Jump to content
Sign in to follow this  
feniks01

Parkowanie domeny OVH.pl na serwerze HostingHouse.pl

Recommended Posts

Witam,

 

Jak zaparkować domenę z OVH na serwerze z HostingHouse.pl?

 

Przepraszam jeśli taki temat już jest. Szukałem.

 

Już to kiedyś robiłem (raz), ale zapomniałem co z czym się je.

 

Posiadam i jestem klientem na obu kontach. To połączenie dwóch tanich usługodawców. Co do jakości HH nie będę się wypowiadał, gdyż miałem już małe zgrzyty (mianowicie czasami wywala database error connectionn - no, ale cóż, może nie rozmawiajmy teraz na ten temat :-) )

 

Tak wygląda panel kllenta na OVH w nowej wersji:

http://s3.ifotos.pl/img/Bez-nazwy_whewsph.jpg

 

Tutaj stary panel klienta::

http://s2.ifotos.pl/img/Bez-nazjp_whewapr.jpg

 

Funkcje raczej powinny być te same :-) Więc myślę, że powinno się to robić w ten sam sposób,

 

Tutaj podsyłam screeny z HostingHouse (DirectAdmin)

http://s2.ifotos.pl/img/Bez-nazwy_whewsxn.jpg

 

Robię to, aby lepiej wyjaśnić Państwu jak dany panel wygląda.

 

Klikałem na różne opcje, ale sobie nie radzę.

 

Mianowicie klikałem na... Domena > Domeny & DNS > Serwery DNS > i tu wpisywałem DNS-y z HostingHouse.

Zaś na serwerze HostingHouse stworzyłem nową domenę, a mianowicie klikałem na Dodaj nową domenę > Domena - tu wpisałem nazwę swojej domeny > Utwórz.

Przepuszczam, że następnym krokiem będzie w jakiś sposób wykorzystanie opcji Edytor stref DNS. Dobrze piszę?

 

Moja wiedza ogranicza się do tego, że powinniśmy wymienić DNS. Tzn. w panelu OVH wpisać DNS z HostingHouse i na odwrót.

 

Stworzyłem już domenę na serwerze, tzn. na HH. Teraz gdzie wpisać te dane.

 

DNS-y serwisu HostingHouse to:

ns1.hostinghouse.pl

ns2.hostinghouse.pl

 

Zaś DNS-y serwisu OVH to:

ns108.ovh.net

dns108.ovh.net

 

lub

 

dns110.ovh.net

ns110.ovh.net

 

(u dwóch źródeł są podane dwa różne adresy)

 

Pisałem do obu firm, ale chyba nie są zadowoleni, że korzystam z oferty konkurencji. Więc nic mi nie odpisali :-) Chamidła :-)

 

Pozdrawiam serdecznie,

Damian

 

Mam nadzieję, że jeszcze komuś przyda się ta wiedza.

 

Przepraszam za niejasne objaśnienie sprawy. Jestem dopiero początkujących webmasterem :-) Jest to dla mnie trochę skomplikowane :-) Ze mną proszę jak z dzieckiem :-) Wiem, że piszę strasznie skomplikowanie :-) Chyba nikt tyle się nie rozpisał w sprawie DNS--ów :-) Jestem gotowy na pośmiewisko :-)

Edited by feniks01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poradziłem sobie z zmianą DNS w OVH. Jakieś zmiany powinienem wprowadzić w HostingHouse?

 

Dziękuję serdecznie za pomoc. I jeszcze raz przepraszam, że tyle napisałem :-) Musiałem się wygadać :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki. Już sobie z tym poradziłem. Wystarczyło w panelu klienta OVH przejść w tryb Ekspert, w dziale Konfiguracja DNS usunąć DNS'y OVH i wstawić na to miejsce DNS'y z HostingHouse.pl. Zaś w HH.pl, nie trzeba było nic robić poza stworzeniem adresu twojadomena.pl


Pozdrawiam serdecznie,

D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×