Jump to content
Jarek17

sknera.pl

Recommended Posts

sknera.pl



Witajcie,

 

otrzymałem właśnie ofertę na niskie x xxx PLN, najprawdopodobniej od KK. Mam wprawdzie swoją wycenę ale chciałbym ją zweryfikować... ile jest wart ten adres według Was?

 

Pomożecie? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się również podoba, domena brandable. Nie sprzedawaj jej za niskie xxxx - jest więcej warta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mało fajna oferta za fajną domenę...

Zaczął bym od 10k a skończył na...9999.99...

:)

 

Sknerus.pl ?

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się również podoba, domena brandable. Nie sprzedawaj jej za niskie xxxx - jest więcej warta.

Zgadzam się w 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena średnia i wcale nie taka brandable jakby niektórzy chcieli. Rozumiem, że to odprysk od skąpca, ale:

 

1. Już samo wybrandowanie skąpca jest sztuką samo w sobie, i to, a nie sama domena, jest godne podziwu

2. Sknera ma znaczenie bardziej pejoratywne od skąpca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybornie ;-) zdjecia.pl polowa forum wycenia slabo bo nie ma IDNa , a domene średnich lotów poniektórzy wyceniaja na 10k, to tylko udowadnia ze wycena domen na forum jest warta tyle co nic niestety. Jak ktos wczesniej wspolnial ta domena nie kojazy sie dobrze, a wypromowanie i zmiana swiadomosci na cos bardziej pozytywnego kosztuje duze pieniadze chyba ze projekt bedzie naprawde bardzo oryginalny.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zgodzę się z kolegami powyżej wyceniającymi domenę na >2k. Domena jest brzydszą siostrą innej, pod którą funkcjonuje jeden z liderów rynku. Projekt porównywarkowy o nazwie Sknera.pl automatycznie narzuca na siebie startowy ciężar w postaci porównań do tegoż lidera, co wiąże się z koniecznością ogromnych inwestycji na bezpośrednią rywalizację z uznaną marką. Rywalizację na własne życzenie. Równie duży sens ma wchodzenie na rynek aukcyjny z projektem PrawieAllegro.pl (pomijając kwestie tm).

 

Domena, jak zauważyli koledzy przede mną, ma wyłącznie negatywny wydźwięk. Ma też bardzo ograniczoną ilość płynnych finansowo branż poza porównywarkami, pod które można ją zagospodarować.

 

Przypuszczam, że oferta niskiego X XXX nie jest wyjściowa, lecz została ustalona na drodze negocjacji. Zaakceptowałbym. Wszystko powyżej 1k jest świetnym zwrotem z inwestycji.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybornie ;-) zdjecia.pl polowa forum wycenia slabo bo nie ma IDNa , a domene średnich lotów poniektórzy wyceniaja na 10k, to tylko udowadnia ze wycena domen na forum jest warta tyle co nic niestety. Jak ktos wczesniej wspolnial ta domena nie kojazy sie dobrze, a wypromowanie i zmiana swiadomosci na cos bardziej pozytywnego kosztuje duze pieniadze chyba ze projekt bedzie naprawde bardzo oryginalny.

cinkciarz.pl - domena też ma negatywny wydźwięk - a jaki sukces odniosła.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podoba mi się argument " Rywalizacja na własne życzenie" + początek wypowiedzi @Sodeko - to ze zdjęciami bardzo trafne.

 

Argumentacja o negatywnej konotacji też mi przemknęła przez głowę, ale życie pokazuje że nie ma ona znaczenia bo wspomniane wyżej cinkciarz, skąpiec itp istnieją i mają się dobrze.

To że idę do cinkciarza wymienić waluty, kupuję u konika bilety i wchodzę na skąpca porównać ceny nie oznacza, że się z nimi utożsamiam i na przyszłość jeśli będzie taka możliwość lub konieczność udam się np do sknery.

Jeśli można zaoszczędzić lub zarobić to wszystko mi jedno jak to się nazywa - to pokazują statystyki istniejących serwisów.

 

Sama domena fajna - tylko czy pomysł się nie wyczerpał?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sama domena fajna - tylko czy pomysł się nie wyczerpał?

 

Dopóki w ludziach nie umrze chęć szukania okazji dopóty tego typu serwisy mają sens...

 

Sodeko...domena Zdjecia.pl to całkiem inna para kaloszy.

Porównywanie tych dwóch domen jest bez sensu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cinkciarz.pl - domena też ma negatywny wydźwięk - a jaki sukces odniosła.

 

Naucz się czytać ze zrozumieniem ;-) przecież reklamy cinkciarza.pl leca od dobrych kilku mcy w TV i Radiu i są oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski a nie doszli do tego dlatego ze maja dobra domene (imo jest tragiczna) tylko fure kasy na promocje.

 

Sodeko...domena Zdjecia.pl to całkiem inna para kaloszy.

Porównywanie tych dwóch domen jest bez sensu.

 

Absolutnie nie porownuje domen , porownuje tylko i wylacznie wyceny. Zeby nie robic OT napisze, ze osobiscie to byłbym zadowolony z kwoty 2-3k , gdybym był wlascicielem.

Edited by Sodeko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z domeną nie muszą utożsamiać się użytkownicy, najlepiej wykorzystać te negatywne konotacje, czyli, np. w przypadku porównywarki cen - ideą byłoby wyłanianie tych najbardziej zachłannych (plus nowa funkcjonalność).

 

Na sklep stacjonarny nazwa raczej by się nie przyjęła, ale jak już ktoś słusznie wspomniał wyżej - kto się w Internecie będzie przejmował, czy wchodzi na sknere czy na liczykrupe jeżeli faktycznie może zaoszczędzić pieniądze. Kto jest sknerą, ten co chce zaoszczędzić na zakupie towaru dodatkowe grosze (sknera raczej dużo nie kupuje), czy ten który próbuje dla siebie zagarnąć najwięcej ile się da?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie ten optymizm dla tej domeny jest przesadzony. Oczywiście za 1k bym nie oddał ale wydaje mi się że 10k to przesada. Próbowałbym wyciągnąć jak najwięcej z oferty którą dostałeś (wg. mnie 5k byłoby bardzo dobrą kwotą) i sprzedawać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako inwestor/założyciel porównywarki nie wyobrażam sobie kupna Sknery np. za 10k. Moja opinia.

 

Ja jako założyciel facebooka, też nie wyobrażałbym sobie kupna WhatsApp Za 19 miliardów dolarów :) Moja opinie.

 

Tak na szybko szacując, stworzenie porównywarki to inwestycja rzędu 1 milion złotych. Tymczasem jako inwestor/założyciel mówisz, że nie wyobrażasz sobie przeznaczenia 1% na zakup domeny? Dobre :)

 

http://www.skarbiec.biz/inwestycje/05_10_2011.htm

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skąpiec brzmi subtelnie, jak z ust 2 seniorów w kremowych kapeluszach. Toteż w zamyśle porównywarki cen nazwa ta jest "żartobliwa"...

Sknera ...brzmi trochę prostacko. Natomiast jest "mocniejsze", a polski internet ..lubi takie frazy :/

Jednakże...

Porównywanie cen nie oznacza wyłącznie szukania a) najtańszej oferty, ale też B) szybkiej wysyłki c) wiarygodnego sprzedawcy, który nie naciąga słów w opisach produktów i standardów dostawy.

Skąpiec jest "chwytające", minimalistycznie śmieszne, natomiast Sknera ..raczej nie, raczej "buraczane". Może więc dojść do sytuacji, że z projektem pod Taką nazwą może chcieć współpracować nieporównywalnie mniej partnerów. Moim zdaniem taka fraza trochę kłóci się z budowaniem reputacji/marki sklepu. Ale to oczywiście moje prywatne zdanie...

 

Myślę, że 3-4XXX byłoby sukcesem.

 

 

# ideal.id

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby domeny najwyższych lotów oscylowały w przedziale cenowym średniej krajowej, to bysmy mieli portale/serwisy na tych idealnie pasujących nazwach już od początku "internetów".

 

A że tak nie jest - to 99.9999999% najbardziej liczących się serwisów/portali i co tam jeszcze jest w sieci, postawione jest na tzw. tanich ninjach.

Jednakże owe tanie ninje - zmieniły już na tyle obliczę internetów, ponieważ są ich głównym budulcem -- to śmiem twierdzić, iż postawienie serwisu/portalu na jednoznacznej słownikowej nazwie, na najodpowiedniejszym generyku (według domainera) idealnie pasującym pod taki serwis - może wywołać w społeczności internetowej niedowierzanie, zamęt, szok, niesmak, brak zainteresowania archaiczną dosłowną nazwą a projekt zakończyć się przez to klapą ;-P

 

PS - domeny z tzw. najwyższej półki są od lat blokowane przez ceny z kosmosu - dlatego nazewnictwo portali/serwisów poszło w innym kierunku i jak widać ma się świetnie.

Za kilka lat, generyki będą spadać z braku zainteresowania, bo nikt tego szajsu nie będzie chciał mieć ;P

To tylko w umysłach domainerów głęboko siedzi - że nowy "portal/serwis musi być postawiony na generyku!!!" - bo wstyd na forum będzie. ;-)

Tak sobie luźno pisze - nie bierzcie tego do siebie :P.

 

zdjecia.pl -- Przecież już się nie używa tego słowa. Teraz to są fotki, samojebki, selfie, a w sieci to są image, img, jpg a nie zdjęcia, po co komu taka domena ;-P

 

sknera.pl - prosta, łatwa w zapamietaniu i pisowni, jednak cieszyłbym się z 999pln-ów :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypuszczam, że oferta niskiego X XXX nie jest wyjściowa, lecz została ustalona na drodze negocjacji. Zaakceptowałbym. Wszystko powyżej 1k jest świetnym zwrotem z inwestycji.

jest to oferta wyjściowa i nie jest to pierwsza osoba, która pyta o ten adres.

 

Nie do końca rozumiem także użycie sformułowania "Wszystko powyżej 1k jest świetnym zwrotem z inwestycji." nie znając kwoty za jaką domena została zakupiona w celach inwestycyjnych.

 

 

Dziękuję za wyceny chociaż niektóre posty przypominają bardziej dyskusję o gustach i guścikach niźli próbę analitycznej wyceny.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wyceny chociaż niektóre posty przypominają bardziej dyskusję o gustach i guścikach niźli próbę analitycznej wyceny.

 

Bo domena to nie kilogram ziemniaków i nie da się jej tak "analitycznie" wycenić. Cena domeny to wypadkowa między stanem wiedzy kupującego i sprzedającego, ale również tego, jak bardzo kupujący potrzebuję daną nazwę oraz jak bardzo sprzedający potrzebuje pieniędzy.

 

Innymi słowy, jeden sprzedałby domenę za 5k, zrealizowałby zysk i byłby bardzo zadowolony. Drugi zaś nie sprzedałby jej za 10k. W oby przypadkach mogłaby to być racjonalna i dobra decyzja :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×