Jump to content
dawlab

filmowaniedronami.pl

Recommended Posts

filmowaniedronami.pl

 

Kupiłem, bo zauważyłem ciągle rosnącą popularność dronów, głównie w filmowaniu (imprez, nieruchomości etc.).

 

Co myślicie o tej domenie?

 

Jeśli można, to bardzo prosiłbym o podanie choć krótkiego wyjaśnienia, dlaczego np. jest beznadziejna.

To moja pierwsza domena, w temacie siedzę od kilku dni. Nie wymyśliłem sobie, że będe milionerem po zakupie pierwszej domeny, chciałbym raczej dokładnie poznać i nauczyć się czegoś w tym temacie.

 

Z góry dziękuję za wypowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Tak, jest beznadziejna.

 

1. Liczba mnoga.

Musisz się nauczyć odróżniać kiedy lepsze zastosowanie ma liczba pojedyncza, a kiedy liczba mnoga.

 

2. Siedem wyników w Google dla zapytania "filmowanie dronami"

Warto czasem sprawdzić używając " " czy takie sformułowanie w ogóle istnieje.

 

3. Zero wyników w Keyword Planner (https://adwords.google.pl/KeywordPlanner)

Nikt tego nie szuka. Podany link polecam dodać do zakładek.

 

4. Za długa.

Po prostu - długie domeny mają wzięcie przy konkurencyjnych frazach/słowach kluczowych (ze względów na łatwiejsze wspinanie się po SERP'ach).

 

Mamy tutaj do czynienia z domeną długą, w liczbie mnogiej (większość przypadków domen pod SEO), której jednocześnie nikt nie znajdzie bo nikt takiego sformułowania nie używa i nie wpisuje w Google. Nie nadaje się ona na brand i nie widzę żadnych szans na sprzedaż.

 

Na wyceny tutaj jednak zawsze patrz z przymrużeniem oka. Najważniejsza zawsze była, jest i będzie intuicja, która w akompaniamencie doświadczenia i praktyki będzie coraz lepiej funkcjonować. Za rok spojrzysz na większość swoich domen z myślą "jak ja mogłem to zarejestrować!?" i politowaniem dla samego siebie.

 

Nie zrażaj się - spora część osób nie sprzedaje nawet jednej ze swoich 50-100 pierwszych domen.

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, na coś takiego właśnie liczyłem, przy kolejnych domenach wezmę sobie do serca Twoje uwagi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zrażaj się - spora część osób nie sprzedaje nawet jednej ze swoich 50-100 pierwszych domen.

Prawie w całości zgadzam się z @A

Biorąc pod uwagę to co wyboldowałem - w tym szaleństwie jest metoda.

Jest szansa, że ktoś tak samo jak obecny abonent nie będzie miał rozeznania w tajnikach domenowych i uzna, że to fajna domena i chce ją mieć. Bo np bardziej się zna na filmowaniu i dronach niż na domenach.

Przy pierwszej ofercie nie uwłaczającej godności - sprzedać. No i nadal nie oczekiwać milionów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×