Jump to content
plw

Mały laptop do pracy

Recommended Posts

Witam!

 

Potrzebuję nabyć małego, poręcznego lapka do pracy w sytuacjach samochodowo-wyjazdowych, przekątna ekranu mniejsza niż 10 cali. Nie do gier, nie do pierdół, wyłącznie internet.

 

Będąc zupełnym laikiem w kwestiach hardwarowych wlazłem ci ja na Alla i wyszeregowałem kompy wg popularności.

 

Proszę doradźcie, co wybrać.

 

Budżet im niższy, tym lepszy. Nie zależy mi na fajerwerkach.

 

http://allegro.pl/laptopy-491?offerTypeBuyNow=1&buyNew=1&a_enum%5B4326%5D%5B1%5D=1&price_to=1000&price_enabled=1

 

Pzdr

Łukasz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Potrzebuję nabyć małego, poręcznego lapka do pracy w sytuacjach samochodowo-wyjazdowych, przekątna ekranu mniejsza niż 10 cali. Nie do gier, nie do pierdół, wyłącznie internet.

 

Będąc zupełnym laikiem w kwestiach hardwarowych wlazłem ci ja na Alla i wyszeregowałem kompy wg popularności.

 

Proszę doradźcie, co wybrać.

 

Budżet im niższy, tym lepszy. Nie zależy mi na fajerwerkach.

 

http://allegro.pl/laptopy-491?offerTypeBuyNow=1&buyNew=1&a_enum%5B4326%5D%5B1%5D=1&price_to=1000&price_enabled=1

 

Pzdr

Łukasz

 

 

To po kiego Ci w takim razie laptop ?

Dla samego internetu starczy Ci tablet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie potrafię operować na wordzie czy excelu na tablecie, jestem starej daty, potrzebuję myszkę + windowsa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie potrafię operować na wordzie czy excelu na tablecie, jestem starej daty, potrzebuję myszkę + windowsa.

 

Również lubię mieć koło siebie kombajn i duży monitor ale do tabletu zdaje się istnieją myszki a tablet z Windowsem pewnie nie będzie problemem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mniej niż 10 cali? :blink::wacko::unsure: fakenszit. Niezły jesteś. I chcesz sobie w przerwie pewnie posprawdzać dla relaksu tabelki, a potem wzrok dalej skierować na drogę jadąc samochodem. Super pomysł!

 

ja pracuję na 13,3 cala i niektórych rzeczy nie ogarniam. A do przeglądania netu to "tabletka" wystarczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od czasów Windowsa CE nie widziałem mniejszych urządzeń niż 11,6 - 13,3", może poza tymi cudami z Androidem z Allegro za 300 PLN.

Tak koło kafla z systemem to najsensowniejszy jest Lenovo S210 z 11,6", 4 GB, energooszczędnym Celeronem i 4 GB RAM. Ten Intel to najwydajniejsza jednostka spośród tych montowanych w tanich komputerach - link do benchmarka. AMD A4-1250 jest zamontowane np. w tym tanim HP-ku z Allegro i nie zapewni Ci komfortu pracy, nawet z przeglądarką.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogę Ci sprzedać swojego MSI 10" z Windows XP. Też myślałem że sobie kupuję mały laptop do pracy, po miesiącu oddałem dziecku żeby sobie klikało w jakieś gry-dla-dzieci, a potem wylądował w pudełku na szafie. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 cali to zdecydowanie za mały, mobilny to tak 13-14 cali ok. 2 kg, a rozdzielczość nie full hd, tylko mniejsza np. 1366x768.

14" jest do kupienia za 2000 zł, ma dotykowy ekran, co jest zdecydowanie zaletą, jest tylko kwestia baterii, czy 3-4 godziny pracy bez ładowania wystarczy. Edited by Andro
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszystkie uwagi - dużo korzystam z 15,4 lapka, non-stop go noszę w ręku, plecaku czy teczce, zamarzyłem o czymś małym, ale 9 cali to rzeczywiście chyba przesada :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też miałem kiedyś 15,6" wide screen (2,8 kg wagi) i przerzuciłem się na 13,3" ze względu na częste podróżowanie. 12,5" to wartość graniczna, poniżej której odczuwałbym raczej dyskomfort pracy. Mam obecnie taki skromny laptopik - nie wiem, czy jeszcze go można dostać (btw polecam sklep kuzniewski.pl ), u mnie kluczowe było, aby miał matowy ekran i w grę wchodził w związku z tym tylko lenovo, dell i toshiba. Ten lenovo waży tylko 1,8kg, no ale ma jedną wadę - w związku z wagą bateria jest mała i tak naprawdę wbrew temu co piszą przy wielu załączonych aplikacjach trzyma max 2-2,5h, dlatego warto dokupić sobie jakiś power bank. No i touchpad nie za bardzo mi się podoba, ale i tak posługuję się wyłącznie bezprzewodową myszką, nawet w pociągu jak jest mało miejsca.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Potrzebuję nabyć małego, poręcznego lapka do pracy w sytuacjach samochodowo-wyjazdowych, przekątna ekranu mniejsza niż 10 cali. Nie do gier, nie do pierdół, wyłącznie internet.

 

Będąc zupełnym laikiem w kwestiach hardwarowych wlazłem ci ja na Alla i wyszeregowałem kompy wg popularności.

 

Proszę doradźcie, co wybrać.

 

Budżet im niższy, tym lepszy. Nie zależy mi na fajerwerkach.

 

http://allegro.pl/laptopy-491?offerTypeBuyNow=1&buyNew=1&a_enum%5B4326%5D%5B1%5D=1&price_to=1000&price_enabled=1

 

Pzdr

Łukasz

 

 

Plw

 

znalazłem dla Ciebie idealne i niedrogie rozwiązanie za 179zł :

 

http://allegro.pl/tablet-7-combo-z-klawiatura-etui-android-4-4-2-hit-i5009487045.html

 

sam się zastanawiam czy nie kupić w takiej okazyjnej cenie. Jeżeli ma być do mobilnego "pykania" to wydaje mi się, że jest to dla Ciebie idealna opcja w niskiej cenie.

 

edit:

 

Lekki, mały i niedrogi z klawiaturą.

Przekątna 7 cali

Dual core

Android

Czytnik kart pamięci, usb i wifi. Czyli mychę również podłączysz.

 

Jako alternatywa:

 

http://allegro.pl/tablet-blacktab10-dual-8gb-etui-z-klawiatura-i4991365244.html 330zł - ten ma już kamerkę, 2x więcej ram i HDD

 

http://allegro.pl/tablet-lenovo-s7600-16gb-3g-etui-z-klawiatura-16gb-i5007489398.html 899zł

Edited by Mr.Nice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli uważasz, że będziesz w stanie na tym komfortowo pracować (np. z przeglądarką) to obawiam się, że mocno się zawiedziesz. Podzespoły typowe dla najtańszego segmentu z lat 2011-2012.

 

Najtańszy używalny tablet na rynku to GoClever Insignia 700 Pro za ~200-250 PLN, z dwurdzeniowym/czterowątkowym Atomem x86, 2 GB RAM i 7-calową matrycą IPS 1024x600.

 

Za ok. 800 PLN masz już Asusa MeMO Pad-a albo Della Venue - inwestowanie w budżetowego Lenovo z zabytkowym wręcz procesorem jest w tym wypadku zupełnie nieuzasadnione.

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak sobie myślę że jak Ty chcesz pracować na lapku z ekranem mniejszym niż 10 cali to nie kupuj laptopa a kup samą torbę od niego...wyjdzie jeszcze taniej a efekty pracy całkiem podobne...

:)

 

Miałem w ręku dzisiaj coś podobnego...KOSZMAR....

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja polecam takie cuś :

 

http://goo.gl/bYUepV

 

Nie za małe, nie za duże. Leciutkie, szybciutkie, "konwertowalne" ;)

 

Można też pokusić się o coś podobnego tyle, że z rozłączaną klawiaturą. Aczkolwiek nie bawiłem się czymś takim, więc o ergonomii się nie wypowiem.

 

Najmniejszą akceptowalną wielkością wg mnie jest 8". Aczkolwiek taka przekątna sprawdza się jedynie w podróży. Do codziennego korzystania jest męczące. Znowu "na co dzień", w zależności czy mamy dobry wzrok, to tak gdzieś od 12". Ja jednak swojego Vaio Pro 11 wymieniłem na w/w Twista i pomimo mniejszej rozdzielczości, pracuje mi się zdecydowanie wygodniej.

 

Poza przekątną, ważna jest też technologia. Nie kupiłbym już sprzętu bez matrycy IPS...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×