Jump to content
Domenatorix

Podwyżka cen dla osób fizycznych i firm nieposiadających NIP-EU o 23%

Doliczanie VAT do cen w AM  

56 members have voted

  1. 1. Czy posiadasz europejski NIP?

    • Tak.
      16
    • Nie, ponieważ nie prowadzę firmy.
      19
    • Nie i nie zamierzam go uzyskać.
      18
    • Nie, ale zamierzam go uzyskać.
      3
  2. 2. Jeżeli będzie dotyczy Cię doliczanie 23% VAT, a ceny netto będą takie, jak w obecnej wersji cennika, który ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2015 r., jak to na Ciebie wpłynie?

    • W ogóle nie wpłynie.
      16
    • Będę musiał się zastanowić nad opłacalnością utrzymywania i odnawiania domen w AM.
      24
    • Nie będzie mi się opłacało utrzymywać i odnawiać domen w AM.
      8
    • Przeniosę tylko najważniejsze domeny z AM do innych rejestratorów.
      2
    • Przeniosę większość domen z AM do innych rejestratorów.
      5
    • Przeniosę wszystkie domeny z AM do innych rejestratorów.
      11
  3. 3. Ile obecnie utrzymujesz domen w AM?

    • 0
      3
    • 1-10
      6
    • 11-25
      8
    • 26-50
      12
    • 51-100
      7
    • 101-500
      15
    • 501-1000
      3
    • Od 1001 wzwyż.
      2
  4. 4. Jeżeli będzie dotyczyć Cię doliczanie 23% VAT, jak wpłynie to na rejestrowanie przez Ciebie domen?

    • Będę mniej rejestrował w AM i mniej u innych rejestratorów.
      15
    • Będę mniej rejestrował w AM, ale tyle samo, co dotychczas, u innych rejestratorów.
      11
    • Będę mniej rejestrował w AM, ale więcej, niż dotychczas, u innych rejestratorów.
      17
    • Będę mniej więcej rejestrował tyle samo, co dotychczas, i w AM i u innych rejestratorów.
      12
    • Będę więcej rejestrował w AM, ale mniej, niż dotychczas, u innych rejestratorów.
      1
    • Będę więcej rejestrował w AM, ale tyle samo, co dotychczas, u innych rejestratorów.
      0
    • Będę więcej rejestrował w AM i więcej, niż dotychczas, u innych rejestratorów.
      0
  5. 5. Jeżeli będzie dotyczyć Cię doliczanie 23% VAT, jak wpłynie to na przechwytywanie przez Ciebie domen?

    • W ogóle nie wpłynie.
      18
    • Będę zlecał mniej domen do przechwycenia w AM.
      24
    • Będę zlecał mniej więcej tyle samo domen do przechwycenia w AM.
      5
    • Będę zlecał więcej domen do przechwycenia w AM.
      1
    • Będę bardziej ostrożny, wybierając domeny do przechwycenia przez AM.
      8
    • Będę częściej wybierał w AM przechwycenie z niskim priorytetem.
      5


Recommended Posts

To jest tylko zapis księgowy w AM na przyszłość, zupełnie inny vat, naprawdę masz kwotę 380 zł, nie musisz jej wydawać w AM, ale gdziekolwiek idziesz do sklepu to wszędzie masz ceny brutto. To państwo kroi swoich obywateli jak tylko może, gdyż żyjesz w eurolandzie, zwykłym kołchozie, ale dowiedziałeś się dopiero teraz jak to działa. Nie jest to w ogóle wina AM, tylko zasad tego podatku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest tylko zapis księgowy w AM na przyszłość, zupełnie inny vat, naprawdę masz kwotę 380 zł, nie musisz jej wydawać w AM, ale gdziekolwiek idziesz do sklepu to wszędzie masz ceny brutto. To państwo kroi swoich obywateli jak tylko może, gdyż żyjesz w eurolandzie, zwykłym kołchozie, ale dowiedziałeś się dopiero teraz jak to działa. Nie jest to w ogóle wina AM, tylko zasad tego podatku.

Zgadzam się i co do zapisu i co do eurolandu.

 

Do czasu wprowadzenia zmiany w zapisie salda w AM, osobom fizycznym najprościej będzie, jeżeli do obecnego salda zawsze w pamięci dodadzą sobie 23%.

 

Co do faktu, że teraz można za te same pieniądze zarejestrować mniej domen, proponuję refleksję przy kolejnych wyborach lub już teraz transferować się do kraju o cieplejszym klimacie i vacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się i co do zapisu i co do eurolandu.

 

Do czasu wprowadzenia zmiany w zapisie salda w AM, osobom fizycznym najprościej będzie, jeżeli do obecnego salda zawsze w pamięci dodadzą sobie 23%.

 

Co do faktu, że teraz można za te same pieniądze zarejestrować mniej domen, proponuję refleksję przy kolejnych wyborach lub już teraz transferować się do kraju o cieplejszym klimacie i vacie.

 

Ja sprzedając domenę za 400zł netto myślałem, że zrobię zakupy właśnie za te 400zł netto a tu niespodzianka odp. od suportu :

 

"Domena #####.pl została przez Pana sprzedana za 400 PLN brutto, więc po odliczeniu prowizji na Pana konto została przekazana kwota pomniejszona o podatek VAT (71.06 PLN). Jeżeli zdecyduje się Pan wypłacić tę kwotę na rachunek bankowy, to zostanie wypłacona cała kwota, czyli 380 PLN brutto."

 

"Z perspektywy sprzedającego, kwoty sprzedaży domeny zawsze wystawiane są jako brutto. Jest to cena końcowa, którą chce Pan uzyskać za sprzedaż danej domeny.

Natomiast z perspektywy kupującego, kwota zakupu domeny będzie dla niego albo kwotą netto, albo brutto. Zależy to wyłącznie od deklaracji VAT którą złożył (jeżeli jest płatnikiem VAT i posiada NIP-UE, to nie będzie dopłacał podatku VAT do kwoty zakupu domeny; jeżeli nie posiada NIP-UE, lub jest osobą fizyczną, to do kwoty zakupu domeny zostanie doliczony podatek VAT)."

 

Wiem, że podatek to nie jest wina AM ale mogli trochę czytelniej przygotować proces sprzedażowy a tak mamy tu trochę sytuację komiczną netto=brutto.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam taki przypadek. Spółka z Czech chce kupić domene i nie ma VAT. Jak to ugryźć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg stawki polskiej czy czeskiej?

 

Zabij mnie a nie wiem. ;-) Konsument zapłaciłby wg czeskiej, *myślę* że firma podobnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Zabij mnie a nie wiem. ;-) Konsument zapłaciłby wg czeskiej, *myślę* że firma podobnie.

 

Należałoby się spodziewać, że czeskiej. Jeden telefon do US powinien rozwiać wątpliwości ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dowiedziałem się infolinii KiP że VAT nie podlega i zwrotne obciążenie w tym przypadku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×