Jump to content
waqmaz

yyouo.com

Recommended Posts

yyouo.com

 

Ostatnio złapałem pięcio-literową domenę YYOUO. Uważam, że trafiła mi śie świetna domena ze względu na poniższe powody:

a) zawiera same samogłoski,

B) zawiera słowo YOU

c) zawiera litery Y i O, z których można ułożyć fajny skrót np. Only You,

d) domena jest pięcioliterowa,

e) domena jest rozszerzenia .com,

f) domenę po kilkunastu próbach można bez trudu wpisywać na klawiaturze w błyskawicznym tępie,

g) wszystkie przyciski znajdują się niemalże koło siebie na klawiaturze,

h) Zawiera po dwa razy literę O i literę Y, przez co wpisujemy dodatkowo tylko literę U. Czyli właściwie zawiera tylko 3 litery,

i) wg. mnie jest to fajna nazwa dla ogromnego serwisu typu youtube, yahoo, wyobraźcie sobie jeszcze w tym wszystkim yyouo.

 

Co o tym myślicie? Czy trochę mnie poniosło, kupując tę domenę? Czy za 5 - 10 lat będę mógł ją w miarę dobrze wycenić? A może już ją można wycenić na chociażby 600 - 1000 funtów?

Padłem ofiarą tzw. NIGERIAN SCAM wczoraj wieczorem i zaproponowano mi 25.000 USD przez brookera, którego niby inwestor tyle oferuje, hehe. Od razu wiedziałem, że to SCAM.

 

Aktualnie domenę trzymam na nazwa.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ja wyceniam na 0zł/$

zlepek liter, do tego ze znakami nieporzadanymi ktore nie maja sensu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurka wodna! To żeś mi motywację do działania obniżył :( Hehe. Sądziłem, że gdy coś szybko da się wpisać na klawiaturze, to będzie warte więcej niż te 80 zł, hehe. Dzięki ;) Może ktoś jeszcze się wypowie.

 

Btw. Z racji, że nie mogę dodawać następnego tematu, ani edytować poprzedniego, proszę o wycenę reszty moich domen:

 

zadam.pl (może znaczyć zadam lub żądam)

xywa.pl (serwis jak demotywatory itp)

lupo24.pl (sklep internetowy)

waqmaz.com (utworzyłem ją rok temu z nadzieją, że komuś się spodoba na logo firmy i umieściłem na niej jakieś pierdoły, co do marki)

lidertex.pl (lider tekstyliów - rodzinny hurt)

 

BTW. słowo google to tez zlepek liter i nie ma sensu.

Edited by waqmaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW. słowo google to tez zlepek liter i nie ma sensu.

 

Jak bedziesz najczęściej odwiedzaną (jak Google, ktore wizualnie sie prezentuje) stroną na świecie to zwroce Ci honor osobiście ;-)

Edited by Sodeko

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Google" da sie chociaz wymowic / przeczytac / powtorzyc. A jakbym komus mial powiedziec zeby zerknal na strone pod Twoja domena... to mialbym problem... Poza tym sama nazwa "Google" ma swoja historie.

 

Pozdrawiam i mam nadzieje, ze nie zniechecisz sie ta, chyba jednak nietrafiona, domena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

yyouo.com

 

d) domena jest pięcioliterowa,

h) Zawiera po dwa razy literę O i literę Y, przez co wpisujemy dodatkowo tylko literę U. Czyli właściwie zawiera tylko 3 litery,

 

 

To ile w końcu ma ona liter bo już się sam pogubiłem.. :D

 

Dla mnie warta okrągłe $0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby to było YYOOU czy YYUOO to OK, jakoś to wygląda. Próbowałem szybko wpisać "łaj ju oł" jak to sobie wymówiłem i szczerze, miałem problem z szybkim wpisaniem tej kombinacji, którą podajesz. Poza tym z niczym się to nie kojarzy.

Fajnie, że zrobiłeś dogłębną analizę i w punktacj opisałeś co się podoba. Ale to tylko zalety. trzeba jeszcze zrobić drugą listę punktów, w których opiszesz wszystko na NIE

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bądźmy wyrozumiali - każdy kiedyś zaczynał :)

 

Niestety ale domena się nie przyjmie / nie znajdzie chętnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim. Bardzo mi pomogliście! A mógły ktoś wycenić moje pozostałe domeny?

 

zadam.pl (może znaczyć zadam lub żądam)

xywa.pl (serwis jak demotywatory itp)

lupo24.pl (sklep internetowy)

waqmaz.com (utworzyłem ją rok temu z nadzieją, że komuś się spodoba na logo firmy i umieściłem na niej jakieś pierdoły, co do marki)

lidertex.pl (lider tekstyliów - hurtownia odziezy używanej)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak łatwo się nie poddam. Szkoda, że nie można postów edytować, nie wiem, czy dostałem blokadę, czy co... A nie chcę nabijać bez sensu. Zrobiłem logo - takie prymitywne PAINT, aby podnieść się na duchu i uwierzyć, że to zejdzie, haha :)

http://www.tinypic.pl/my0h3pinywwy

my0h3pinywwy_t.jpg

Edited by waqmaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś sobie jaja robi z tego forum? Rejestrują się nowe osoby i proszą o wycenę tak dziwnych domen, albo 5 całkowicie przypadkowych liter, albo - Pan Mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest bodajże jedyna piecio-literowa domena złożona z samogłosek i końcówki .com. Poza tym mozna rzucic haslo jak np. YOU ONLY (portal dla geocentrykow, egoistow?) xd

Edited by waqmaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest bodajże jedyna piecio-literowa domena złożona z samogłosek i końcówki .com.

 

A czy adres nie powinien być raczej łatwy do wymówienia i podania innym przez telefon? Łatwy do zapamiętania, przez czytelników strony, która powstanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem świetna domena, gratuluję pomysłu !

Zabezpieczył bym jeszcze pl, eu, de i inne najważniejsze kraje !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy adres nie powinien być raczej łatwy do wymówienia i podania innym przez telefon? Łatwy do zapamiętania, przez czytelników strony, która powstanie.

Uważam, że gdy się rzuci jakieś hasło złożone z liter Y i O, to adres będzie łatwy do zapamiętania. Poza tym wewnątrz znajduje się angielskie słowo YOU, które oznacza TY, więc ludziebędą kojarzyć: Jak to było? Aaa... Coś z 'you'. Gorzej właśnie z wymową, hmm. ŁAJ JU OŁ? Po polsku wymawiam, wymawiając w sposób ciągły: JJUOŁ lub JJOŁ.

Wejdź na JJOŁA,

Siedzę na JJOLE,

Znasz JJOŁ?

 

Ale to moja bujna wyobraźnia. Wyłącznie moja.

 

~ Póki co, hehe.

 

Albo to kompletna klapa, albo genialna domena. Czas pokaże.

 

Poza tym widzę tu fajną psychologię, jeżeli mogę to tak nazwać, wpisywania tego wyrazu na klawiaturze. Dlaczego? Już tłumaczę:

 

Wpisując Y nie odrywamy palca wskazującego lewej ręki od klawiatury, ponieważ musimy znowu wcisnąć Y, potem prawej ręki palcem wskazującym wciskamy O i nie odrywamy go od klawiatury, bo palec lewej ręki przechodzi TYLKO na U i zaraz po tym prawej reki palec (nadal nieoderwany) wciska O.

 

Mam tę domenę od 10 miesięcy i muszę przyznać, że przez ten czas wpisuję adres z porównywalną prędkością, jak słowo GOOGLE. Kwestia wprawy. Dawno temu, gdy zaczynałem przygodę z google, to i z szybkim wpisaniem GOOGLE miałem problem, a piszę naprawdę bardzo szybko na klawiaturze.

Edited by waqmaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem świetna domena, gratuluję pomysłu !

Zabezpieczył bym jeszcze pl, eu, de i inne najważniejsze kraje !!!

Mistrzu Złoty, jak ja Ci wdzięczny jestem =) Im więcej osób mnie na duchu podnosi, tym bardziej jestem optymistycznie nastawiony.

Edited by waqmaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od dwóch dni kilka osób męczy ten temat a ja nadal nie umiem zapisać nawet części tej domeny. A co ma psychologia do tej instrukcji pisania:) to nie mam pojęcia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od dwóch dni kilka osób męczy ten temat a ja nadal nie umiem zapisać nawet części tej domeny. A co ma psychologia do tej instrukcji pisania:) to nie mam pojęcia :)

A potrafiłeś zapamiętać TUMBLR.com za 1-wszym razem? Ja zrobiłem literówkę TUMBRL xd

 

apropos domeny: nawet takie coś jak iyouy.com jest już zajętę. To chyba rzeczywiście ostatnia wolna pięcio-literowa złożona z samogłosek domena.

 

W sumie to niekoniecznie, bo yyoui.com jest wolne i kilka podobnych xd

Edited by waqmaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiedz sobie na pytanie czy ta domena jest u Ciebie bo chcesz ją sprzedać czy dlatego, że odpalisz na niej mega wypasiony serwis?

 

Jeśli to pierwsze to jest to inwestycja nietrafiona gdyż domena jest "łatwo zastępowalna" i nikt nie wyda na nią więcej niż parę $

Jeśli to drugie to życzę szczęścia w zainwestowaniu kilkuset tysięcych złotych i doprowadzeniu do zwrotu z inwestycji i dalszej jej rentowności...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kto i po co miałby kupić tę donenę skoro znacznie lepsze, krótkie, brandable nazwy sa dostępne do rejestracji? Ostatnio z palca zarejestrowałem suflo.com czy suzos.com i wierzę, że gdybym dłużej poszukał to znalazłbym jeszcze ciekawsze. Twoja domena jest niewymawialna, trudna do zapamiętania i podatna na literówki. Pierwsze rejestracje często sa nieudane więc się nie zrażaj tylko próbuj dalej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś sobie jaja robi z tego forum? Rejestrują się nowe osoby i proszą o wycenę tak dziwnych domen, albo 5 całkowicie przypadkowych liter, albo - Pan Mleko.

 

Majster, mam dziwne odczucie i chyba nie tylko ja, że ta domena jest lepsza do wielu Twoich...

;)

 

Co nie znaczy, że ta jest dobra...

Śmiało może kandydować do nagrody "Ninja Roku".

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majster, mam dziwne odczucie i chyba nie tylko ja, że ta domena jest lepsza do wielu Twoich...

;)

 

Co nie znaczy, że ta jest dobra...

 

Bazyli, może to offtop, a Apze może nie zauważy. Sebidin, zażądałem 1.000, dostałem 200. Potem klientka pisze - chcę u Pana kupić Spotkania.eu - odpisałem jej 1.000 . Za drogo. Obniżyłem Spotkania.eu na 200 - za drogo. No faktycznie - ja zachwycony, jak boskie mam domeny, a klienci mi mówią: no słowo jest ładne, jednowyrazowe, więc dam 50, no max 100.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×