Jump to content
OLA-NOWA

Statystyki AM,parkingi, sens bytności na Premium

Recommended Posts

Witam Was serdecznie!

 

Mam trzy pytanka.

 

1. Jak sprawdzam statystyki domen to po wejściu w szczegóły inne widać w zakładce AM, a inne w zakładce parkingów. Bardzo rozne na przestrzeni kilku dni, wiec to nie kwestia opóźnienia. Poradźcie proszę czy domeny parkować na DNSach AM z opcja parkowania via AM czy bezpośrednio na DNS parkingów. Mam wrażenie ze przekłamania sa w obie strony. Co gorsza strona ofertowa domeny pokazuje jeszcze inne staty.

 

2. Który parking obecnie najlepiej daje dorobić jakieś grosiki? Jakieś rady co do wyboru i sposobu optymalizacji layout'u itp.? Będę zobowiązana za wskazówki.

 

3. Czy warto utrzymywać domeny albo chociaż korzystać z giełdy premium, az czy allegro? Czy raczej szkoda zachodu?

 

Thank U from a mountain. ;-) Kissy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

z całym szacunkiem dla AM, ale wg mnie zawsze lepiej jest mieć o jednego pośrednika mniej....

Edited by scav
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parkingi filtrują ruch (odrzucają wejścia z robotów/ automatów etc) dlatego mniej odsłon pokazują,

Jak chcesz sprawdzić czy domena zarabia to ustaw ją na jakiś czas na DNSach parkingu.

 

Ad 2.

Trudno powiedzieć zależy to od konkretnej domeny popróbuj SEDO, pc etc.

 

Ad 3.

Premium jest ok. Niekiedy warto na Allegro wystawić. Ale raczej premium i am ewentualnie az mają sens.

 

to tyle ogólnych przemyśleń :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla domen z polskim ruchem warto rozważyć trzy serwisy zajmujące się parkingiem:

 

parkingcrew.com

namedrive.pl

sedo.pl

 

Różne domeny mogą mieć różne wyniki na różnych parkingach więc warto przetestować, szczególnie jeśli jakaś domena generuje ruch i przychody. Jeśli brak jest jakichkolwiek kliknięć na parkingu x, to nie ma sensu sprawdzać na parkingu y. Jedynym wyznacznikiem przy wyborze powinien być przychód z kliknięć. Parkingi różnie mogą zliczać wejścia czy nawet kliknięcia. Jeśli domena zarabia więcej na parkingu x niż y, to oczywiście należy wybrać parking x (dla danej domeny, dla innej może być odwrotnie).

 

Ja osobiście parkuję domeny bezpośrednio w serwisach parkingowych, bez użycia pośredników.

 

---------

 

Domeny zdecydowanie warto wystawić na giełdzie. Powinnaś zastanowić się nad dwiema: Aftermarket.pl i premium.pl, przy czym na tej drugiej możesz wystawiać domeny zarejestrowane w innej firmie. W premium.pl można wystawiać tylko domeny obsługiwane przez premium.pl. Allegro.pl zawsze możesz potestować i wystawić jakieś domeny na aukcję.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×