Jump to content
fraglesi

zdjecia.pl

Recommended Posts

Taka domena to marzenie niejednego domainera ;) Wyceny się nie podejmę bo nie jestem fachowcem ale strzelam w średnie-wysokie xx.xxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna z lepszych domen na rynku, ale jeśli nie jesteś jej właścicielem to zarobek żaden.

Jeśli miałbyś jeszcze do tego IDN to masz dwa razy większy zarobek niż na tej jednej, ale sądzę, że dobre 100 tyś. mógłbym dać jeśli byłbym kupującym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna z lepszych domen na rynku, ale jeśli nie jesteś jej właścicielem to zarobek żaden.

Jeśli miałbyś jeszcze do tego IDN to masz dwa razy większy zarobek niż na tej jednej, ale sądzę, że dobre 100 tyś. mógłbym dać jeśli byłbym kupującym.

 

A jakby jeszcze miał do tego literówkę zdiecia.pl to miałby trzy razy większy zarobek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jakby jeszcze miał do tego literówkę zdiecia.pl to miałby trzy razy większy zarobek ;)

 

Wszystko możliwe obecnie na rynku domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jak by miał 10 literówek ?

 

Nie przesadzajmy z tymi literówkami, ale lepiej dla kupującego posiadać zwykły adres + IDN niż tylko jeden.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

Według mnie :

d2d = x xxx - wysokie,

kk = sky is the limit + umiejętności negocjacyjne.

Mimo wszystko przedział 20-30 tyś na tą chwilę.

Świadomy klient powinien zapytać o idn.

 

Życzę jak największej sprzedaży.

 

Pozdrawiam

Rafał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Do wszystkich optymistów wyżej: Proszę mi podać kilka sensowych zastosowań domeny dla kwoty powyżej 25 000 złotych, żeby to miało sens i mogło się zwrócić kupującemu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 k zł to ja chętnie wyłożę.

to dla sprzedającego podpowiadam : 15 też wyłoży :) Jak tak szybko składa ofertę. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brak idn istotnie utrudnia sprzedaż (a właściwie: podjęcie decyzji o ruszeniu z komercyjnym wykorzystaniem), bo tutaj polska głoska jest wyjątkowo dźwięczna.

 

Dla fotografa o wiele lepsza domena fotograf.pl niż zdjęcia.pl, domena bardziej pasująca dla jakiegoś katalogu zdjęć, co powoduje że komercyjność tej domeny spada (w biznesach typu fotolia taka domena byłaby nawet przeszkodą, niepotrzebnie sprowadzając przedsięwzięcie do polskiego grajdołka).

 

"sky is the limit" to mocno przesadzona wycena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do wszystkich optymistów wyżej: Proszę mi podać kilka sensowych zastosowań domeny dla kwoty powyżej 25 000 złotych, żeby to miało sens i mogło się zwrócić kupującemu.

 

Ja tu chyba (pierwszy raz :P ) się z Tobą zgodzę. To nie jest jakaś super komercyjna domena. Typowo pod rynek fotograficzny, e-album. Ale czy ten rynek wyłożyłby taką kasę jak co poniektórzy tutaj strzelają lub wspomniane "sky is the limit"?

Ja wątpię ale szczerze trzymam kciuki żeby w przyszłości było wysoko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod handel nie dałbym więcej jak 3-5 tyś. Myślę, że dobrą kwotę można było osiągnąć w "złotej erze" domainingu w PL - okolice 2008 rok. Wtedy liczyły się takie proste keywordy.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

a na photostocka sie nie nadaje ?

 

Tylko jako przekierowanie, bo nie widzę sensu ładowania pieniędzy w biznes działający tylko na polskim rynku, podczas gdy takim samym kosztem można by rozwinąć biznes ogólnoświatowy.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są segmenty w tej branży, które pozwolą na zakup tej domeny za przyzwoite pieniądze a samej domenie pozwolą odrobić ten wydatek bez trudu.

 

Edit:

No dobra dopiszę. Np. zdjęcia lotnicze.

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites

a na photostocka sie nie nadaje ?

 

Nadaje. Również dobra by była dla prężnej firmy typu agencja profesjonalnych modelek/modeli. Swego rodzaju bank twarzy i utalentowanych fotografów. Projekt musiałby wystartować z rozmachem i sporym kapitałem. Wtedy domena ogólnie pasowałaby idealnie tylko nie wiem czy tacy nie zainwestowali by we własny brand. Z pewnością mogliby się zastanowić nad zakupem. Pytanie tylko jak wysoko by mierzyli żeby mieć tę nazwę. Brak idn'a w tym wypadku również uważam, że byłby decydujący i działał sporo na minus przy ewentualnych negocjacjach bo to taki "poważny projekt z kulawą nogą" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×