Jump to content
eddek

piekna.pl

Recommended Posts

piekna.pl

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia (tak aby było o czym dyskutować pomiędzy karpiem a makowcem) daję pod osąd domenę:

 

piekna.pl to domena z ponad 15 letnią historią, zarejestrowana w 1999 roku. Obecnie posiada Page-Rank:3

 

pozdrawiam i Wesołych Świąt

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja rozumiem, że piękne kobiety mogą Was onieśmielać:), ale to tylko domena więc bez obaw o jakąś "kompromitację" można się wypowiedzieć.

 

Żeby nie było, że jako właściciel nie mam nic do powiedzenia na jej temat to:

 

Domena piekna.pl jest na tyle uniwersalna, że nie zamyka się tylko na jedną branżę.

 

Ja widzę następujące zastosowania:

 

1) piekna.pl i piękna.pl to idealny komplet domen dla nowego tytułu prasowego z segmentu tak popularnych pism kobiecych.

 

2) piekna.pl jako nazwa dla portalu o szeroko pojętej tematyce piękna i urody. W nazwę piekna.pl idealnie wpisują się następujące tematyki:

 

- uroda (fryzury)

- kosmetyka (preparaty, zabiegi upiększające, kosmetyki, makijaż, fryzury itp.)

- moda (styl, odzież, bielizna, obuwie, dodatki itp.)

- medycyna estetyczna (kliniki, gabinety)

- pielęgnacja ciała (kosmetyki, preparaty)

- sportowy styl życia (sport, fitness, odpoczynek)

- zdrowe odżywianie (dieta, porady itp.)

- erotyka i seks (porady, opinie, historie z życia itp.)

 

Inne pomysły na przeznaczenie domeny:

- konkursy piękności w internecie

- strona typu fotka.pl

- być może branża erotyczna

 

Jeśli ktoś ma inny pomysł na zagospodarowanie chętnie wysłucham, tak samo jak opinie na temat tych domen.

 

P.S. z ciekawości też poznałbym wasze orientacyjne wyceny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się domena podoba. Nie wyceniam jednak aby "nie krakać" ;)

 

Kracz, kracz... ja mniej więcej wiem za ile mogę pozbyć się tej domeny, także krzywdy mi, a tym bardziej jej nie zrobisz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie upatrywałbym się w niej jakiś zawrotnych sum ale domena nie wygląda źle. Gdyby była moja i miałbym zainteresowanego KK to

za 1-2k oddałbym bez żalu komplet.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ładna domena, zdecydowanie nie sprzedałbym za ww. 1-2k. Nie jest to jednak najlepsza domena w branży, więc na dziesiątki tysięcy też bym nie liczył.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie upatrywałbym się w niej jakiś zawrotnych sum ale domena nie wygląda źle. Gdyby była moja i miałbym zainteresowanego KK to

za 1-2k oddałbym bez żalu komplet.

 

jeśli takie domeny być sprzedawał w tych cenach to zostałbyś domenowym filantropem roku:)

 

Bardzo ładna domena, zdecydowanie nie sprzedałbym za ww. 1-2k. Nie jest to jednak najlepsza domena w branży, więc na dziesiątki tysięcy też bym nie liczył.

 

chwilę się zastanawiałem i widzę tylko jedną lepszą... uroda.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

chwilę się zastanawiałem i widzę tylko jedną lepszą... uroda.pl

 

I potem jest długo, długo nic. Powiedziałbym że między uroda.pl a piekna.pl jest jedno zero różnicy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeśli uroda.pl to średnie 6 iksów, to zgadzam się z taką wyceną :)

 

biorąc pod uwagę w jakich jest rękach (mimo, że tylko jest przekierowaniem) to piekna.pl jest najlepszą do odkupienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeśli uroda.pl to średnie 6 iksów, to zgadzam się z taką wyceną :)

 

biorąc pod uwagę w jakich jest rękach (mimo, że tylko jest przekierowaniem) to piekna.pl jest najlepszą do odkupienia.

 

W sumie dobrze że tak mocno wierzysz w swoją domenę, pozostaje Ci życzyć równie wierzącego klienta. ;-)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena bardzo fajna. Ale nie jest to klasa uroda.pl.

 

Myślę, że realne jest 5 - 6 K PLN za piekna.pl

 

Życzę udanej sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeśli m.in. pod:

 

www.boska.pl

www.modna.pl

www.kobieta.byc.pl

 

są duże serwisy to tym bardziej na piekna.pl

 

P.S. w prywatnej rozmowie z dwoma znanymi i szanowanymi inwestorami domenowymi otrzymałem skrajne wyceny

 

cytuję:

 

pierwszy - "kilka lat temu nawet bym jej nie zarejestrował:"

drugi - "średnie 5 iksów spokojnie do wyciągnięcia"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każda kobieta uważa się za piękną ale każda chce być piękniejsza :P

 

#piekniejsza.pl wygasała sobie po rezerwacji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro znani i szanowani inwestorzy domenowi już Ci ją wycenili, to niczego lepszego się nie dowiesz od nas szarych forumowiczów. ;-)

Wg mnie 10-15k jest do wzięcia od zainteresowanego kk.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale to są inwestorzy z tego forum :) podałem to dla przykładu jakie są rozbieżności, a nie po to by zawyżać wycenę.

 

Mnie się ta domena wyjątkowo podoba, ale może nie jestem obiektywny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena jest elegancka i mądra.

 

Świetnie się nadaje na 'Daily Album' gromadzący jakieś urokliwe zdjęcia z Polski..

Jeśli komuś krajobraz się spodoba, sceneria może posłużyć do produkcji odcinka serialu albo filmu..., czy też zachęcić do Inwestycji hotelowo-konferencyjnej..

 

Polskie top-srop portale internetowe stają się ultra-syfem szybciej niż się to komuś może wydawać. Skupiane step-by-step pod 1 niemiecką pachwiną śmierdzą już potem angeli merkel.

!nteria - karma dla skrajnych prawicowców i pisowców. Podsycanie złością i nienawiścią. 0net... portal dla bezmózgowców. Wupe - promowanie na siłę ""nowobogackich" uwłaszczonych na państwowym".

Dziwię się, że żadna press-grupa kapitałowa nie kupiła tak za*ebistej domeny jak Kontakt.pl do kontaktu "ze zwykłymi ludźmi", wiadomościami i ciekawostkami "od nich" oraz z regionów. Pierwszy, kto powinien się taką domeną zainteresować, to RMF, radio typu "co się stao"/"uwaga". To, że ta domena nadal wisi do sprzedaży za g*wnianą kasę świadczyć może o coraz bardziej postępującej Socjotechnice. Technika ta ma profesjonalnie prać mózgi, a nie zajmować się ciekawymi rzeczami...

 

Piękna Polska (piekna.pl) to dosyć ciekawy 'brand'. Goły wart jest z 15XXX ...at least. Stworzenie pod takim adresem albumu może szybko pomnożyć wartość takiego 'e-przedsięwzięcia'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubie czytać posty keidy ludzie wyceniaja średnią domene na 50k :D a uroda.pl na 500k (domena nr 2 oczywiscie TOP ale nie za pól melona) naprawde chyba ktoś pomylil rynki ...

 

Ja tą domene wyceniam na max 5-6k przy zdeterminowanym KK , i dobrze byłoby miec IDNa w 'gratisie' jako dodatkowy argument w negocjacjach.

Edited by Sodeko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena jest elegancka i mądra.

 

Świetnie się nadaje na 'Daily Album' gromadzący jakieś urokliwe zdjęcia z Polski..

Jeśli komuś krajobraz się spodoba, sceneria może posłużyć do produkcji odcinka serialu albo filmu..., czy też zachęcić do Inwestycji hotelowo-konferencyjnej..

 

Piękna Polska (piekna.pl) to dosyć ciekawy 'brand'. Goły wart jest z 15XXX ...at least. Stworzenie pod takim adresem albumu może szybko pomnożyć wartość takiego 'e-przedsięwzięcia'.

 

dzięki za opinię, jednak myślę, że piekna.pl bardziej pasuje pod sprawy związane z urodą i w tym segmencie łatwiej będzie ją zmonetyzować.

 

i dobrze byłoby miec IDNa w 'gratisie' jako dodatkowy argument w negocjacjach.

 

IDN oczywiście jest w komplecie

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzięki za opinię, jednak myślę, że piekna.pl bardziej pasuje pod sprawy związane z urodą i w tym segmencie łatwiej będzie ją zmonetyzować.

 

 

IDN oczywiście jest w komplecie

 

Własnie się zastanawiam czy Ty chcesz poznać nasze opinie czy pochwalić się a może podyskutować o swojej domenie wpadając w samozachwyt i uwielbienie ?

Bo wyceny już dokonałeś sam...

A domena moim zdaniem, wbrew Twojej opinii, nie jest warta tak długiej dyskusji.

Tak jak napisał PB...Uroda.pl a potem długo, długo nic...

Dla mnie owe długo nic to nie jedno a dwa zera...

Ale życzę powodzenia w sprzedaży powyżej 10 k...bo może się okazać iż stworzenie własnego serwisu będzie bardziej opłacalne niż jej sprzedaż.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli któraś ze znanych firm kosmetycznych zechce wesprzeć sobie brand odpowiednią kampanią/serwisem, to >10k. Jeśli nie, moje AP to 7k.

 

 

Dyskusje i argumentacje radziłbym porzucić. Na subiektywnej ocenie każdego użytkownika, nie "skażonej" Twoją argumentacją, możesz tylko skorzystać, poznając różne podejścia do tematu. Przekonując innych do własnej wyceny nic nie zyskujesz. Zostaw to sobie na negocjacje z KK.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Własnie się zastanawiam czy Ty chcesz poznać nasze opinie czy pochwalić się a może podyskutować o swojej domenie wpadając w samozachwyt i uwielbienie ?

Bo wyceny już dokonałeś sam...

A domena moim zdaniem, wbrew Twojej opinii, nie jest warta tak długiej dyskusji.

Tak jak napisał PB...Uroda.pl a potem długo, długo nic...

Dla mnie owe długo nic to nie jedno a dwa zera...

Ale życzę powodzenia w sprzedaży powyżej 10 k...bo może się okazać iż stworzenie własnego serwisu będzie bardziej opłacalne niż jej sprzedaż.

 

W takim razie napisz jak możesz na ile wyceniasz uroda.pl ??? tak z ciekawości pytam, bo przy kwocie pięciocyfrowej - za piekna.pl wyjdzie Ci kilkaset zł... przy niskiej sześciocyfrowej też wyjdzie okazyjnie, z kolei jeśli piekna.pl wycenisz na parę tys to za uroda.pl Ci wyjdzie kilkaset tysięcy, a to uważasz za kosmos . Także moim zdaniem tych dwóch zer nie jesteś w stanie obronić przy obiektywnej ocenie domen uroda.pl i piekna.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli któraś ze znanych firm kosmetycznych zechce wesprzeć sobie brand odpowiednią kampanią/serwisem, to >10k. Jeśli nie, moje AP to 7k.

 

 

Dyskusje i argumentacje radziłbym porzucić. Na subiektywnej ocenie każdego użytkownika, nie "skażonej" Twoją argumentacją, możesz tylko skorzystać, poznając różne podejścia do tematu. Przekonując innych do własnej wyceny nic nie zyskujesz. Zostaw to sobie na negocjacje z KK.

 

Dając domenę pod osąd forum nic nie tracę, ani nie zyskuję ponieważ nie ma tutaj potencjalnych klientów.

 

Może tak jak uważa Bazyli bardziej chciałem się pochwalić domeną, przecież wiadomo, że jak użytkownik X napisze, że domena warta 1 tys zł to ja jej nie sprzedam za 2K z wielkim poczuciem radości i dobrego interesu. Tak samo jakby ktoś napisał, że 100K, to nie będę czekał, aż ktoś zapłaci tylko większą kwotę.

 

Najgorsze jest to, że to sami domeniarze dołują rynek i cieszą się przy byle sprzedaży , myślę, że nie bez powodu wiele osób z dobrymi i bardzo dobrymi domenami przestało się wypowiadać na forum... bo o czym mieliby dyskutować z osobami wyceniającymi np. domenę sport.pl na 1K zł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obiektywnie, jeśli się trafi amator "pięknej": kilka do kilkunastu K.

Co tu porównywać z innymi domenami. Może się zdarzyć, że komuś bardziej przypadnie do gustu ta którą większość będzie uważała za "gorszą".

Gdybym ją miał - sprzedałbym ostatecznie za 3K netto. Sam próbuję sprzedać za kilka stówek angielską #adorabe.pl, a np. śląska wersja, czyli: fajnista.pl :) jest jeszcze wolna...
Powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

piękna.pl - jest ładna, ale nie piękna. Trochę brak jej urody ;)

Jej minus to odmiany piękno, piękne, piękni itp. Bo są konkurencyjne do przedmiotowej domeny.

Wspomniana uroda nie ma tego problemu z urodziwi, urodziwe itp.

 

Edit:

Dając domenę pod osąd forum nic nie tracę, ani nie zyskuję ponieważ nie ma tutaj potencjalnych klientów.

Z tym się nie zgodzę.

Edited by lufthansa
  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×