Jump to content
Sign in to follow this  
sabia

Statystyki giełd nazw domen

Recommended Posts

Dzień dobry,

chciałabym zapytać czy są gdzieś udostępniane statystyki ile domen zostało sprzedanych na x giełdzie nazw domen, ile nazw domen przedłużono na kolejny rok, ile przetransferowano do innych partnerów NASK? Potrzebne są mi diagramy albo tabelki ile mniej więcej sprzedaje się domen na takich giełdach do projektu na studiach; z góry byłabym wdzięczna ^^

Może również wie ktoś gdzie mogę znaleźć informacje ile stron posiadających nazwę domeny podlegającą pod NASK korzysta z hostingu oferowanego przez pośredników w rejestracji domen?

Edited by sabia

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Co do statystyk dotyczących sprzedaży na giełdach domen, z aktualnymi, wiarygodnymi i prowadzonymi na bieżąco się nie spotkałem. W tym celu warto po prostu napisać do samych giełd.

2. Co do ilości domen przedłużonych na kolejny rok oraz utrzymywanych u partnerów NASK, również trzeba będzie wyrzeźbić korespondencję - w tym wypadku do samego rejestru.

3. Zebranie informacji o DNS-ach konkretnych rejestratorów może być problematyczne. Nie wydaje mi się, aby NASK prowadził statystykę "ile domen wisi na konkretnym serwerze" - tutaj raczej również trzeba będzie trochę pokombinować. Pod tym linkiem znajdziesz listę partnerów tej organizacji, nie ma ich wielu. Metodą wuja Google-a wystarczy odsiać tych, którzy posiadają jakąś ofertę hostingową i... O zgrozo, zapytać ile "peelek" trzymają!

 

Nie wydaje mi się, aby dane te podlegały jakiejś ochronie - żadnych szczegółów tu nie ma, z uzyskaniem nie powinno być problemu.

Jeżeli dane mają być wykorzystywane w jakiejś pracy naukowej, to nie omieszkaj zdobyć zezwolenia na ich republikację.

 

Rzekłem.

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×