Jump to content
Domenatorix

Podwyżka cen dla osób fizycznych i firm nieposiadających NIP-EU o 23%

Doliczanie VAT do cen w AM  

56 members have voted

  1. 1. Czy posiadasz europejski NIP?

    • Tak.
      16
    • Nie, ponieważ nie prowadzę firmy.
      19
    • Nie i nie zamierzam go uzyskać.
      18
    • Nie, ale zamierzam go uzyskać.
      3
  2. 2. Jeżeli będzie dotyczy Cię doliczanie 23% VAT, a ceny netto będą takie, jak w obecnej wersji cennika, który ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2015 r., jak to na Ciebie wpłynie?

    • W ogóle nie wpłynie.
      16
    • Będę musiał się zastanowić nad opłacalnością utrzymywania i odnawiania domen w AM.
      24
    • Nie będzie mi się opłacało utrzymywać i odnawiać domen w AM.
      8
    • Przeniosę tylko najważniejsze domeny z AM do innych rejestratorów.
      2
    • Przeniosę większość domen z AM do innych rejestratorów.
      5
    • Przeniosę wszystkie domeny z AM do innych rejestratorów.
      11
  3. 3. Ile obecnie utrzymujesz domen w AM?

    • 0
      3
    • 1-10
      6
    • 11-25
      8
    • 26-50
      12
    • 51-100
      7
    • 101-500
      15
    • 501-1000
      3
    • Od 1001 wzwyż.
      2
  4. 4. Jeżeli będzie dotyczyć Cię doliczanie 23% VAT, jak wpłynie to na rejestrowanie przez Ciebie domen?

    • Będę mniej rejestrował w AM i mniej u innych rejestratorów.
      15
    • Będę mniej rejestrował w AM, ale tyle samo, co dotychczas, u innych rejestratorów.
      11
    • Będę mniej rejestrował w AM, ale więcej, niż dotychczas, u innych rejestratorów.
      17
    • Będę mniej więcej rejestrował tyle samo, co dotychczas, i w AM i u innych rejestratorów.
      12
    • Będę więcej rejestrował w AM, ale mniej, niż dotychczas, u innych rejestratorów.
      1
    • Będę więcej rejestrował w AM, ale tyle samo, co dotychczas, u innych rejestratorów.
      0
    • Będę więcej rejestrował w AM i więcej, niż dotychczas, u innych rejestratorów.
      0
  5. 5. Jeżeli będzie dotyczyć Cię doliczanie 23% VAT, jak wpłynie to na przechwytywanie przez Ciebie domen?

    • W ogóle nie wpłynie.
      18
    • Będę zlecał mniej domen do przechwycenia w AM.
      24
    • Będę zlecał mniej więcej tyle samo domen do przechwycenia w AM.
      5
    • Będę zlecał więcej domen do przechwycenia w AM.
      1
    • Będę bardziej ostrożny, wybierając domeny do przechwycenia przez AM.
      8
    • Będę częściej wybierał w AM przechwycenie z niskim priorytetem.
      5


Recommended Posts

Dla konta z VAT-UE nie ma zmian w zakresie wystawianych faktur, prosimy tylko o wypełnienie deklaracji na stronie https://www.aftermarket.pl/vat2.php

 

Czy możliwa jest zmiana treści drugiej opcji, tak abym mógł wybrać polską fakturę nie składając fałszywego oświadczenia że nie posiadam NIP-UE? ;-)

Mam NIP-UE, ale polska faktura to zawsze prostsze rozliczenie.

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy możliwa jest zmiana treści drugiej opcji, tak abym mógł wybrać polską fakturę nie składając fałszywego oświadczenia że nie posiadam NIP-UE? ;-)

Mam NIP-UE, ale polska faktura to zawsze prostsze rozliczenie.

 

Plus poprawienie paru literówek w tekście ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z dzisiejszego mailingu OVH:

 

Zmiany w podatku VAT na usługi elektroniczne w Unii Europejskiej

 

Dyrektywa europejska 2008/8/CE* wprowadza od 1 stycznia 2015 roku nowe reguły dotyczące podatku VAT stosowanego w przypadku usług elektronicznych w ramach handlu BtoC. Aby umożliwić zastosowanie tego rozporządzenia, Unia Europejska (UE) wprowadza unikalną funkcję « MOSS »: « Mini One Stop Shop ». Wyjaśnienie tej funkcji.

 

Co się zmienia dla osób fizycznych?

Zasada nowych przepisów opiera się na nałożeniu na osoby fizyczne z UE podatku VAT kraju, w którym mieszkają a nie miejsca działalności gospodarczej dostawcy usług. Bez względu na to, w jakim kraju osoba fizyczna wykupi e-usługę, zapłaci ona podatek VAT kraju, w którym mieszka. Mieszkaniec Polski, który wykupi e-usługę od dostawcy hiszpańskiego, będzie podlegał polskiemu podatkowi VAT (23%).
Poziom podatku VAT jest różny: od 15% w Luksemburgu do 27% na Węgrzech. Nowe przepisy będą miały wpływ na ceny usług, na ich obniżenie lub podwyższenie (sprawdź listę podatków VAT w krajach UE**).
Usługi, których dotyczy reforma
Nowe rozporządzenie dotyczy trzech głównych typów usług: usług telekomunikacyjnych, usług związanych z transmisjami radiowymi i telewizją oraz usług elektronicznych. Chodzi o usługi telefonii stacjonarnej i mobilnej, dostarczania dostępu do Internetu, udostępniania programów audiowizualnych w sieciach telewizyjnych i radiowych, bezpośredniej transmisji w Internecie. Dotyczy to również pobieranych aplikacji ("Apps"), pobierania muzyki, nie materialnych gier wideo, książek elektronicznych oraz abonamentów antywirusowych.
Wszystkie produkty i usługi dostarczane przez OVH i marki OVH.com, hubiC, Kimsufi, So you Start i RunAbove podlegają nowemu rozporządzeniu.


Zadeklarowanie podatku VAT poprzez MOSS
Osoby fizyczne nie będą musiały wykonywać żadnych czynności. Powinny one sprawdzić i zaktualizować dane do faktur.
Podatek VAT będzie przekazywany przez dostawców e-usług poprzez MOSS, portal www udostępniony przez administrację podatkową każdego kraju członkowskiego UE. Nie będą oni musieli identyfikować się w każdym kraju członkowskim UE, aby zadeklarować i zapłacić podatek VAT. Wystarczy jednorazowa rejestracja.
Firmy zarejestrowane w krajach nie należących do UE, które dostarczają drogą elektroniczną usługi dla konsumentów mieszkających w UE, mogą zarejestrować się jako płatnik podatku VAT w jednym z krajów członkowskich UE, nawet jeśli mają one klientów w kilku krajach.

 

Do czego służy nowa dyrektywa?

Przepisy te mają poprawić relacje konkurencyjności w Unii Europejskiej. Zapisują się one szerzej w kontekście międzynarodowym stawiając na równi wszystkich dostawców e-usług.
« Dziś w UE widać duże dysproporcje. Dyrektywa ta pozwoli na uniknięcie uciekania do krajów z niskim podatkiem VAT. Przywraca ona władzę poszczególnym państwom. Dyrektywa ta pozwoli również na opodatkowanie dostawców amerykańskich, którzy proponują usługi klientom europejskim i którzy do tej pory nie podlegali podatkowi VAT. Od tej chwili wszyscy dostawcy będą podlegać tym samym zasadom » wyjaśnia Alban Schmutz, VP Business Development w OVH. « Poza tym zmiana ta jest związana z ogólną tendencją. Międzynarodowy system podatkowy opiera się na idei stabilnego podatku. Wcześniej wymienialiśmy dobra materialne, fizyczne. Były więc sytuacje do pobierania podatku. Logika ta została zakwestionowana przez globalizację usług nie materialnych. Decyzja UE jest pierwszym krokiem w kierunku ujednolicenia systemu podatkowego związanego z usługami cyfrowymi na świecie. »

* http://ec.europa.eu/taxation_customs/taxation/vat/how_vat_works/telecom/index_en.htm#new_rules
** Poziom podatku VAT w krajach UE

Edited by umberto
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy możliwa jest zmiana treści drugiej opcji, tak abym mógł wybrać polską fakturę nie składając fałszywego oświadczenia że nie posiadam NIP-UE? ;-)

Mam NIP-UE, ale polska faktura to zawsze prostsze rozliczenie.

Myślę, że tutaj nie ma fałszywego oświadczenia bo możesz mieć NIP-UE i być jednocześnie płatnikiem VAT.

 

Gorzej jest jak nie masz NIP-UE a deklarujesz, że go masz ;)

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że tutaj nie ma fałszywego oświadczenia bo możesz mieć NIP-UE i być jednocześnie płatnikiem VAT.

 

Gorzej jest jak nie masz NIP-UE a deklarujesz, że go masz ;)

 

Widzę że treść została zmieniona, bo wcześniej było "Jestem płatnikiem VAT, ale nie posiadam numeru NIP-EU". ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pb: Tak, ułatwiliśmy wybór użytkownikom.

 

Cieszę się, aż mam ochotę coś kupić żeby dostać polską fakturę od AM. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla konta z VAT-UE nie ma zmian w zakresie wystawianych faktur, prosimy tylko o wypełnienie deklaracji na stronie https://www.aftermarket.pl/vat2.php

 

Czy do tej pory też trzeba było wykazywać zakupy dokonane w serwisie w deklaracji VAT-UE czy dopiero od teraz będzie trzeba ? Zakładając, że wybierze się faktury bez vatu.

Edited by opel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy do tej pory też trzeba było wykazywać zakupy dokonane w serwisie w deklaracji VAT-UE czy dopiero od teraz będzie trzeba ? Zakładając, że wybierze się faktury bez vatu.

 

Jeśli posiadasz NIP-UE to zawsze trzeba było.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli posiadasz NIP-UE to zawsze trzeba było.

 

Akurat importu usług nie trzeba wykazywać w VAT-EU, jak również składać tej deklaracji jeśli się tylko importowało. Wykazuje się to w VAT-7.

(art. 100 ust. 1 ustawy o VAT)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałem dzisiaj maila z AM i część która mnie dotyczy jest dla mnie mało zrozumiała.

Dla kont osób fizycznych lub niebędących płatnikami VAT:

* Sprzedajesz domenę za kwotę 1000 zł.

* Na Twoje konto trafia 1000 zł brutto, czyli 813 zł netto.

* Za tę kwotę możesz zakupić usługi o wartości 813 zł netto (czyli 1000 zł brutto).

* Możesz też wypłacić ją na swoje konto bankowe, otrzymując kwotę 1000 zł

Skoro VAT mnie nie interesuje to czemu wpłacając kwotę 1.000 zł mogę zrobić zakupy tylko za 813 zł ?

 

Idąc do sklepu i kupując np chleb czy PS4 płacę tyle ile to kosztuje a z powyższego wynika, że jeżeli domena będzie kosztowała 1.000zł i właśnie tyle wpłacę na swoje konto w AM to nie będę mógł jej kupić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, czyli ważne pytanie: gdzie sie teraz najbardziej opłaca? Nie ukrywam, ze chce uciec z AM. Pozostaje tylko premium.pl ? Chociaż podatki polecą od razu bezpośrednio do Polski... patriota.

 

Szukałem na szybko firm z tanimi przedłużeniami i natrafiłem na https://gnum.pl - nie wiem co o tym mysleć i skąd on ma takie ceny? ~49zł brutto za przedłużenie, ~12zł brutto za rejestrację? Dziwne to. Ogólnie bym tam nie przeniósł, bo właściciel to osoba fizyczna, wolałbym mieć do czynienia ze spółką z konkretnym kapitałem zakładowym. Choć może to lepsze niż "cypryjska spółka" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałem dzisiaj maila z AM i część która mnie dotyczy jest dla mnie mało zrozumiała.Skoro VAT mnie nie interesuje to czemu wpłacając kwotę 1.000 zł mogę zrobić zakupy tylko za 813 zł ?

 

Jeśli jesteś osobą fizyczną, to:

 

Wpłacając na konto serwisu 1000 zł brutto, możesz zrobić zakupy za 813 zł netto które jest równe 1000 zł brutto. Wpłaciłeś 1000 zł i robisz zakupy za 1000 zł = wszystko się zgadza.

 

Podobnie gdy sprzedajesz domenę za 1000 zł, twoje konto zostanie zasilone kwotą 1000 zł brutto, czyli możesz zrobić zakupy za 1000 zł brutto które jest równe 813 zł netto = wszystko się zgadza.

 

Czemu VAT Cię nie interesuje? :)

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

To może i`

 

Jeśli jesteś osobą fizyczną, to:

 

Wpłacając na konto serwisu 1000 zł brutto, możesz zrobić zakupy za 813 zł netto które jest równe 1000 zł brutto. Wpłaciłeś 1000 zł i robisz zakupy za 1000 zł = wszystko się zgadza.

 

Podobnie gdy sprzedajesz domenę za 1000 zł, twoje konto zostanie zasilone kwotą 1000 zł brutto, czyli możesz zrobić zakupy za 1000 zł brutto które jest równe 813 zł netto = wszystko się zgadza.

 

To może inaczej zapytam. Ile obecnie zarejestruje domen wpłacając 1000 PLN a ile tego będzie po Nowym Roku gdy wpłacę z konta 1000 PLN?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakładając że jesteś osobą fizyczną i że rejestracja domeny .pl kosztuje (dla uproszczenia) 10 zł.

 

Dzisiaj: rejestracja domeny kosztuje 10 zł bez VAT, czyli zarejestrujesz 100 domen.

Po Nowym Roku: rejestracja domeny będzie kosztować 12.30 zł, czyli zarejestrujesz 81 domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceny na giełdzie i w wyszukiwarce domen będą podawane obie (netto i brutto).

 

Jeśli ktoś nie jest obywatelem UE, system sam mu to wykryje i przełączy na fakturowanie bez VAT.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam w tej chwili na koncie AM 1000 zl (netto=brutto). Skoro po nowym roku konta będą prowadzone w kwotach netto, to zmniejszycie mi saldo do 813 zł czy pozostawicie 1000 zł ??? !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszyscy niepłatnicy VAT otrzymają fakturę z Cypru.

 

Na wszystkich kontach podlegających VAT, wszystkie wpłaty i wypłaty będą powiększone o VAT. Tak więc jeśli na koncie masz dzisiaj 1000 zł, to po 1 stycznie zrobi się z tego 813 zł (netto). Przy wypłacie doliczymy 23% z powrotem czyli na konto bankwoe otrzymasz 1000 zł. Lub też możesz kupić usług za 813 zł netto = 1000 zł brutto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×