Jump to content
saledomain

Dziwne przekierowanie nowo utworzonej domeny.

Recommended Posts

Cześć Wszystkim,

 

Bodajże wczoraj zarejestrowałem 2 domeny i dziwi mnie przekierowanie. Oczywiście w panelu ustawione mam DNs-y na AM, a po wejściu na domeny okazuje się, że jest tam jakaś reklama dziwnych rzeczy, bez informacji o domenie. Ma ktoś pomysł czego to może być skutkiem?

 

Dodałem w tym dziale, bo to tak jakby to był dziwny parking.

 

Pozdrawiam,

saledomain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć Wszystkim,

 

Bodajże wczoraj zarejestrowałem 2 domeny i dziwi mnie przekierowanie. Oczywiście w panelu ustawione mam DNs-y na AM, a po wejściu na domeny okazuje się, że jest tam jakaś reklama dziwnych rzeczy, bez informacji o domenie. Ma ktoś pomysł czego to może być skutkiem?

 

Dodałem w tym dziale, bo to tak jakby to był dziwny parking.

 

Pozdrawiam,

saledomain

 

"jakaś reklama dziwnych rzeczy"

 

Niestety, nie mam tak abstrakcyjnej wyobraźni, żeby to sobie zobrazować. Ale co tam. Żyjemy w XXI wieku, mamy narzedzia do robienia screenshotów, można wkleić, pokazać. Tylko po co, nie? A , nie, czekaj, zaraz wyciągnę szklaną kulę. O, tak! tu jest! OK, to teraz mogę ci odpowiedzieć: reklama dziwnych rzeczy jest skutkiem tego, że dziwne masz ustawienia. No, to teraz już wiesz wszystko, nie?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"jakaś reklama dziwnych rzeczy"

 

Niestety, nie mam tak abstrakcyjnej wyobraźni, żeby to sobie zobrazować. Ale co tam. Żyjemy w XXI wieku, mamy narzedzia do robienia screenshotów, można wkleić, pokazać. Tylko po co, nie? A , nie, czekaj, zaraz wyciągnę szklaną kulę. O, tak! tu jest! OK, to teraz mogę ci odpowiedzieć: reklama dziwnych rzeczy jest skutkiem tego, że dziwne masz ustawienia. No, to teraz już wiesz wszystko, nie?

 

Umberto, Ty się chyba nigdy nie zmienisz <_< Nie mniej proszę, o to screen jednej z domen.

 

 

Upewnij się na www.whois.pl jakie są DNSy.

 

registrant type:       individualnameservers:           ns1.aftermarket.pl.                        ns2.aftermarket.pl. 

W sumie pierwszy raz się z tym spotkałem. Kiedyś po zmianach DNS-u z parkingu musiałem poczekać, ale tu przy rejestracji, były ustawione odrazu na AM.

 

Pozdrawiam,

saledomain

post-9447-0-65172200-1422046626_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można domniemywać, że ktoś wcześniej był właścicielem tej domeny i miał ją wstawioną w AM i zaparkowaną na jakimś parkingu i dlatego ona wskoczyła na ten parking.

 

Podejrzewam, że jak skonfigurujesz ją w AM (o ile kupiłeś ją gdzie indziej) to będzie ok.

Lub trzeba napisać do AM.

 

Edycja:

Druga możliwość, sprawdź hostem lub pingiem od siebie jaki uzyskujesz adres IP serwera

(może jakiś stary scachowany) oraz jaki adres IP wskazuje np. w serwisie http://dnssy.com/

Jeśli, to wina cache to za kilka h powinno się odświeżyć.

Edited by adir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można domniemywać, że ktoś wcześniej był właścicielem tej domeny i miał ją wstawioną w AM i zaparkowaną na jakimś parkingu i dlatego ona wskoczyła na ten parking.

 

Podejrzewam, że jak skonfigurujesz ją w AM (o ile kupiłeś ją gdzie indziej) to będzie ok.

Lub trzeba napisać do AM.

 

Domeny zarejestrowałem z "palca", raczej wątpie, że wcześniej ktoś je regnął, ale w sumie fakt, faktem jak się nie ustablizuje, napiszę do AM, aby coś z tym zrobiło.

 

Dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam,

saledomain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umberto, Ty się chyba nigdy nie zmienisz <_< Nie mniej proszę, o to screen jednej z domen.

 

Wiesz co to wtórny analfabetyzm? Podpowiem: to bycie otoczonym wszelkimi dostępnymi narzędziami i jednoczesna nieumiejętność skorzystania z nich w celu dostarczenia czy wyszukania właściwej informacji. Dotyka bardzo dużą część populacji.

 

ad meritum:

 

A nie wstukałeś literówki? Albo ktoś miał wcześniej takie ustawienia parkingu albo testował domenę.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OT.

wtórny analfabetyzm to UTRATA umiejętności czytania i pisania.to o czym piszesz to raczej analfabetyzm funkcjonalny..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikt nie wziął pod uwagę opcji, że koleś może mieć po prostu syfa na komputerze? Reklamówka typowa dla adware.

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saledomain,

 

na pocieszenie napiszę CI, że również mam taką samą sytuację dla kilku domen z mojego portfolio. Myślałem, że to normalne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiesz co to wtórny analfabetyzm? Podpowiem: to bycie otoczonym wszelkimi dostępnymi narzędziami i jednoczesna nieumiejętność skorzystania z nich w celu dostarczenia czy wyszukania właściwej informacji. Dotyka bardzo dużą część populacji.

 

ad meritum:

 

A nie wstukałeś literówki? Albo ktoś miał wcześniej takie ustawienia parkingu albo testował domenę.

 

 

Nie zamierzam wysuwać żadnych teorii, ale czy Ty nie jesteś z jednej z partii politycznych prawego sektora? Przez takie osoby jak Ty odechciewa się zaglądać w to miejsce, bo człowiek dostanie po głowie.

 

Do Twojego "ad meritum":

 

- nie zrobiłem literówki, a także nikt wcześniej nie rejestrował tej domeny, gdyż nie ma ona żadnej historii.

Nikt nie wziął pod uwagę opcji, że koleś może mieć po prostu syfa na komputerze? Reklamówka typowa dla adware.

 

Geekboy68k, "koleś" to może być na Twoim podwórku, a tutaj mógłbyś napisać "kolega", lub pominąć takie słowa. I nie mam żadnego adware, bo gdy wchodzę z różnych miejsc, czyt. phablet, tablet i inne laptopy to jest tak samo.

 

Saledomain,

 

na pocieszenie napiszę CI, że również mam taką samą sytuację dla kilku domen z mojego portfolio. Myślałem, że to normalne..

 

Napiszę do AM, aby sprawdzili co się dzieje. Mnie się wydaje, że to raczej nie jest normalne;)

 

Pozdrawiam,

saledomain

Edited by saledomain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×