Jump to content
vul

Księgowanie wypłat z ParkingCrew

Recommended Posts

Jak zaksięgować miesięczną wypłatę z PC? (księgowość na zasadach ogólnych).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Należy wystawić fakturę

 

Dzięki. Czyli wystawiam fakturę na PC i normalnie księguję ją jako przychód oraz odprowadzam podatek dochodowy + należny VAT?

Czy VAT ulega odliczeniu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, dziękuję za info. Popytam co z tym VAT'em bo sam nie wiem. Może jest tak jak z fakturami AM, że VAT się nie nalicza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wystawiam fakturę bez vat z dopiskiem odwrotne obciążenie. Wykazuję w odpowiedniej rubryce deklaracji vat. Potem wykazuję też w deklaracji podsumowującej vat-ue eksport usług.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak wystawiam na PC fakturę to wybieram VAT zerowy czy "nie podlega"? Jak poprawnie powinno być to określone?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra już jestem po rozmowie z księgową. Poniżej dla nowych-niewiedzących info jak można to poprawnie rozliczyć:

 

Wystawiamy fakturę na nabywcę: Team Internet AG

nip: DE270418747

Liebherrstr. 22

80538 Munich

 

Na fakturze wpisujemy kwotę $xxx jako zapłacony przelew. Podawanie konta nie jest obowiązkowe - ja nie podaję.

Wpisujemy $xxx netto i wybieramy stawkę VAT: "nie podlega". Dodatkowo umieszczamy na fakturze adnotację:

 

"Podatek VAT rozlicza nabywca (artykuł 196 dyrektywy 2006/112/EC)". Chowamy kopię takiej faktury do teczki.

 

Temat z mojej strony można zamknąć.

 

edit: czyli praktycznie ta sama wersja co kolega @anbial pisał ale z lekkimi dodatkami :D

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×