Jump to content
umberto

Zmiany w cenniku Aftermarket od 01.01.2015

Recommended Posts

NIe wiem czy było. Dziś zauważyłem na stronie cennika, że od 1 stycznia 2015 roku będzie podwyżka.

 

Gaz tani, ropa tanieje, to chociaż niech domeny będa droższe!

 

Wielu zmian nie ma, głównie uderzy po kieszeniach hurtowników (wyższe ceny rejestracji i przedłużeń) i sprzedaży na giełdzie (np. Wystawienie zwykłej aukcji zdrożeje o 100%!). Na szczęście ceny związane z przechwytywaniem nie ulegną zmianie.

 

Nowy cennik: https://www.aftermarket.pl/pricelist2.php

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie było. Informacja pojawiła się nie wcześniej niż wczoraj. Wzrasta też prowizja za płatności elektroniczne o 0,5 punktu procentowego do 3%. I pomyśleć, że kiedyś były darmowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, że dotyka hurtowników. Może na nas AM nie zarabia jednostkowo, ale patrząc całościowo na konto to zostawiamy tam pokaźne kwoty. Jesteśmy też najlepszą reklamą dla serwisu.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś chyba jest nie tak.

 

+5 posiadanych domen -> rejestracja .pl za 13,95

+20 posiadanych domen -> rejestracja .pl za 11,95

+50 posiadanych domen -> rejestracja .pl za 15,00 zł :blink:

 

edit.

Promowanie aukcji w wynikach wyszukiwania z 5 zł na 25 PLN.... prawie jak na alledrogo

Edited by cannot
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś chyba jest nie tak.

 

+5 posiadanych domen -> rejestracja .pl za 13,95

+20 posiadanych domen -> rejestracja .pl za 11,95

+50 posiadanych domen -> rejestracja .pl za 15,00 zł :blink:

 

edit.

Promowanie aukcji w wynikach wyszukiwania z 5 zł na 25 PLN.... prawie jak na alledrogo

Może coś dłubią w tym cenniku, albo zmienia się jak zawieje, bo jeszcze wczoraj

dla

+200 domen była cena rejestracji .pl 10.95 wg starego cennika i 11.95 wg nowego (ogólnie dla .pl, .com.pl, funkcjonalnych i regionalnych o złotówkę drożej). Teraz patrzę i cena rejestracji jest taka sama, a tylko zmienia się cena odnowienia :blink: Szkoda, że nie zrobiłem screenshota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, że dotyka hurtowników. Może na nas AM nie zarabia jednostkowo, ale patrząc całościowo na konto to zostawiamy tam pokaźne kwoty. Jesteśmy też najlepszą reklamą dla serwisu.

0,5zł za przedłużenie to nie jest jakaś tragedia, ale 25zł za promocję w wynikach wyszukiwania aukcji to przesada. Teraz jest 5x taniej i coś mi się wydaje, że na tej podwyżce AM więcej straci niż zyska.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamiast ceny obniżać i zlikwidować tą cholerną prowizję od szybkich płatności, przynajmniej dla pierwszej płatności KK to same podwyżki...

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że jeśli takie duże podwyżki, to szykuje się jakaś promocja np. na przenosiny...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że jeśli takie duże podwyżki, to szykuje się jakaś promocja np. na przenosiny...

Albo wyprowadzkę a konkurencja nie śpi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może podwyżki wynikają również właśnie z tego, że u konkurencji też ostatnio były? ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może podwyżki wynikają również właśnie z tego, że u konkurencji też ostatnio były? ;)

 

DD

Akurat premium.pl obniżył ceny hurtowe domen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat premium.pl obniżył ceny hurtowe domen ;)

 

Zależy komu, ja płacę 1 zł więcej :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie chodzi przypadkiem o dalsze zmiany jakie mają nastąpić w kwestiach podatkowych dotyczących Cypru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhuhu...Nowe idzie!

Jako osoba fizyczna do wszystkiego dojdzie mi 23% vatu? :wacko:

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Brakuje informacji, że cenę domeny podraża opłata interchange za doładowanie konta (2,5%-3,0%), jeśli trzeba konto doładować. Nieważne, że AM czy Premium nie mają z tego prawie nic, ale dla domainera jest to de facto dodatkowy koszt.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brakuje informacji, że cenę domeny podraża opłata interchange za doładowanie konta (2,5%-3,0%), jeśli trzeba konto doładować. Nieważne, że AM czy Premium nie mają z tego prawie nic, ale dla domainera jest to de facto dodatkowy koszt.

Opłata interchange za płatności kartowe spada do około 0,5%, więc ja tu widzę powód do obniżki, a nie do podwyżki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aftermarket nie jest już tak atrakcyjny jak w 2014, niestety będzie trzeba przenieść domeny tam gdzie jest taniej. Daleko nie trzeba szukać ...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Aftermarket nie jest już tak atrakcyjny jak w 2014, niestety będzie trzeba przenieść domeny tam gdzie jest taniej. Daleko nie trzeba szukać ...

 

Też przenoszę domeny do Nazwa.pl

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też przenoszę domeny do Nazwa.pl

A ja do Domeny.pl, mam nadzieję, że przywrócą stare regulaminy sprzed kilku lat, te z klauzulami niedozwolonymi oczywiście.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja nie wyobrazam sobie zarzadzania nawet 500 domenami w nazwa czy domeny....

 

Aftermarket i Premium (stare) maja wszystko co potrzeba, jako trzecie wybralbym AZ.

 

A rejestrowac / odnawiac bede tam gdzie jest taniej i kod authinfo mozna pobrac bez zbednych formalnosci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×