Jump to content
tomon

Jeden wordpress na wielu domenach - Domain Mapping

Recommended Posts

Postanowiłem częśc domen z mojego portfolio zagospodarowac ministronami - pomysł mam taki ze wykorzystałbym do tego Wordpressa.

To co chcaiłbym uzyskać do możliwośc zarządzania wszystkimi witrynami z jednego miejsca - poszukałem w sieci i jest narzedzie Domain Mapping - które jak zrozumiałem pozwoli mi na podłączenie danej domeny pod konkretną stronę ( wszystko do ogarnięcia w jednym panelu WP.

Nie potrzeba też ładowac instalacji WP dla każdej domeny osobno no serwer.


Problem mam taki że o ile po stronie WP wszystko skonfigurowałem tak jak w róznego rodzaju poradnikach tak teraz pojawiła sie kwestia serwera i ustawienai przekierowania domeny.


Domena zarejestrowna w AM , server w Hekko.

Serwer hekko posiada adres : 188.116.20.182


To co do tej pory przetesowałem to ustawienai w AM :

DNS na hekko - nie działa.

być moze jak dam przekierowanie IP i URL ustawie jako adres 188.116.20.182 to zadziała - czekam teraz na zmiene DNS bo muszą byc ustawione na AM.


Może ktoś konfigurował z Was to narzędzie i jest w stanie cos podpowiedziec a moze znacie inne metody jak szybko i łatwo uruchmić ministrony na wiekszej ilosci domen ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja korzystam z analogicznego rozwiązania na Joomla! - bezpłatny komponent Virtual Domains, hosting na linuxpl - działa świetnie, bardzo prosta konfiguracja i zarządzanie w Joomla a do tego w linuxpl w Direct Admin jest dość dobre zarządzanie przekierowaniem domen/subdomen na wskazany katalog.

Obsługuję w ten sposób na jednej instalacji 5 domen a na innej instalacji - 6 domen.

W razie czego - pomogę na PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o podpięcie paru wordpressów w jedno miejsce zainteresuj się tym rozwiązaniem: http://infinitewp.com/.

W dużym uproszczeniu wygląda to tak: w jednym panelu (który instaluje się na swoim serwerze) będziesz miał możliwość logowania na swoje wordpressy bez podawania za każdym razem loginów i haseł ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

do dodawania wpisów możesz użyć narzędzia wupress.pl, tyle że akutualnie nie działa dodawanie do blogspotów itp. autor troche "zwleka" z poprawkami o ile w ogóle się pojawią, ale do własnych blogów funkcjonalność jest działająca ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×