Jump to content
Mr.Nice

Przechwyt domeny 25-60zł

Recommended Posts

Cześć,

 

mam jedno pytanie, dotyczące procesu pozyskiwania domeny z operacji przechwytu.

Jak wiadomo, mamy do wyboru dwie możliwości przechwycenia domeny:

 

a) Normalny priorytet - przechwycenie domeny - opłata 60zł

B) Niski priorytet - tylko próba rejestracji - opłata 25zł

 

Moje pytanie brzmi następująco:

 

Czy jeżeli przy przechwycie domeny, ustawię priorytet normalny, a inna osoba, ustawi priorytet niski, przy próbie przechwycenia tej samej domeny, to osoba, która ustawiła niski priorytet, również bierze udział w aukcji prywatnej, czy jest pomijana, jako że inna osoba, złożyła wyższą propozycję, która tym samym niweluje niższe oferty przechwytu 25zł.

 

Dodatkowo w AM, widnieje myląca informacja, która mówi o tym, że opłata za niski priorytet wynosi 20zł, co jest wprowadzaniem w błąd.

 

http://blog.dropped.pl/2010/przechwytywanie-light/

 

Pozdrawiam

Mr.Nice

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osoba, która dodała z niskim priorytetem również bierze udział w aukcji, dotyczy to AM jak i Premium.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osoba, która dodała z niskim priorytetem również bierze udział w aukcji, dotyczy to AM jak i Premium.

 

Też tak właśnie myślałem.

 

Nie uważasz, że to trochę bez sensu?

Według mnie osoby, które wybierają niższy próg, powinny zostać automatycznie pomijane, z racji faktu, wyboru wyższej poprzeczki, przez inną osobę, która godzi się na poniesienie wyższych kosztów. W tej sytuacji, bez sensowne jest ustawianie wyższego kanału, skoro i tak osoby, które wybiorą niski próg, również wezmą udział w licytacji...

 

edit:

 

ale jak wiadomo, zapewne chodzi o kaskę rejestratorów, ponieważ im więcej osób w aukcji prywatnej, tym większa szansa, że domena sprzeda się za więcej.. ;)

Edited by Mr.Nice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego bez sensu? Przecież osoby dodające domenę, czy z niskim czy z wysokim priorytetem, liczą się z tym że może być więcej licytujących i aukcja. To że na dzień dobry wykładają 25 zł nie oznacza że nie są skłonni wyłożyć więcej jeśli domena trafi na aukcję. Wykluczanie takich osób z aukcji byłoby wobec nich nieuczciwe.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×