Jump to content
jacek1971

cenydomen

Recommended Posts

Wczoraj wylewałem smutę mailem, że nie można przypomnieć hasła. Adres znalazłem na stronie firmy, której nazwa widnieje w stopce CenyDomen.pl.

Dziś zamontowali formularz - duży plus za czas reakcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Działa!! znalazłem w spamie po ponad 5 miesiącach od założenia konta link aktywacyjny :)

Czyli jednak warto grzebać w śmieciach. Na marginesie taka ciekawostka: u nas chyba jeszcze takiego wyroku nie było, ale w Niemczech sąd orzekł, iż w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej należy zaglądać do folderów, do których normalnie trafia spam. A chodziło o przypadek, w którym adwokat nie poinformował swojego klienta o terminie na podpisanie ugody, w związku z czym firma musiała zapłacić 90 tys. EUR odszkodowania. Adwokat tłumaczył się tym, iż automatyczny system filtrujący pocztę zaklasyfikował błędnie wiadomość od drugiej strony jako SPAM. Firma jednak pozwała adwokata o zwrot należnej kwoty. No i sąd przyznał rację firmie argumentując, iż nalezy kontrolować na wszystkich płaszczyznach otrzymywanie firmowej korespondencji.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli jednak warto grzebać w śmieciach. Na marginesie taka ciekawostka: u nas chyba jeszcze takiego wyroku nie było, ale w Niemczech sąd orzekł, iż w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej należy zaglądać do folderów, do których normalnie trafia spam. A chodziło o przypadek, w którym adwokat nie poinformował swojego klienta o terminie na podpisanie ugody, w związku z czym firma musiała zapłacić 90 tys. EUR odszkodowania. Adwokat tłumaczył się tym, iż automatyczny system filtrujący pocztę zaklasyfikował błędnie wiadomość od drugiej strony jako SPAM. Firma jednak pozwała adwokata o zwrot należnej kwoty. No i sąd przyznał rację firmie argumentując, iż nalezy kontrolować na wszystkich płaszczyznach otrzymywanie firmowej korespondencji.

 

Słuszny wyrok. Na mrginesie dodam, że warto zaglądać do spamu nie tylko aby uniknąć kar ("bo mi powiadomienia o terminie płatności trafiały do spamu"), ale też aby iść do przodu. Dość powiedzieć, że gdybym kiedyś, dawno temu, nie zajrzał do katalogu "spam" na gmailu, toby pewnie dziś nie było premium.pl. ;-)

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja w spamie miałem ofertę na chyba 8k na giełdzie nazwa.pl za niezbyt fajna domenę (czyli pewniak bo ktoś wpłacił taką kaucję). Niestety zanim się zorientowałem było za późno :P

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli jednak warto grzebać w śmieciach. Na marginesie taka ciekawostka: u nas chyba jeszcze takiego wyroku nie było, ale w Niemczech sąd orzekł, iż w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej należy zaglądać do folderów, do których normalnie trafia spam. A chodziło o przypadek, w którym adwokat nie poinformował swojego klienta o terminie na podpisanie ugody, w związku z czym firma musiała zapłacić 90 tys. EUR odszkodowania. Adwokat tłumaczył się tym, iż automatyczny system filtrujący pocztę zaklasyfikował błędnie wiadomość od drugiej strony jako SPAM. Firma jednak pozwała adwokata o zwrot należnej kwoty. No i sąd przyznał rację firmie argumentując, iż nalezy kontrolować na wszystkich płaszczyznach otrzymywanie firmowej korespondencji.

To jest oczywiste. To tak, jakby się tłumaczyć, że żona odebrała polecony i położyła na lodówce pod chlebakiem... Mnie bardziej ciekawi, co w przypadku, jeśli serwer odbiorcy nie przyjmie takowej przesyłki i odeśle 55X (w wolnym tłumaczeniu: fckU) :) Czy sąd uzna, że trzeba przeglądać logi serwera - taka jakby analogia do awizo, gdzie pies nie chciał listonosza dopuścić do drzwi, a kluczyk do skrzynki ma dozorca, który właśnie wyjechał na wczasy do Australii? Bo nie każdy nadawca ustawia sobie flagę dostarczenia (za pokwitowaniem odbioru)... Która ze stron byłaby wówczas "bardziej winna"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znalazłby się ktoś na tyle uprzejmy, żeby sprawdzić na cenydomen.pl za ile została sprzedana domena northkorea.pl i kiedy to nastąpiło?

 

Czy w AM można jakoś sprawdzić archiwalny obraz aukcji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znalazłby się ktoś na tyle uprzejmy, żeby sprawdzić na cenydomen.pl za ile została sprzedana domena northkorea.pl i kiedy to nastąpiło?

 

Czy w AM można jakoś sprawdzić archiwalny obraz aukcji?

464,00 PLN 21.05.2015
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×