Jump to content
Shk

Domena miejscowosc24.pl i prawa do niej.

Recommended Posts

Witajcie. ;)
W mojej okolicy kilka osób próbuje utworzyć portal informacyjny na zasadzie domeny miejscowosc24.pl.

Reklamują się już na facebooku, wrzucają bannery reklamowe... ale zapomnieli zarejestrować sobie domenę.

Czy w przypadku zarejestrowania jej przez moją osobę moga wyniknąć z tego jakies problemy?
Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy, jeśli zarejestrujesz domenę jako firma, to może to podpadać pod paragraf o nieuczciwej konkurencji. Tak że radzę uważać. Radzę też nie uderzać do "tamtych" ze wspaniałą ofertą odsprzedaży - rejestracja w złej wierze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brałbym i czekałbym :D

 

Przecież też możesz mieć w planach rozpoczęcie podobnego serwisu i tylko sam Pan Bóg mógłby wiedzieć kto na to pierwszy wpadł... pomijając użytkowników tego forum :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój plan był taki, żeby domenę zarejestrować, wrzucić stronkę typu "Domena na sprzedaż" z danymi kontaktowymi,

czy chociażby bezpośrednie przekierowanie na stronę aftermarket.pl z ofertą i tyle.

Interesuje mnie jednak głównie ten aspekt prawny. Domenę zarejestruję sobie na osobę prywatną (mnie),

nie mam też zamiaru robić im konkurencji - nie interesują mnie newsy z ich okolicy. ;P

 

 

Brałbym i czekałbym :D

 

Przecież też możesz mieć w planach rozpoczęcie podobnego serwisu i tylko sam Pan Bóg mógłby wiedzieć kto na to pierwszy wpadł... pomijając użytkowników tego forum :P

 

Ewentualnie można spojrzeć na datę rejestracji domeny oraz datę pierwszych wpisów FB reklamujących portal.

Edited by Shk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeszcze są tacy ludzie, że reklamują domenę której jeszcze nie mają ? :blink:

Ja bym ją zarejestrował.

W wielu przypadkach tak się zdarza. Dotyczy to nie tylko portali informacyjnych. Wystarczy przejrzeć dotacje unijne, zeby wyniuchać nazwy projektów, dla których nie ma jeszcze zabezpieczonej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×