Jump to content
vul

Komornik a środki na saldzie użytkownika

Recommended Posts

Widzę, że temat nabiera rozmachu. Do tych co jeszcze uważają, że temat jest w jakimkolwiek stopniu szkodliwy: pamiętajcie, że

czasami jest sytuacja, że człowiek płaci uczciwie podatki, ZUS i wszystkie inne opłaty a nawet dogadał się z komornikiem i płaci mu miesięcznie w równych ratach a mimo to komornik nie do końca jest zadowolony z takiego obrotu sprawy i węszy w poszukiwaniu większej kwoty bo tak jak słusznie zauważył @heden.pl - większe zajęcie to większy %...

 

Mogę płacić regularnie miesięcznie komornikowi za zaległy ZUS czy VAT ale mam też inne opłaty, rodzinę i plany finansowe. Czy to oznacza, że jak mam więcej to OD RAZU powinienem dać wszystko? Nie. Bo płacę miesięczne odsetki, podatki i sam o tym decyduję.

Dlatego wziąłem taką hipotetyczną sytuację, że sprzedaję domenę na giełdzie za sporą kasę i chciałem zapytać czy wtedy komornik może ją bezpośrednio z giełdy zająć. Nie ma to nic wspólnego z jakimś nakłanianiem do oszustwa, niepłacenia czy ucieczki od komornika. Część z Was po prostu bezmyślnie wklepuje w klawiaturę głosy oburzenia i wykrzykuje "skandal". A prawa taka, że

jak już kiedyś na tym forum pisałem i nadal podpisuję się pod tym rękami i nogami - odpowiedzi w temacie ściśle są uzależnione od autora tego tematu. I nie tylko dotyczy to działu "wycena i opinia" ;)

 

Dzięki wszystkim, którzy wnieśli coś do dyskusji i przedstawili pewne fakty prawne. Dla mnie temat jest zakończony. Przeczytałem co miałem przeczytać i wiem tyle ile chciałem. Jeżeli chodzi o mnie to można go zamknąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vul

Serwis znajomego prawnika - www.stopwindykacja.pl

Może Ci się przyda :)

 

Dzięki gruby. Jak kiedyś będę musiał skorzystać to dobrze wiedzieć gdzie szukać. Na chwilę obecną na szczęście nie mam takiej potrzeby ale takie życie przedsiębiorcy w PL, że nigdy nic nie wiadomo ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ale takie życie przedsiębiorcy w PL, że nigdy nic nie wiadomo ;)

 

To tyle w temacie.

Nigdy nie wiesz czy jakiejś panience w US się coś nie odwidzi albo nie zmienią interpretacji i i nagle zostaniesz dłużnikiem z naliczonym VAT czy też akcyzą za kilka lat wstecz.

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do mnie kiedyś US wystosował groźne pismo z żądaniem korekty formularzy VAT-owskich, bo wyszło im, że coś nie bangla. Jak mi księgowa skorygowała to wyliczyła, że mam jeszcze 17 złotych do zwrotu. Od tamtej pory nie wysyłają... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vul

Serwis znajomego prawnika - www.stopwindykacja.pl

Może Ci się przyda :)

 

Najgorsze jest to, że ludzie naprawdę wierzą, że tego typu "serwisy" mogą pomóc.

 

A licznik na stronie zmienia się z co drugim odświeżeniem strony :D "Skorzystało już 34628 osób"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komornik nie grabi. Komornik odzyskuje to, co ktoś wcześniej zagrabił.

...

Nawet nie wiesz jak się mylisz ;)

 

Warto poczytać -> http://www.antyegzekucja.pl

 

Na w/w stronie jest nawet artykuł dotyczący tego filmiku.

 

Od kiedy dłużnik = złodziej? :blink:

 

Jak kiedyś staniesz się ofiarą (z własnej woli czy z cudzej) tego sytemu myślę, że szybko zmienisz zdanie.

 

Polecam również http://www.aferyprawa.eu/

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok a co np z zamianą waluty na Bitcoiny i wytransferowanie tego gdzieś "daleko " ?

nie mam wiedzy jak dokładnie ma to sie w przypadku kryptowalut ale moze to tez jest jakeis wyjscie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×