Jump to content
pb

myszki.pl

Recommended Posts

Jak to jest...

 

Domena myszki.pl była przez parę lat (na pewno ponad 1,5 roku) zablokowana z komunikatem „Zarejestrowanie domeny o podanej nazwie jest czasowo zabronione”. Dziś ktoś wspomniał na forum nazwę tej domeny, z pewnością pod wpływem tego postu kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt osób sprawdziło jej dostępność i była wciąż zablokowana. Kilka chwil później okazuje się, że ktoś sobie ją zarejestrował...

 

Proszę o odpowiedź kogoś z NASK – jak to możliwe? Czy ktoś z NASK nagle „przypomniał sobie”, że tę domenę można już odblokować, a ktoś inny miał szczęście że akurat na ten moment trafił? Czy może ktoś po prostu zgłosił się do NASK i dostał tę domenę ot tak? Na czym w ogóle polega mechanizm „czasowego” blokowania domen? Jaki jest tego powód? W jakich okolicznościach domeny są odblokowywane? Kiedyś zablokowane były (o ile dobrze pamiętam) p0.pl, k0.pl – potem się ot tak zwolniły. Była i nadal jest zablokowana domena partnernask.pl. Dlaczego?

 

Przyda się w tym temacie trochę przejrzystości, bo takie działania z pewnością nie przysługują się budowaniu zaufania między NASK a klientami – czy to partnerami, czy odbiorcami końcowymi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

prędzej mnie kometa porwie niż NASK powie / napisze prawdę w tej sprawie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Również proszę NASK o ustosunkowanie się w tej sprawie. Takie niejasności nie pomagają w stworzeniu zaufania i stabilności w biznesie nazw .pl.

 

Pozdrawiam

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

By NASK nie myślał, że to tylko wybryk jednej czy dwóch osób również proszę o rzetelną odpowiedź w tym wątku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tak się nie dowiecie jaka jest prawda,

 

pewnie będzie to tajemnica firmy, handlowa albo coś innego,

 

Przyzwyczaiłem się do monopolistycznych ruchów...

Share this post


Link to post
Share on other sites
I tak się nie dowiecie jaka jest prawda,

 

pewnie będzie to tajemnica firmy, handlowa albo coś innego,

 

Przyzwyczaiłem się do monopolistycznych ruchów...

 

Takie spekulacje są zbędne, jestem pewien że NASK rzetelnie wytłumaczy o co chodzi(ło).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to jest...

 

Domena myszki.pl była przez parę lat (na pewno ponad 1,5 roku) zablokowana z komunikatem „Zarejestrowanie domeny o podanej nazwie jest czasowo zabronione”. Dziś ktoś wspomniał na forum nazwę tej domeny, z pewnością pod wpływem tego postu kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt osób sprawdziło jej dostępność i była wciąż zablokowana. Kilka chwil później okazuje się, że ktoś sobie ją zarejestrował...

 

Jako szczęśliwy posiadacz powiem tyle, że nie czuję się winny.

 

Napisałem rano jako partner do nasku pytanie co oznacza komunikat "Zarejestrowanie domeny o podanej nazwie jest czasowo zabronione" dla domeny myszki.pl. Nie dostałem odpowiedzi wyjaśniającej co oznacza ten stan, ale domena spadła. Mocno się zdziwiłem, że nie wpadła w "postępowanie".

 

Więcej nie wiem i też czekam na wypowiedź nasku.

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napisałem rano jako partner do nasku pytanie co oznacza komunikat "Zarejestrowanie domeny o podanej nazwie jest czasowo zabronione" dla domeny myszki.pl. Nie dostałem odpowiedzi wyjaśniającej co oznacza ten stan, ale domena spadła. Mocno się zdziwiłem, że nie wpadła w "postępowanie".

 

A więc częściowe wyjaśnienie już mamy – zadziałał ktoś w NASK. Pozostaje pytanie – dlaczego teraz, dlaczego w taki sposób i o co w ogóle chodzi z tą czasową blokadą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOL blisko 2 lata obserwowania domeny dzien w dzien konczy się w ten sposób?

:unsure: brak mi słów - również przyłączam się do pytania PB!

Share this post


Link to post
Share on other sites

przylaczam sie do pytania o myszki.pl i niech nask takze sie ustosunkuje do przetrzymywania przez lata domen nieoplacanych przez abonentow a utrzymywanych bezposrednio w nask.

 

zdarza sie, ze ktos kto ma opcje na taka domene przez 3 lata nie moze sie doczekac az nask uwolni domene.

uwazam to za dzialanie nieuczciwe i niech nask nie kryje sie za sloganami ze o bezposrednich klientow bardziej dba - co to very important domain czy standard?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jako szczęśliwy posiadacz powiem tyle, że nie czuję się winny.

 

Napisałem rano jako partner do nasku pytanie co oznacza komunikat "Zarejestrowanie domeny o podanej nazwie jest czasowo zabronione" dla domeny myszki.pl. Nie dostałem odpowiedzi wyjaśniającej co oznacza ten stan, ale domena spadła. Mocno się zdziwiłem, że nie wpadła w "postępowanie".

 

Więcej nie wiem i też czekam na wypowiedź nasku.

 

a.

 

@ams

 

Odpowiadajac na Twoje i wszystkich innych pytania (skoro zainteresowany tez tutaj jest, to moge odpowiedziec i na di.pl):

 

Otoz po interwencji Kolegi, dokonalismy dokladnego sprawdzenia wszystkich blokad na domenach (lacznie z serverUpdateProhibited itd).

 

W wyniku tego "przegladu" zidentyfikowalismy nieco ponad 20 nazw domen, ktore byly zablokowane z roznych powodow (niektore jak wspomniane myszki w zwiazku z nagminnym skladaniem bezposrednio w NASK "wnioskow" ale bez dokonywania rejestracji - zgodnie z Regulaminem moglismy zalozyc taka blokade). Blokady te nie mialy okreslonego czasu blokady i tak oto w takim stanie pozostaly. Dzieki interwencji Kolegi dokonalismy weryfikacji i zdjelismy blokady ktorych utrzymanie nie mialo dalszego sensu.

 

Moge zadeklarowac, ze wszystkie takie niepotrzebne juz blokady zostaly zdjete i nie powinno byc juz zadnej domeny ktora bylaby "nieslusznie" blokowana do rejestracji.

 

Przyznajemy sie wiec do bledu.

 

Mam nadzieje ze to konczy sprawe.

 

 

@hans_2000

 

prędzej mnie kometa porwie niż NASK powie / napisze prawdę w tej sprawie
no to kolego masz przechlapane teraz z ta kometa...

 

@jamesbond

 

Co do domen nieoplaconych a blokowanych to windykacja caly czas windykuje na biezaco takie nieoplacone domeny i jesli jest sytuacji ze jest domena NIEOPLACONA a blokowana juz dluzszy czas to prosze o info na info@dns.pl z adnotacja o co chodzi, a my sprawdzimy co i jak z windykacja. Nie powinno byc sytuacji kiedy domeny sa zbyt dlugo (>miesiaca) holdowane windykacyjnie.

 

zdarza sie, ze ktos kto ma opcje na taka domene przez 3 lata nie moze sie doczekac az nask uwolni domene.

 

napisz o co Ci chodzi - o jakie nazwy konkretnie najlepiej na info@dns.pl lub partner@dns.pl

 

call center NASKowy bedzie wyjasial takie watpliwosci, tylko prosze z umiarem; jak domena jest holdowana <miesiaca to raczej prosze nie robic afery, bo szkoda pracy osob ktore beda to sprawdzaly.

 

nie twierdze ze nie ma jakis niepotrzebnych blokady windykacyjnych, w sytuacji kiedy windykacja juz zostala zakonczona. chociaz to bardzo malo prawdopodobne...

 

co do VID (very important domain) - tutaj akurat klienci oplacaja wszystko w terminach (tym bardziej ze stac ich na usluge "VID") :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzieki interwencji Kolegi dokonalismy weryfikacji i zdjelismy blokady ktorych utrzymanie nie mialo dalszego sensu.

 

Mhm, widzę że partnernask.pl już zarezerwowana... w NASK. ;-)

 

Jakie są te pozostałe domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Otoz po interwencji Kolegi, dokonalismy dokladnego sprawdzenia wszystkich blokad na domenach (lacznie z serverUpdateProhibited itd).

Kolega pomogl koledze i wszystko jest jak powinno byc :unsure:

 

Gdzie te czasy, w ktorych domeny w NASKu wisialy po kilka miesiecy czy nawet lat...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolega pomogl koledze i wszystko jest jak powinno byc :unsure:

 

Gdzie te czasy, w ktorych domeny w NASKu wisialy po kilka miesiecy czy nawet lat...

 

jeszcze raz prosze aby w przypadku watpliwosci pisac z prosba o wyjasnienie, tylko tak mozemy wyjasnic niektore sprawy.

 

 

adresy to partner@dns.pl dla Partnerow oraz info@dns.pl dla reszty swiata. to bardzo upraszcza sprawe zamiast doszukiwac sie teorii sPISkowych; czasami to zwykle "zaleglosci" ktore mozna latwo wyczyscic jak dzisiaj ;)

 

by żyło się lepiej. wszystkim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wspomniane myszki w zwiazku z nagminnym skladaniem bezposrednio w NASK "wnioskow" ale bez dokonywania rejestracji - zgodnie z Regulaminem moglismy zalozyc taka blokade

 

Wrócę jeszcze do tego zdania... czyli powodem zablokowania tej domeny na dwa lata (dla wszystkich) było to, że ktoś złożył parę wniosków o jej rejestrację, ale nie opłacił rejestracji? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolega pomogl koledze i wszystko jest jak powinno byc :unsure:

 

- cześć Kolego

+ no hej, co tam?

- to jak z tą domenką?

+ spoko, już zwalniamy, uwaga, 3.. 2.. 1.. start!

- dobra mam, dzięki. nara!

 

ot, taki żarcik ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wrócę jeszcze do tego zdania... czyli powodem zablokowania tej domeny na dwa lata (dla wszystkich) było to, że ktoś złożył parę wniosków o jej rejestrację, ale nie opłacił rejestracji? :unsure:

 

tak: bookowal, nie rejestrowali, blokujac innym mozliwosci rejestracji. nasz blad polegal na tym ze blokada pozostala.

 

blokada byla od 15 maja 2005

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak: bookowal, nie rejestrowali, blokujac innym mozliwosci rejestracji. nasz blad polegal na tym ze blokada pozostala.

 

blokada byla od 15 maja 2005

 

Ciekawie. Na przyszłość będę wiedział, że domeny czasowo blokowane przez NASK trzeba odpytywać przez trzy lata co pół sekundy, żeby żaden Kolega mnie nie ubiegł. Ot, taki żarcik. ;-)

 

Czy pozostałe zwolnione domeny też już zostały zarezerwowane/zarejestrowane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może by tak rozdać te dwadzieścia domen tu dla nas forumowiczów..? Bo obawiam się, że może je zgarnąć jedna i ta sama osoba :|

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawie. Na przyszłość będę wiedział, że domeny czasowo blokowane przez NASK trzeba odpytywać przez trzy lata co pół sekundy, żeby żaden Kolega mnie nie ubiegł. Ot, taki żarcik. ;-)

 

raczej napisac do NASK... prosciej... Ot, taki żarcik. ;-)

 

Czy pozostałe zwolnione domeny też już zostały zarezerwowane/zarejestrowane?

 

nie wiem, poprosze "partnersow" o wyslanie do Partnerow mailem listy tych domen ktore zostaly zwolnione.

 

dwie z nich byly bookowane przez NASK (jedna do programu partnerskiego, druga dla portowania numerow) i teraz zostaly zarejestrowane przez NASK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wiem, poprosze "partnersow" o wyslanie do Partnerow mailem listy tych domen ktore zostaly zwolnione.

 

aha, czyli te domeny będą mogli zarejestrować Partnerzy dla siebie, tak? fajny żarcik ;-)

to może jednak upublicznić taką listę i kto pierwszy ten lepszy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
to może jednak upublicznić taką listę i kto pierwszy ten lepszy?

 

domenator, to nie jest dobry pomysł.. Dziś mam bardzo słaby ping :] Taki żarcik :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
raczej napisac do NASK... prosciej... Ot, taki żarcik. ;-)

nie wiem, poprosze "partnersow" o wyslanie do Partnerow mailem listy tych domen ktore zostaly zwolnione.

Cieszę się z równouprawnienia :unsure:

 

Skąd takie wyróżnienie? :]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cieszę się z równouprawnienia :unsure:

Wszystko w ramach rownych szans o ktorych Pan Andrzej tak pieknie tutaj kilkukrotnie pisal oraz oczywiscie wzajemnej pomocy kolezenskiej ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że lista nie będzie rozsyłana w kolejności alfabetycznej w odstępach kilkuminutowych. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×