaczek:

3. domena została wystawiona na aukcję w AM przez AM z ceną KT...

 

Jak dla mnie wygląda to tak, że AM zignorował zlecenie przechwycenia, przejął dla siebie domenę i wystawił ją na aukcję (jakaś wyprzedaż domen).

Nie podejrzewam celowego działania - raczej błąd techniczny, ale co - jeśli znalazłby się chętny i kupił tę domenę???

 

Napisałem do AM, po blisko 5h dostałem info, że zablokowali aukcję do czasu wyjaśnienia i zgłaszają to działowi technicznemu.

Dział techniczny jest bardzo zapracowany, bo minęło kilkanaście godzin, a domena jest zablokowana...

 

Ktoś się orientuje - co kto/komu może/powinien zrobić w takiej sytuacji - gdyby ktoś kupił (nawet w dobrej woli) domenę, jaka de facto powinna trafić do mnie (bo nie było innych chętnych)?

Edited by grześko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mialem identyczna sytuacje.

Pisz do nich! U mnie rozwiazanie sprawy zajelo kilka dni, ale finalnie domny trafily do mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem taką sytuację - przechwyciłem domenę i po chwili otrzymałem maila, że domena wygasła (!), mimo zapłacenia za nią. Wystarczył kontakt z suportem i po około godzinie miałem ją ponownie u siebie.

W moim przypadku wystarczył kontakt poprzez formularz i szybko został problem rozwiązany.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Nie wiem czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem w AM - ale sądząc po lekturze innych postów wiele jest możliwe...

 

Otóż byłem zainteresowany przechwyceniem domeny .pl, która wygasała i w piątek wieczorem miała być uwolniona.

Dodałem ją kilka dni wcześniej do przechwycenia w AM i wszystko wyglądało OK.

Nie miałem nigdy wobec AM żadnych zaległości a ponadto na koncie w AM było i jest nadto środków do natychmiastowego opłacenia przechwycenia.

 

W niedzielę po południu sprawdziłem i okazało się, że:

1. domena nadal jest u mnie w AM jako oczekująca do przechwycenia

2. domena jest w NASK jako oczekująca na rejestrację (rejestrator: Fourth Dropcatchers)

i smaczek:

3. domena została wystawiona na aukcję w AM przez AM z ceną KT...

 

Jak dla mnie wygląda to tak, że AM zignorował zlecenie przechwycenia, przejął dla siebie domenę i wystawił ją na aukcję (jakaś wyprzedaż domen).

Nie podejrzewam celowego działania - raczej błąd techniczny, ale co - jeśli znalazłby się chętny i kupił tę domenę???

 

Napisałem do AM, po blisko 5h dostałem info, że zablokowali aukcję do czasu wyjaśnienia i zgłaszają to działowi technicznemu.

Dział techniczny jest bardzo zapracowany, bo minęło kilkanaście godzin, a domena jest zablokowana...

 

Ktoś się orientuje - co kto/komu może/powinien zrobić w takiej sytuacji - gdyby ktoś kupił (nawet w dobrej woli) domenę, jaka de facto powinna trafić do mnie (bo nie było innych chętnych)?

mysle, ze bledow w AM jest tak duzo, zdarzaja sie tak czesto i sa na tyle powazne, ze kazdy taki przypadek - oprocz zgloszenia do supportu AM - powinien byc raportowany do NASK bezposrednio przez poszkodowanego

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BartX

Przecież napisałem, że napisałem do nich :)

Wyjaśnianie trwa już 3-ci dzień, piszesz "trwało kilka dni" - ale dla mnie to o 3 dni za dużo ... To nie jest wcale problem akademicki - gdyby ktoś zdążył na tej publicznej aukcji kupić domenę, która powinna do mnie trafić.

 

@dragosas

Support AM w moim odczuciu nic nie zrobił od kilkudziesięciu godzin - trwa stan zawieszenia (wyjaśniania?).

Nie wiem co tu tyle wyjaśniać - na ich szczęście nikt nie kupił domeny, więc mogą sprawdzić w logach, kiedy złożyłem zlecenie przechwycenia i porównać z czasem uwolnienia domeny. A jeśli takich logów system AM nie ma, to ja dziękuję za taki system...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×