Jump to content
cannot

Ceny na AM

Ceny na AM  

23 members have voted

  1. 1. Ceny na AM powinny być podawane



Recommended Posts

Wg mnie ceny powinny być podawane netto i brutto, natomiast saldo powinno być neutralne tzn. przedstawiać dokładnie tyle ile wpłaciłem lub ile mogę wypłacić.

 

A czy czasem nie ma obowiązku podawania cen w kwotach brutto? ;)

Edited by andoo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem ceny powinny być brutto. Nie byłoby tego całego zamieszania. Wpłacam 100zł a pobiera mi 123zł z konta bankowego.

AfterMarket.pl

- dokonując wpłaty za tą domenę przy użyciu formularza wpłaty https://www.aftermarket.pl/credits.php należy posługiwać się kwotą netto, zatem wpisujemy 100 PLN i po wciśnięciu przycisku "Dokonaj płatności" na kolejnej stronie będzie widoczna kwota brutto wpłaty 123 PLN (100.00 PLN + 23.00 PLN VAT)

- po zaksięgowaniu wpłaty 123 PLN brutto (100 PLN netto) w historii operacji będzie widoczna wpłata 100 PLN netto (czyli 123 PLN brutto) która pokryje opłatę za domenę zakupioną za kwotę 100 PLN netto/123 PLN brutto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że ceny powinny być brutto i netto no i saldo także, tzn. kwota netto (czyli ilość środków za które możesz kupować domeny) i np. w nawiasie brutto (czyli kwota jaką dostaniesz na konto w momencie wypłacenia środków). Kwota salda podana w ten sposób (netto i w nawiasie brutto) ułatwi co niektórym rozumienie tego ile faktycznie mają środków bo jak czytam te głupoty co 99% userów wypisuje w temacie "Podwyżka cen dla osób fizycznych i firm..." dot. np. jakiegoś podwójnego opodatkownia vat i innych głupot to ręce załamuje...

Edited by sebastian0000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja się boję tylko jednego, skoro domainerzy mają "problemy" to co z KK który korzysta pierwszy raz z takiej giełdy...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

KK zarejestrowany jako firma zawsze placi z vat (na stronie oferty jest cena netto/brutto)

 

np.

www.aftermarket.pl/bid.php?id=1891370

 

jak jestem niezalogowany to widac cene 50/61,5 brutto

 

Myślę, ze jeśli zarejestruje się klient z innego Państwa (gdzie jest vat <> 23%) to zobaczy inna cene brutto - i tak ma byc,,,,,to wprowadziła unia.

 

I druga rzecz sprzedający (firma) dostanie 50zl (minus prowizja)

niezależnie skąd pochodzi kupujący.

 

W starym roku cena widoczna dla tej oferty wynosiłaby 50zl...bo wtedy tez ceny byly netto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, ze jeśli zarejestruje się klient z innego Państwa (gdzie jest vat <> 23%) to zobaczy inna cene brutto - i tak ma byc,,,,,to wprowadziła unia.

Myślisz, że będzie taka geolokalizacja i patrząc na tą samą ofertę z różnych krajów, zobaczymy inną cenę brutto, po doliczeniu aktualnego dla tego kraju podatku VAT ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

KK zarejestrowany jako firma zawsze placi z vat (na stronie oferty jest cena netto/brutto)

 

np.

www.aftermarket.pl/bid.php?id=1891370

 

jak jestem niezalogowany to widac cene 50/61,5 brutto

 

Myślę, ze jeśli zarejestruje się klient z innego Państwa (gdzie jest vat <> 23%) to zobaczy inna cene brutto - i tak ma byc,,,,,to wprowadziła unia.

DObrze by było, aby AM napisał, czy jest geotargetowanie czy też rozpoznaje dopiero gdy ktoś się zaloguje i wpisze, że jest z innego kraju w formularzu rejestracji. Ja sprawdziłem w drugiej przeglądarce po wylogowaniu z AM i uprzednim odpaleniu ukrywania IP poprzez VPN-a z IP z Niemiec i nadal pokazuje VAT dla Polski. Może dlatego, że nie usunąłem wszystkich cookies dla AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślisz, że będzie taka geolokalizacja i patrząc na tą samą ofertę z różnych krajów, zobaczymy inną cenę brutto, po doliczeniu aktualnego dla tego kraju podatku VAT ?

 

 

 

DObrze by było, aby AM napisał, czy jest geotargetowanie czy też rozpoznaje dopiero gdy ktoś się zaloguje i wpisze, że jest z innego kraju w formularzu rejestracji. Ja sprawdziłem w drugiej przeglądarce po wylogowaniu z AM i uprzednim odpaleniu ukrywania IP poprzez VPN-a z IP z Niemiec i nadal pokazuje VAT dla Polski. Może dlatego, że nie usunąłem wszystkich cookies dla AM.

 

Mieszkam poza PL, ale jak wchodzę na AM przy ofertach widzę VAT polski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mieszkam poza PL, ale jak wchodzę na AM przy ofertach widzę VAT polski.

I dobrze. Jedyne chyba co mógłby zrobić AM, to kazać zadeklarować się użytkownikom zarejestrowanym miejsce zamieszkania i przypisać do tego miejsca stawki VAT. Ale to i tak mija się z celem bo ktoś mieszkający poza granicami kraju może szukać domeny dla kogoś innego, mieszkającego jeszcze w innym miejscu. Tak więc zapewne dla ułatwienia będą podane ceny z rynkiem docelowym, na którym serwis operuje, czyli polskie stawki tego podatku.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/rozliczenia-vat/703695,Nowe-zasady-rozliczen-uslug-elektronicznych-od-1-stycznia-2015-r-VAT-MOSS.html

Dla prawidłowego rozliczania VAT konieczne będzie ustalenie:
- gdzie ma miejsce zamieszkania (w przypadku osoby prywatnej) lub siedzibę (w przypadku np. organu publicznego), jeśli klient nie jest podatnikiem,

http://www.vat.pl/aktualnosci-podatkowe/2014/archiwum-2014-x/1510-koniec-z-naliczaniem-vat-za-uslugi-elektroniczne-na-rzecz-konsumentow-z-innych-panstw-10159/

 

 

 

to jak to interpretowac?

 

caly czas mowimy o osobach fizycznych....

 

ja mam EU NIP wiec dla mnie od 1 stycznia nie zmienia sie.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/rozliczenia-vat/703695,Nowe-zasady-rozliczen-uslug-elektronicznych-od-1-stycznia-2015-r-VAT-MOSS.html

Dla prawidłowego rozliczania VAT konieczne będzie ustalenie:
- gdzie ma miejsce zamieszkania (w przypadku osoby prywatnej) lub siedzibę (w przypadku np. organu publicznego), jeśli klient nie jest podatnikiem,

http://www.vat.pl/aktualnosci-podatkowe/2014/archiwum-2014-x/1510-koniec-z-naliczaniem-vat-za-uslugi-elektroniczne-na-rzecz-konsumentow-z-innych-panstw-10159/

 

 

 

to jak to interpretowac?

 

caly czas mowimy o osobach fizycznych....

Sprzedajesz dla klienta z Polski, płaci on cenę netto + 23% VAT, sprzedajesz dla klienta np. z Węgier płaci on cenę netto + 27% VAT(wg stawki danego kraju). Cena sprzedaży była różna, ale sprzedawca zarobił tyle samo.

Podstawą naliczenia VAT jest deklarowane miejsce zamieszkania, a nie przebywania. Widzę, że niektórzy tego nie rozumieją stąd te dziwne pomysły, żeby system używał geotargetowania, itp.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×