Jump to content
Domenatorix

Podwyżka cen dla osób fizycznych i firm nieposiadających NIP-EU o 23%

Doliczanie VAT do cen w AM  

56 members have voted

  1. 1. Czy posiadasz europejski NIP?

    • Tak.
      16
    • Nie, ponieważ nie prowadzę firmy.
      19
    • Nie i nie zamierzam go uzyskać.
      18
    • Nie, ale zamierzam go uzyskać.
      3
  2. 2. Jeżeli będzie dotyczy Cię doliczanie 23% VAT, a ceny netto będą takie, jak w obecnej wersji cennika, który ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2015 r., jak to na Ciebie wpłynie?

    • W ogóle nie wpłynie.
      16
    • Będę musiał się zastanowić nad opłacalnością utrzymywania i odnawiania domen w AM.
      24
    • Nie będzie mi się opłacało utrzymywać i odnawiać domen w AM.
      8
    • Przeniosę tylko najważniejsze domeny z AM do innych rejestratorów.
      2
    • Przeniosę większość domen z AM do innych rejestratorów.
      5
    • Przeniosę wszystkie domeny z AM do innych rejestratorów.
      11
  3. 3. Ile obecnie utrzymujesz domen w AM?

    • 0
      3
    • 1-10
      6
    • 11-25
      8
    • 26-50
      12
    • 51-100
      7
    • 101-500
      15
    • 501-1000
      3
    • Od 1001 wzwyż.
      2
  4. 4. Jeżeli będzie dotyczyć Cię doliczanie 23% VAT, jak wpłynie to na rejestrowanie przez Ciebie domen?

    • Będę mniej rejestrował w AM i mniej u innych rejestratorów.
      15
    • Będę mniej rejestrował w AM, ale tyle samo, co dotychczas, u innych rejestratorów.
      11
    • Będę mniej rejestrował w AM, ale więcej, niż dotychczas, u innych rejestratorów.
      17
    • Będę mniej więcej rejestrował tyle samo, co dotychczas, i w AM i u innych rejestratorów.
      12
    • Będę więcej rejestrował w AM, ale mniej, niż dotychczas, u innych rejestratorów.
      1
    • Będę więcej rejestrował w AM, ale tyle samo, co dotychczas, u innych rejestratorów.
      0
    • Będę więcej rejestrował w AM i więcej, niż dotychczas, u innych rejestratorów.
      0
  5. 5. Jeżeli będzie dotyczyć Cię doliczanie 23% VAT, jak wpłynie to na przechwytywanie przez Ciebie domen?

    • W ogóle nie wpłynie.
      18
    • Będę zlecał mniej domen do przechwycenia w AM.
      24
    • Będę zlecał mniej więcej tyle samo domen do przechwycenia w AM.
      5
    • Będę zlecał więcej domen do przechwycenia w AM.
      1
    • Będę bardziej ostrożny, wybierając domeny do przechwycenia przez AM.
      8
    • Będę częściej wybierał w AM przechwycenie z niskim priorytetem.
      5


Recommended Posts

Jak pewnie niektórzy już zauważyli, w Aftermarket z dniem 1 stycznia 2015 r. pojawi się coś jeszcze gorszego niż podwyżka - podatek od wartości dodanej, zwany pieszczotliwie VATem ;). Będzie to kolejna już poważna zmiana, która zatrzęsie polskim rynkiem domen, dlatego przygotowałem z tej okazji anonimową ankietę i serdecznie zapraszam do odpowiadania na nią.

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Ja to się strasznie wkurzyłem! Przecież to skandal żeby wprowadzać VAT dla usług! Jak tylko wejdzie nowy cennik w życie to przenoszę wszystkie swoje domeny do innego rejestratora gdzie nie ma takich głupich pomysłów jak VAT! Jak im pokaże to może jeszcze zmądrzeją i porzucą pomysł wprowadzania jakiegoś głupiego i bezsensownego VATu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takiej sytuacji AM stanie się droższe od Premium.

W końcu opłaty karne zostały podniesione do 100% również za zakup na giełdzie, tylko ile % pójdzie do AM a ile do właściciela domeny?

 

Edit:

Żeby ceny były porównywalne do Premium to w AM będzie trzeba posiadać ponad 1000 domen...

 

Zastanawia mnie też czy VAT również będzie doliczony do cen na aukcji domen przechwyconych ?

Edited by zabaco
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

do ktorego rejestratora? ;) chyba nie ma lub nie bedzie takiego.....kazda polska firma musi sprzedawac z vatem

Nie chciałem sugerować, do którego, ale wszyscy wiemy, że dla AM jest tylko jeden konkurencyjny serwis ;). Proszę o uważne czytanie pytań i w związku z tym posiadaczy europejskiego NIPu o odpowiadanie tylko na pytania pierwsze i trzecie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chciałem sugerować, do którego, ale wszyscy wiemy, że dla AM jest tylko jeden konkurencyjny serwis ;).

 

tylko czy tam jest tylu klientow zeby kupowali Twoje domeny?

osoby bez firm beda musialy to przetestowac

 

poza tym mozna tam rejestrowac i przenosic domeny tam gdzie sie lepiej sprzedaja

 

mi przeszkadza w obu gieldach ,ze do licznikow sprzedanych domen doliczaja sprzedaze za kilkadziesiat PLN - jak przechwyce, lub kupie na wyprzedazy rezerwacji to tez zaliczaja to jako sprzedaz - i liczniki rosna,,,,,

 

 

moze dla domainerow/zalogowanych powinny byc pokazywane liczniki sprzedanych domen powyzej jakiejs granicy ? np 250, 500zl

 

dopiero wtedy bysmy wiedzieli ktora gielda jest lepsza ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to AM nie będzie sprzedawał przez spółkę w Delaware żeby uniknąć VAT,u dla fizycznych?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Załóżmy, że mam do 5 domen w AM i obowiązuje mnie odnowienie domeny pl za 59.95 PLN.

1. Czyli mam rozumieć, że jeśli nie posiadam NIP-EU zapłacę tę kwotę powiększoną o 23%?
2. W przypadku zakupu domeny na giełdzie (poprzez KT) lub na aukcji także będę musiał doliczyć tą opłatę, czy zostanie tj. jest (obecnie jeśli nie jestem płatnikiem VAT-u to płacę tylko cenę netto)?
Może to idiotyczne pytania, ale przepisy księgowo - podatkowe to dla mnie czarna magia ; )
Edited by maniek32s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czwarte pytanie w ankiecie jest warunkowe i nie każdego dotyczy a bez tego punktu nie można wypełnić całej ankiety. Warto dać jeszcze jedną opcję "nie dotyczy".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to się strasznie wkurzyłem! Przecież to skandal żeby wprowadzać VAT dla usług! Jak tylko wejdzie nowy cennik w życie to przenoszę wszystkie swoje domeny do innego rejestratora gdzie nie ma takich głupich pomysłów jak VAT! Jak im pokaże to może jeszcze zmądrzeją i porzucą pomysł wprowadzania jakiegoś głupiego i bezsensownego VATu!

 

No to kaplica.

 

Wiem, wiem, @pb się cieszy.

 

Trzeba bedzie poważnie przejrzeć portfolio, i każdą domenę obejrzeć dwa razy :) bo podwyżka o ponad 1/5 to przy kilkuset domenach

 

Oczywiście NASK w ramach przeciwdziałaniu spadkowi liczby odnowień co jest nieuniknione, przeprowadzi ogólnonarodową kampanię promocyjną obniżając ceny odnowień :P

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czwarte pytanie w ankiecie jest warunkowe i nie każdego dotyczy a bez tego punktu nie można wypełnić całej ankiety. Warto dać jeszcze jedną opcję "nie dotyczy".

Ponieważ zarówno czwarte, jak i drugie oraz piąte pytania zaczynają się od „Jeżeli będzie dotyczyć Cię doliczanie 23% VAT (...)”, odpowiedź „Nie dotyczy” byłaby lekko bez sensu ;). Poza tym skrypt forum niestety nie pozwala na dokonywanie zmian w ankiecie, gdy wygasła możliwość edytowania pierwszego wpisu w wątku. Może admini to mogą? Nie wiem.

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Giełda domen zarejestrowana jest w Delaware, USA gdzie nie obowiązują przepisy UE i w ogóle nie ma VAT. Przypuszczam, że zmiana cennika będzie dotyczyć tylko rejestratora z siedzibą na Cyprze.

Edited by Kokoro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Giełda domen zarejestrowana jest w Delaware, USA gdzie nie obowiązują przepisy UE i w ogóle nie ma VAT. Przypuszczam, że zmiana cennika będzie dotyczyć tylko rejestratora z siedzibą na Cyprze.

Niestety nie. Pierwsze zdanie regulaminu:

Serwis AfterMarket.pl, (zwany dalej serwisem) jest udostępniany przez firmę Michau Enterprises Limited, zarejestrowaną zgodnie z paragrafem 113 Prawa Korporacyjnego Republiki Cypryjskiej pod numerem 245422 (zwaną dalej właścicielem).

W stanie Delaware, będącym częścią Stanów Zjednoczonych, zarejestrowane są tylko następujące spółki, przechwytujące domeny na rzecz klientów Aftermarket.pl:

First Dropcatchers, LLC

Second Dropcatchers, LLC

Third Dropcatchers, LLC

Fourth Dropcatchers, LLC

Fifth Dropcatchers, LLC

Sixth Dropcatchers, LLC

Seventh Dropacatchers, LLC

Eighth Dropcatchers, LLC

Ninth Dropcatchers, LLC

Domaka, LLC.

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites

tylko czy tam jest tylu klientow zeby kupowali Twoje domeny?

...

AM oferuje możliwość sprzedawania domen zarejestrowanych u innego rejestratora więc to nie problem utrzymywać gdzieś indziej a na AM sprzedawać - fakt, że trochę drożej ale można.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W stanie Delaware, będącym częścią Stanów Zjednoczonych, zarejestrowane są tylko następujące spółki, przechwytujące domeny na rzecz klientów Aftermarket.pl:

First Dropcatchers, LLC

Second Dropcatchers, LLC

Third Dropcatchers, LLC

Fourth Dropcatchers, LLC

Fifth Dropcatchers, LLC

Sixth Dropcatchers, LLC

Seventh Dropacatchers, LLC

Eighth Dropcatchers, LLC

Ninth Dropcatchers, LLC

Domaka, LLC.

 

Nieprawda, bo giełdę jest jeszcze jedna spółka Domain Aftermarket, LLC, obsługująca giełdę - zarejestrowana też w Delaware:

http://pomoc.aftermarket.pl/article/AA-00701/54/Na-jakie-dane-mam-wystawi%C4%87-faktur%C4%99-sprzeda%C5%BCy.html

 

Ceny na giełdzie się wtedy nie powinny zwiększyć o VAT. Dopiero faktury zakupowe (za wydatki na giełdzie) wystawia firma cypryjska i tu po Nowym Roku dojdzie +23% VAT.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nieprawda, bo giełdę jest jeszcze jedna spółka Domain Aftermarket, LLC, obsługująca giełdę - zarejestrowana też w Delaware:

http://pomoc.aftermarket.pl/article/AA-00701/54/Na-jakie-dane-mam-wystawi%C4%87-faktur%C4%99-sprzeda%C5%BCy.html

 

Ceny na giełdzie się wtedy nie powinny zwiększyć o VAT. Dopiero faktury zakupowe (za wydatki na giełdzie) wystawia firma cypryjska i tu po Nowym Roku dojdzie +23% VAT.

 

No ale co to za problem żeby spółka w Delaware przejęła biznes? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ale co to za problem żeby spółka w Delaware przejęła biznes? :)

 

Nie ma problemu, tylko jest bardzo mało czasu do tego 1 stycznia i na pewno nie da się tego zrobić w tak krótkim czasie. W dłuższej perspektywie czasowej na pewno. Założę się, że Michau już myślał i kalkulował, czy nie opłacałoby się w ogóle zamknąć spółkę na Cyprze i przenieść całkowicie siedzibę poza Unię Europejską, do Delaware. Pytanie tylko, co mu wyszło z tych kalkulacji. ;)

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba w interesie AM byłoby, żeby ludzie nie snuli takich domysłów jak na tym wątku a jeszcze bardziej - żeby nie myśleli u "ucieczce".

W tymże interesie AM widziałbym więc prosty przekaz typu: "słuchajcie ludzie, będzie doliczony VAT, ale nie dla takich i takich operacji".

 

Skoro nie ma takiego prostego przekazu, a komunikat o doliczeniu VAT jest nad wszystkimi pozycjami cennika - jak dla mnie oznacza to VAT do wszystkiego. Mając więc portfolio 25+ (a więc nie takie znowu bogate) odnowienie pl-ek na AM to na każdej domenie prawie 11zł więcej niż w Premium...

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zaistniałej sytuacji wystarczy tylko jeden przemyślany ruch Premium.pl w postaci kolejnej edycji promocji "Kochamy Domeny" uruchomionej na nowy rok i Aftermarket.pl może mieć bardzo poważne problemy. Uważam, że rezultaty takiego ruchu mogłyby poważnie zaskoczyć, a wręcz zszokować i przebić wielokrotnie wszystkie poprzednie promocje na transfery razem wzięte. Nie wierzę, że Premium.pl nie skorzysta z takiej szansy, tym bardziej pamiętając ruch Aftermarket.pl przy okazji przeobrażania się z PPD.pl na Premium.pl.

Edited by CzarnyElo
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zaistniałej sytuacji wystarczy tylko jeden przemyślany ruch Premium.pl w postaci kolejnej edycji promocji "Kochamy Domeny" uruchomionej na nowy rok i Aftermarket.pl może mieć bardzo poważne problemy. Uważam, że rezultaty takiego ruchu mogłyby poważnie zaskoczyć, a wręcz zszokować i przebić wielokrotnie wszystkie poprzednie promocje na transfery razem wzięte. Nie wierzę, że Premium.pl nie skorzysta z takiej szansy, tym bardziej pamiętając ruch Aftermarket.pl przy okazji przeobrażania się z PPD.pl na Premium.pl.

na początku Aftermarket było super, a teraz jest do kitu:(

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korzystając z obecnej sytuacji ( bez domysłów cos moze zrobic konkurencja AM )

jaki myślicie jest najlepsze rozwiazanie na ograniczenie kosztów utrzymania domen ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×