Jump to content
vul

Giełda domen AZ.pl

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Jestem inwestorem domenowym, który postanowił rozszerzyć swój zasięg i wypróbować kolejną giełdę domen. Tym razem padło na przyjazną wszystkim domainerom giełdę az.pl :)

 

Jakże wielkie jednak zdumienie i smutek niosę za sobą. Powodem tegoż nieszczęścia jest poranne me przy kawie wydarzenie:

 

Wpisałem na giełdę az.pl moją domenę, którą chciałbym sprzedać klientowi, który być może zapuka kiedyś do drzwi tej nowoczesnej firmy i znajdzie dla siebie najlepszą domenę.

Zrobiłem więc wszystko wg. instrukcji giełdy dodając ją jako domenę zarejestrowaną u innego rejestratora. Zadowolony z wyników swej pracy postanowiłem sprawdzić jak AZ pokazuje swoim przyszłym klientom domeny, które wystawione są do sprzedaży na ich giełdzie.

Po wpisaniu konkretnej domeny ukazał się bardzo cieszący oczy napis:

 

"Daj nam chwilę, wyszukujemy dla Ciebie najlepsze domeny..."

 

Poczekałem chwilę aż skończy się kręcić kółeczko wyszukiwania, otwiera się wynik ...

 

Zdziwiłem się więc ale mówię "niemożliwe, żeby to było a(z)ż tak bez sensu?! Nie. Musi być coś

czego nie widzę. Patrzę, jest! Na dole! Przycisk "ZOBACZ WIĘCEJ DOMEN"!

Krzyczę na głos "Tak! To będzie to! To właśnie tam będzie dla mojego klienta najlepsza domena, którą już dodałem do giełdy i którą widziałem, że widnieje w spisie na giełdzie".

Czym prędzej klikam w okienko a tam ...

 

Patrzę i nie wierzę. Szukam kolejnego przycisku w stylu "Na giełdzie" , "Twoja domena jest do

kupienia na giełdzie" , "Tutaj masz swoją najlepszą domenę" , "Twoja domena kosztuje 100 zł" ...

 

Ale wiecie co? Nie znajduję czegoś takiego :(

 

Programista zapomniał dodać? Szefostwo nie pomyślało? Ktoś odpowiedzialny za giełdę nie miał czasu? Nie wiedzieli jak? Nie wiem. Wiem tylko jedno:

 

Że jako domainer straciłem tylko czas na rejestrację konta w az.pl i dodanie domeny do mojego panelu giełdowego a nic nie zyskałem. Może czegoś nie zauważyłem, może jestem czemuś winny.

 

Zakończę ten post częstym zwrotem, którego tutaj na forum używamy gdy coś nie gra klawo

a powinno: też tak macie? :P

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogłem już edytować postu a chciałem jeszcze zakomunikować, że mimo powyższego to giełda jest całkiem przyjazna, funkcjonalna i czytelna.

 

edit: dziękuję za uwagę. Tyle mnie tam widzieliście.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,167
    • Most Online
      756

    Newest Member
    0505
    Joined
×