Jump to content
vul

Polecane konto internetowe

Recommended Posts

Zakładam nowy wątek bo kiedyś już taki był ale został temat zamknięty.

 

Muszę założyć dodatkowe konto w banku (obecnie od ponad 10 lat jestem w mBanku - zadowolony).

 

Nie chciałbym tracić wielu godzin na szukaniu i wertowaniu setki stron, ofert, czytaniu innych for.

Kto poleci dobry bank internetowy? Zależy mi żeby konto i przelewy były darmowe z łatwą, szybką, przyjemną obsługą rachunku 24/h. Zwykły rachunek, żadnych cudów. Co możecie polecić?

 

edit: dopowiem tylko, że chodzi o konto prywatne i żeby wszystkie formalności można załatwić "na odległość". Telefon, kurier, dyskietka pod drzwi itp.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam T-Mobile Usługi Bankowe (dawny Alior Sync). Wszystko bez opłat, bez żadnych gwiazdek i wymogów, a do tego 10 darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu. Jeśli chodzi o obsługę, nie wiem, jak wygląda sprawa teraz, ale wtedy - wszystko okej - brak placówek, ale można było rozmawiać nawet z komputera, na słuchawkach.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Własna działalność gosp. Konto chcę na osobę prywatną, nie na firmę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W mBanku przez telefon można założyć kolejne konto. Wszystkie są w jednym panelu. Pojawia się w panelu tuż po odłożeniu słuchawki.

 

Też jestem w mBank od początku, ale teraz po zmianie skryptu jest tragedia. Nikomu nie polecam. Gdyby nie sentyment i jakieś przyzwyczajenie oraz lenistwo, fakt że numer ten jest w wielu miejscach już dawno by mnie tam nie było. Mówię oczywiście o funkcjonalności.

 

Więc jeżeli jesteś w mBank zadowolony to za 5 minut możesz mieć kolejne konto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W mBanku przez telefon można założyć kolejne konto. Wszystkie są w jednym panelu. Pojawia się w panelu tuż po odłożeniu słuchawki.

 

Też jestem w mBank od początku, ale teraz po zmianie skryptu jest tragedia. Nikomu nie polecam. Gdyby nie sentyment i jakieś przyzwyczajenie oraz lenistwo, fakt że numer ten jest w wielu miejscach już dawno by mnie tam nie było. Mówię oczywiście o funkcjonalności.

 

Więc jeżeli jesteś w mBank zadowolony to za 5 minut możesz mieć kolejne konto.

 

Wiem. Mam kilka kont w jednym panelu mBanku.

Zgadzam się również, że nowy panel mimo, że "nowy" to stary był dla mnie lepszy pod wieloma względami.

Ogólnie mBank polecam ale żałuję, że nie ma wyboru (od pewnego czasu) aby przechodzić pomiędzy wersjami. Szanując klientów mogli zostawić każdemu wybór. Szkoda.

 

Chcę założyć natomiast konto w innym banku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vul, zdecydowanie w takim razie polecam przyjrzeć się ofercie banku, który Ci poleciłem. Prawdę mówiąc nie wiem, jaki jest teraz interfejs użytkownika, ale dawniej był bardzo przyjemny. Na Google można zapewne znaleźć i zobaczyć podgląd. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak @veq chyba sprawdzę Twoje polecenie :) Dzięki za szybkie info.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W mBanku przez telefon można założyć kolejne konto. Wszystkie są w jednym panelu. Pojawia się w panelu tuż po odłożeniu słuchawki.

 

Też jestem w mBank od początku, ale teraz po zmianie skryptu jest tragedia. Nikomu nie polecam. Gdyby nie sentyment i jakieś przyzwyczajenie oraz lenistwo, fakt że numer ten jest w wielu miejscach już dawno by mnie tam nie było. Mówię oczywiście o funkcjonalności.

 

Właśnie otrzymałem SMS o zablokowaniu dostępu do starej wersji interfejsu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też chcę zmienić bank po zmianie interfejsu mBanku na jakiś tanio-społecznościowo-bajkowo-facebookowy, gdzie mam milion niepotrzebnych rzeczy, które utrudniają obsługę tych najważniejszych do których to konto ma służyć...

Ja jednak potrzebuję tak jak w mBanku konta zwykłego i konta oszczędnościowego i żeby wszystko było w jednym panelu. Najważniejsze dla mnie to hasła smsowe, nie żadne zdrapki, obsługa szybkich płatności, dobre oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, darmowe przelewy i bankomaty, prosty i funkcjonalny panel.

 

Możecie coś polecić? Dopiero zacznę się rozglądać po ofertach, ale do końca grudnia muszę załatwić ten temat...

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam konta w Mbanku oraz w Tmobile ) dawniej Sync.

Poprzedni klasyczny interfejs w mBanku o wiele bardziej mi odpowiadał tak samo było w Sync przed przejęciem przez Tmobile ( okropny jest ten theme z różowymi elemntami - da sie to jakos zmienić ? )

Jesli wybierałbym pomiedzy tymi dwoma opcjami to bardziej skłaniam sie do Tmobile ale tylko ze wzgledu na natychmiastowe przelewy

 

Zastanawiałem sie nad BankSmart - korzysta ktoś ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też chcę zmienić bank po zmianie interfejsu mBanku na jakiś tanio-społecznościowo-bajkowo-facebookowy, gdzie mam milion niepotrzebnych rzeczy, które utrudniają obsługę tych najważniejszych do których to konto ma służyć...

Ja jednak potrzebuję tak jak w mBanku konta zwykłego i konta oszczędnościowego i żeby wszystko było w jednym panelu. Najważniejsze dla mnie to hasła smsowe, nie żadne zdrapki, obsługa szybkich płatności, dobre oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, darmowe przelewy i bankomaty, prosty i funkcjonalny panel.

 

Możecie coś polecić? Dopiero zacznę się rozglądać po ofertach, ale do końca grudnia muszę załatwić ten temat...

Mogę polecić konto "Direct" w ING. W ramach konta są dwa rachunki, w tym jeden oszczędnościowy, oprocentowany. Potwierdzenia transakcji są wysyłane jako kody smsem. Przelewy w Polsce są darmowe. Wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce też. Mam to konto od kilku lat i jestem naprawdę zadowolony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CzarnyElo, w T-Mobile masz to co wymieniałem, plus:

- Oprocentowanie rachunku 3% (dotyczy kwot do 5 000 zł i obowiązuje w miesiącu następującym po miesiącu, w którym na rachunku zaksięgowano wpływ z tytułu wynagrodzenia dokonany przez pracodawcę, bądź wpływ z tytułu stypendium dokonany przez uczelnię wyższą, bądź wpływ z tytułu renty lub emerytury dokonany przez ZUS. W przypadku braku wpływów na rachunek oraz dla środków przekraczających kwotę 5 000 zł, oprocentowanie wynosi 0,10%);

- możliwość konta oszczędnościowego (oprocentowanie 1,76%, 0 PLN za prowadzenie, przelewy natychmiastowe).

 

Z usług ING również korzystałem i byłem zadowolony, jednak tam są opłaty, jeśli nie spełnia się odpowiednich warunków. W T-Mobile jest bezwarunkowo wszystko za darmo, a 10 darmowych przelewów natychmiastowych, to moim zdaniem fajny dodatek.

 

 

Edit: Jak to był jeszcze AliorSync, to zwracali 5% za zakupy w internecie - pieniądze faktycznie zwrócili, terminowo - to też fajna sprawa. Teraz zwracają do 50 PLN/m-ąc i maksymalnie 500 PLN/rok za transakcjie zrealizowane kartą debetową MasterCard NFC - promocja dla tych, którzy są abonentami T-Mobile.

Edited by veq

Share this post


Link to post
Share on other sites

T-Mobile konta ciekawe, szczególnie te natychmiastowe przelewy są fajnym dodatkiem, jedyny minus to stosunkowo niskie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym 1,7%.

 

ING odpada przez niskie oprocentowanie 1,5%, które jest niższe nawet niż w T-Mobile.

 

Zainteresował mnie ten BankSmart, gdzie wszystko wydaje się być idealne, praktycznie wszystko darmowe, oprocentowanie na koncie oszczędnościowym 4%. Ponawiam pytanie kolegi tomona, czy ktoś z Was korzysta lub korzystał z ich usług?

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakoś nie mam przekonania do tego banku, należy on do FM Bank PBP S.A. (nie mam nieprzyjemnych doświadczeń, ale prawdę mówiąc, to nie odbili się w mojej pamięci w ogóle). Ciekawe, jakie jest faktyczne oprocentowanie tego rachunku oszczędnościowego. Przeczytałem też, że wypłaty z bankomatów są darmowe tylko do końca 2014 roku, powyżej trzeciej wypłaty pobierana jest opłata w wysokości 5 PLN, sprawdzenie salda w bankomacie BZ WBK S.A., to koszt również 5 PLN. Ja bym się nie zdecydował.

 

 

Edit: Po przeczytaniu tych opinii, tym bardziej.

Edited by veq

Share this post


Link to post
Share on other sites

W mBanku przez telefon można założyć kolejne konto. Wszystkie są w jednym panelu. Pojawia się w panelu tuż po odłożeniu słuchawki.

Dzięki za podpowiedź. Też właśnie potrzebowałem założyć dodatkowy rachunek w mbanku, a nie wiedziałem o takiej możliwości. Rzeczywiście, rachunek uruchomiony w 2 minuty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam mbank, t-mobilebankowe i pekao24.

 

mbank od bardzo dawna. Oprócz panelu i kilku braków są o.k. Przykładowo nie mają eKarty dla kont dolarowych. Rzadko musiałem się kontaktować z supportem, a jak już to wszystko było od ręki.

 

t-mobilebankowe, wcześniej sync. Panel mają różowy, ale niech im będzie. Jak działa niech będzie jaki chce. Najgorsze jest to, że próbowałem załatwić przez support telefoniczny 3 rzeczy i niestety fail za każdym razem. Zgłoszone telefoniczne reklamacje chyba lądują w koszu bo przez ponad miesiąc cisza. Alior Kantor też z problemami. Gdzie indziej wszystko od ręki. Nie polecam.

 

pekao24 w sumie wszystko działa, mało go używałam bo wszędzie się czają jakieś opłaty. Mam wrażanie, że jest taki staroświecki.

Edited by nadobny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy korzysta ktoś już z Bank SMART? Czytałem uprzednio trochę te opinie o FM bank i BIZ Bank, ale mimo wszystko postanowiłem spróbować. Darmowe konto w PLN, EURO, USD i GBP, darmowe karty i bankomaty - zobaczymy jak to będzie wyglądać w praktyce i obsłudze. Ja nie korzystam z lokat oraz kredytów, więc może dla mnie decyzja była łatwiejsza do podjęcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wybrałem T-mobile i nie żałuję. Też wszystko za darmo i te 10 darmowych przelewów natychmiastowych naprawdę się przydaje. Brakuje mi tylko jakiegoś lepszego konta oszczędnościowego, żeby obsługiwać w jednym panelu, ale jest ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[... ] zobaczymy jak to będzie wyglądać w praktyce i obsłudze. ...]

 

Jeżeli potrzebujesz jako ROR a nie masz ciśnienia na szybkie płatności (w Smart banku jedyne "szybkie" internetowe zapewnić może tylko karta) , powinno być ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×