Jump to content
Rafalx

Windows10.pl

Recommended Posts

Windows10.pl

 

Kto rano wstaje temu domena się idealnie sprzedaje… a więc tak jakiś czas temu przejąłem domenę Windows10.pl z zamiarem może sklepik, może jakiś projekcik www, a może się zepchnie. Generalnie czekałem, aż mnie olśni bo po drodze miał być Windows 9 potem stawiałem, że bankowo będzie Windows 10 więc doszedłem do wniosku, że warto zagospodarować taką nazwę, ale Microsoft zrobił niektórym psikusa omijając Windows 9, a przyśpieszył wejście Windows 10. No i teraz zastanawiam się co z tym fantem zrobić.

Także wstaję rano pewnego słonecznego dnia i w między czasie w chwili wolnej luknąłem na newsy ze świata, a tam patrzę Microsoft zrobił wszystkich w konia i ogłosił dzień wcześniej, że nowy Windows to Windows 10. Mówię sobie może pismaki znów jakieś plotki puszczają patrzę sprawdzam a tam faktycznie Microsoft wypuszcza 10.

 

Tak się zastanawiam, co pod tą domeną postawić czy sklep ma jakiś sens? Czy da się zarobić na sprzedaży oprogramowania Windows 10 i innych może produktów? Może jakieś forum, ale wątpię, aby było to jakoś specjalnie dochodowe, więc może to sprzedać. Jak sprzedawać to za ile sprzedać taką domenę. Ile realnie może być warta domena windows10.pl, ze 3000 zł to samo forum z reklam przez jakiś czas działania przyniesie dochodu, ale nie wiem czy jest sens się w to bawić, więc jak wyceniacie tę domeną na ile? 2 lata temu Windows8.pl poszła coś za około 8000 zł, także Windows10.pl pewnie około 10000 zł jest warta, ale może na czymś innym da się też lepiej zarobić.

 

Może ktoś ma jakiś pomysł chciałby wejść we współpracę.

 

Jak analizuję Windows 10 będzie działał przez 10 lat, stawiając np. forum, które przynosiłoby z 3000 zł/rok przez 10 lat dałoby się zarobić te 30000 zł. Małe forum nie byłoby czasochłonnym projektem, ale mały content i ruch na pewno dałby coś uskrobać bez nadzorowania tego forum jakoś specjalnie. Ale w planach przyświeca mi też idea sklepu może z oprogramowaniem. Tylko nie wiem czy to dałoby coś więcej zarobić. No więc analizuję co z tym fantem zrobić wiosną oficjalnie rusza Windows 10 więc i domenę trzeba jakoś zagospodarować albo na projekt albo oddać komuś kto ma jakiś pomysł monetyzowania tej nazwy czy tworzenia czegoś innego pod tą nazwą jaką jest Windows10.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiesz, że jak Microsoft ją zechce to nie dostaniesz nic ? Bierzesz taka opcję pod uwagę ? dla przykładu WindowsXP.pl poniżej dane z WHOIS:

 

ABONENT:
firma:
Domain Administrator
Microsoft Corporation
ulica:One Microsoft Way
miasto:98052 Redmond
lokalizacja:US
Ten sam przypadek WindowsVista.pl , wiem ze windows7.pl, windows8.pl ect nie należą do Microsoftu ale nikt nie powiedział, że to sie nie zmieni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogę zaproponować Ci w współpracę i napisać w Twoim imieniu do MIcrosoftu prośbę o nie wszczynanie postępowania arbitrażowego jak również sądowego.

I pokrótce wyjaśnić im iż Polska to taki kraj w których głupich nie sieją bo się sami rodzą...

;)

 

I zmień sobie nicke name na Oświecony...bardziej Ci będzie pasowało...

 

...Kto rano wstaje ten szybko domenę oddaje...

:)

Edited by Bazyli
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod warunkiem, że jak Microsoft ją zechce ponadto rejestracja nastąpiła nie po fakcie, ale przed faktem na długi czas.

 

Idąc tym rozumowaniem właściciele android.com.pl też powinni trząść portkami, a jakoś na razie bawią się w zarabianie i nikt tu nie płacze.

 

Bazyli powiedz mi ile masz lat, a będę wiedział czy dalej z Tobą dyskutować. Gdyby miał cykora gość, który 2 lata temu sprzedał Windows8 to nie zarobiłby tych 8000 zł. Ponadto zobacz, kto ma globalną domenę Windows10.com chyba firmie bardziej zależało będzie na tejże domenie niż na PL.

 

Oczywiście możesz napisać do firmy Microsoft, aby zaczęli już arbitraż, widać, że masz zadatki na pod..rda.cza.

 

Jak to się mówi, kto nie ryzykuje ten nie ma. Do więzienia za to nie wsadzają jak za narkotyki w Tajlandii.

 

p.s. domeny internetowe nie stanowią przedmiotu praw własności intelektualnej, ponadto ze statystyk na prawie 500 wniosków o postępowanie ~120 zakończyły wydaniem wyroku więc nie jest tak, że każda sprawa jest oczywista jak ci się wydaje.

Edited by Rafalx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam, co pod tą domeną postawić czy sklep ma jakiś sens? Czy da się zarobić na sprzedaży oprogramowania Windows 10 i innych może produktów? Może jakieś forum, ale wątpię, aby było to jakoś specjalnie dochodowe, więc może to sprzedać.

 

Nie warto. Zejdź na ziemię, posłuchaj mądrzejszych i bardziej doświadczonych (@Bazyli) i zacznij podbijać świat innym produktem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod warunkiem, że jak Microsoft ją zechce ponadto rejestracja nastąpiła nie po fakcie, ale przed faktem na długi czas.

 

Idąc tym rozumowaniem właściciele android.com.pl też powinni trząść portkami, a jakoś na razie bawią się w zarabianie i nikt tu nie płacze.

 

Bazyli powiedz mi ile masz lat, a będę wiedział czy dalej z Tobą dyskutować. Gdyby miał cykora gość, który 2 lata temu sprzedał Windows8 to nie zarobiłby tych 8000 zł. Ponadto zobacz, kto ma globalną domenę Windows10.com chyba firmie bardziej zależało będzie na tejże domenie niż na PL.

 

Oczywiście możesz napisać do firmy Microsoft, aby zaczęli już arbitraż, widać, że masz zadatki na pod..rda.cza.

 

Jak to się mówi, kto nie ryzykuje ten nie ma. Do więzienia za to nie wsadzają jak za narkotyki w Tajlandii.

 

p.s. domeny internetowe nie stanowią przedmiotu praw własności intelektualnej, ponadto ze statystyk na prawie 500 wniosków o postępowanie ~120 zakończyły wydaniem wyroku więc nie jest tak, że każda sprawa jest oczywista jak ci się wydaje.

 

Trudno z Tobą dyskutować skoro nie czytasz ze zrozumieniem...

Gość który niedawno kupił Facebok.pl miał zapewne podobne podejście do Twojego.

Z jedną różnicą...wtopił o wiele więcej.

Ale wszystko jeszcze przed Tobą...

;)

 

Statystyki które przedstawiasz dotyczą spraw zakończonych w postępowaniu arbitrażowym. Szkoda iż nie wskazałeś przed jakim arbitrażem.

I co najważniejsze. Nie uwzględniłeś w nich najważniejszego...ilości domen przekazanych właścicielom TM - ów na wskutek zawartej ugody. A to wedle mojej wiedzy jest jakieś 50 - 60%...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

.....zacznij podbijać świat innym produktem...

"Zgadzam się". Przy tak "klarownej" postawie tymczasowego abonenta przedmiotowej domeny proponuję jakiegoś softa operacyjnego napisać. Po co komu kolejne forum i rozdrabnianie....

 

Argumenty typu aaboinni majo androida* do mnie nie trafiają

 

* prawidłowa pisownia - a bo inni mają android.com.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod warunkiem, że jak Microsoft ją zechce ponadto rejestracja nastąpiła nie po fakcie, ale przed faktem na długi czas.

 

Długo przed zarejestrowaniem znaku towarowego windows ? wątpie :-) jak bedziesz mial tam forum z adsense , sklep z oprogramowaniem lub jakąkolwiek dzialanosc zarobkową związaną z oprogamowaniem komputerowym jest to już podstawa do odebrania domeny.

 

Ale bardzo dobrze mozesz byc abonentem tej domeny przez nastepne 10 lat i nic sie nie wydarzy. Chodzi tylko o okreslenie ryzyka dalszej inwestycji ;-). Ja osobiscie bym jej nie kupil za wiecej niz 100-200zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg. mnie domena ma w sobie więcej % ryzyka a niżeli % godnego wynagrodzenia. Osobiście bym jej (szczerze) nawet nie zarejestrował (jest sporo domen windowsXX.pl wolnych) a jeżeli już jakimś cudem bym ją miał w swoim portfolio to pozbyłbym się szybko już za 1000 zł na aukcji jeżeli taką kwotę osiągnie. 10000 pln o których piszesz, że mogą być do ugrania może się zrobić 30000 pln ale na Twój minus.

 

Ja osobiście nie startowałbym w tym wyścigu bo jest sporo do roboty w domenach, które nie mają zapalonej przy sobie czerwonej lampki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem ludzi pokroju bazyliszka, którzy uważają się za nie wiadomo kogo w dodatku od razu z mostu określających innych jako głupich, idiotów itd.. Czy ja muszę się na wszystkim znać, każdy regulamin mieć w palcu, chyba nie, bo nie traktuję profesji związanej z domenami, jako biznes, ale jako dodatek. Mam kilka projektów zarabiają jest OK, co roku z tego na dalekie wakacje jest. Mam robotę, na której się znam, więc nie zagłębiam się w detale prawa itd., bowiem nie jest mi już to potrzebne ponadto nie widzę szansy w domenach teraz, jako opcji na wielkie pieniądze. Raczej, jako opcja zagospodarowania na coś, co się pozwoli w jakimś stopniu monetyzować.

 

I teraz wyjaśnię Ci bazyli domena Facebok.pl poszła za 22000 zł w 2013 roku nabywcą na pewno nie był dzieciak bez pojęcia, ale ktoś, kto raczej wiedział, co kupuje. Podam teraz inne przykłady, które zawierają nazwy, które są zastrzeżone, więc teoretycznie ryzykowne:

 

Plgoogle.pl 5000 zł AfterMarket.pl 2008

Camel.com.pl 4500 zł 2008 prywatna opcja

Smyk.com.pl 4500 2009 Dropped.pl

Paradyz.pl 5000 zł AfterMarket.pl 2013 - Oferty zakupu domeny można składać pod adresem… domena do odsprzedania

 

A pisanie a bo android.com.pl camel.com.pl itd. się nie liczy to odwracanie kota ogonem. To takie same nazwy, które jeśli ktoś zechce może odebrać bez wydawania złotówki, ale nazwy działające oraz nazwy, które były sprzedawane. Nie wspominając o tych, które poszły za grube pieniądze przecież.

 

sęk w tym, że Microsoft mógł wymyśleć inną nazwę np. WindowsX i nie byłoby problemu w pewnym sensie, a tak si…ę składa, że postawił na Windows 10, więc nazwa podchodzi pod domenę, którą mam, ale którą nie musi chcieć tak jak nie zagospodarował Windows7.pl i Windows8.pl, a która jak wiem była poddana transakcji.

 

Ale bardzo dobrze możesz być abonentem tej domeny przez nastepne 10 lat i nic sie nie wydarzy. Chodzi tylko o okreslenie ryzyka dalszej inwestycji ;-). Ja osobiscie bym jej nie kupil za wiecej niz 100-200zł.

 

Była tak tania, że się skusiłem, więc ją teraz mam, a ryzyko jest wpisane w mój zawód, jednak za samo posiadanie jakiejś nazwy nie słyszałem, aby ktoś trafił do więzienia czy musiał jeszcze dopłacać do interesu. Wiadomo, że z takim gigantem, jakim jest M$ nikt nie wygra, ponadto jak zechcą to mają tęgich prawników, którzy mi odbiorą nazwę i nic nie zdziałam nawet bym nie chciał działać, bo ta nazwa jeszcze nie przyniosła takich pieniędzy abym chciał o nią walczyć, ale jak pokazują przykłady innych nazw ta domena tez może zejść w ciekawej cenie i nie koniecznie musi firmie M$ na tej nazwie zależeć, ale komuś innemu już tak. Pożyjemy zobaczymy, co z tego wyniknie.

 

Vul?

 

jest sporo domen windowsXX.pl wolnych) a jeżeli już jakimś cudem bym ją miał w swoim portfolio to pozbyłbym się szybko już za 1000 zł na aukcji jeżeli taką kwotę osiągnie

 

No właśnie ta domena jakiś czas temu była wolna i nic nie wskazywało, że akurat nowy system M$ kiedyś będzie się nazywał Windows 10.

 

Nie do końca też rozumiem Twojej wypowiedzi pozbyłbym się na aukcji za 1000 zł, (zakładając, ze nie chcę szukać jelenia tylko poważnie zainteresowanej osoby, która wie, co kupuje i z czym się to może wiązać), ten ktoś byłby w tej samej sytuacji, co ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rafalx, w odmiennym zdaniu do kolegów z forum, myślę, że był to bardzo dobry zakup z Twojej strony i uda Ci się zrobić na tej domenie niezłą kaskę. Jeżeli nawet się nie uda, to przynajmniej będziesz miał satysfakcję, że spróbowałeś i podjąłeś ryzyko. Nikt Ci przecież tej domeny nie wyszarpie siłą, jeżeli będziesz miał jakieś problemy prawne, w związku z zastrzeżoną nazwą, oddasz ją dobrowolnie i po krzyku.

 

Tak naprawdę, domena dopiero zacznie generować ruch, w momencie kiedy windows10 wejdzie na półki sklepowe, teraz poszły znikome informacje do ludzi, ale lada moment, pojawią się problemy z oprogramowaniem, powstaną fora tematyczne itp. co będzie dla Ciebie idealną okazją.

 

Życzę powodzenia przy sprzedaży !

 

Pozdrawiam

Edited by Mr.Nice

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rafalx

Dużo piszesz, ale czy tyle samo czytasz?...

Koledzy po prostu uczulają Cię, że to "gorąca" domena - można mieć szczęście i trafić jak 6-kę w lotto ale można się też (i to bardziej prawdopodobne) mocno sparzyć.

Twój wybór - życzę powodzenia, ale ja osobiście chyba bym sobie darował taką domenę, nawet za cenę rejestracji ;)

Potencjalne problemy jak dla mnie nie są tego warte. Jeśli już - zrobiłbym jak @vul radzi - pozbyć się szybko.

Edited by grześko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×