Jump to content
ryskadow

Moj test przechwytywania light Aftermarket/Premium

Recommended Posts

Wczoraj okolo poludnia zlecilem złapanie light dla kilkunastu domen.

Przed wybraniem domen nie zagladalem czy domena ma opcje, i czy wygasa po testach czy tez wygasa po nieoplaceniu.

 

Domeny dodalem do Aftermarket i Premium.

Okazalo sie ze tylko 9 z nich wygasalo po nie oplaceniu przez poprzedniego abonenta.

 

Oto wyniki testu

 

1. softom
2. Aftermarket.pl agroxxxxxxx.pl
3. Aftermarket.pl zdunstwo.pl (+IDN byl wolny)
4. softom
5. Aftermarket.pl (aukcja z opcji)
6. softom
7. softom
8. softom
9. Aftermarket.pl dekorella.pl

 

Troszke sie zdziwilem, ze premium nie zlapalo zadnej domeny!

 

 

Jako ciekawostke podam, ze premium nie pozwolilo dodac jako light do zlapania 3 domen, w tym jednej wygasajacej (nie miala opcji) i 2 na testach, mimo ze inne na testach pozwalalo dodac.

 

 

Wyniki testow moglbym podac za 2-3 tygodnie jak wszystkie domeny beda mialy status zarejestrowany, ale nie chcialo mi sie tak dlugo czekac ;)

 

 

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj okolo poludnia zlecilem złapanie light dla kilkunastu domen [...]

 

Domeny dodalem do Aftermarket i Premium [...]

 

Troszke sie zdziwilem, ze premium nie zlapalo zadnej domeny!

 

Tak wyszło. Zbyt mało domen i mały okres czasu aby wysnuwać jakiekolwiek wnioski.

Ja w minionym miesiącu przechwyciłem w premium 19 domen, które wszystkie również dodałem do AM. Dwa dni temu dodałem 5 domen do przechwycenia w premium i AM (wszystkie w light) i wszystkie 5 złapało mi premium, są już opłacone i czekają tylko na transfer.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi zalezalo na skonczonym okresie testowym i co najwazniejsze, ja czesto dodaje do zlapania w ostatnim momencie (kilka godzin przed). To na wszelki wypadek zeby gieldy nie analizowany ilosci zleconych do zlapania i potem ich promowania w newsletterach "polecane do zlapania".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi zalezalo na skonczonym okresie testowym i co najwazniejsze, ja czesto dodaje do zlapania w ostatnim momencie (kilka godzin przed). To na wszelki wypadek zeby gieldy nie analizowany ilosci zleconych do zlapania i potem ich promowania w newsletterach "polecane do zlapania".

 

W premium.pl newsletter "polecane do przechwycenia" przygotowywany jest przez człowieka, bez uwzględniania żadnych statystyk, zwykle 1-3 dni po opublikowaniu listy przez nask. Nigdy nie polecaliśmy domen w oparciu o ilość zleceń na daną domenę.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje odczucia i wnioski co do przechwytywania lite w AM i premium są podobne do wniosków ryskadow. Zachęcony niskimi cenami tych usług w premium zacząłem dodawać domeny w premium. Premium przechwyciło trochę domen ale tylko takich które nie dodałem w AM, domeny które były dodane u obu, w 85% przechwytywało AM.

No i bardzo duży (jak dla mnie) minus po stronie premium jest taki że nie można wycofać zlecenia przechwycenia domeny w ostatniej chwili jak w AM (nie wiem ile ten czas wynosi ale zdaje sie ze w premium do 24h).

No i tak jak pisał ryskadow dodanie w premium domen w ostatniej chwili nie przyniesie efektu, w AM dodane kilkanaście minut przed wygaśnięciem są łapane.

 

Krótki i szybki wniosek: nie zdziwię się jeśli AM pozostawi ceny przechwytywania na obecnym poziomie - za tą ceną przemawia jakość.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i tak jak pisał ryskadow dodanie w premium domen w ostatniej chwili nie przyniesie efektu, w AM dodane kilkanaście minut przed wygaśnięciem są łapane.

 

Miałem już udane przechwyty w premium gdzie dodałem domenę na 3-5 min przed wygaśnięciem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem już udane przechwyty w premium gdzie dodałem domenę na 3-5 min przed wygaśnięciem.

 

pierwsza domena do przechywcenia spadała za ok 1 h, ostatnie po kilkunastu godzinach

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem już udane przechwyty w premium gdzie dodałem domenę na 3-5 min przed wygaśnięciem.

Może miałem pecha, ale w moim przypadku było jak pisałem wyżej. Oczywiście zaznaczam, jak wcześniej że to tylko moje subiektywne spostrzeżenia odnośnie przechwytywania LITE w tych dwóch firmach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak dla przypomnienia:

http://di.pl/topic/86103-skutecznosc-serwisow-przechwytujacych-domeny/

 

Oczywiście do tamtego czasu trochę się zmieniło jesli chodzi o liczbę i moc przechwytywaczy, w tym AM i Premium.

 

Na forum jak bumerang wracają dyskusje o skuteczności przechwytywania .... a statystyki niezmienne od lat ;)

 

172 domeny AM

https://www.aftermarket.pl/marketsearch.php?cat=0.7.&what=&listings=&auctions=1

 

vs

 

5 domen

https://premium.pl/aukcje/przechwycone/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×