Jump to content
Yaneek

Jak przejąć domenę net? Proszę o pomoc.

Recommended Posts

Hej!

 

Opiszę swój problem:

 

Nabyłem od pewnego klienta domenę z końcówką net. Domena jest zarejestrowana w nieszczęsnym cal.pl.

Nie wiem czy to było specjalnie czy nie, ale kod authinfo wydali klientowi po ok. 3 tygodniach akurat dzień po dacie gdzie można było jeszcze przenieść domenę ( z tego co się dowiedziałem dla domen net transfer możliwy min 60 dni przed datą wygaśnięcia domeny).

Klient ukrył dane we whois i kontakt administracyjny jest do cal.pl. Domena wygasa za kilka dni i chciałbym ją jednak jakoś przejąć.

Co mogę na ten moment zrobić?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Transfer jest możliwy nawet w dniu wygasania, ograniczenie 60 dni dotyczy czasu PO rejestracji lub ostatnim transferze domeny. Jeśli domena jest wciąż aktywna (nie jest po dacie wygasania), to walcz o zmianę kontaktu na swój i transferuj, lub w ostatecxzności zainicjuj trnsfer i walcz o to żeby go potwerdzili.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Transfer jest możliwy nawet w dniu wygasania, ograniczenie 60 dni dotyczy czasu PO rejestracji lub ostatnim transferze domeny. Jeśli domena jest wciąż aktywna (nie jest po dacie wygasania), to walcz o zmianę kontaktu na swój i transferuj, lub w ostatecxzności zainicjuj trnsfer i walcz o to żeby go potwerdzili.

 

Czyli w skrócie "Jeśli na czymś Ci zależy to o to walcz!":

 

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, dane się zmienią podczas transferu, wystarczy aby obecny abonent / kontakt administracyjny zatwierdził transfer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli w skrócie "Jeśli na czymś Ci zależy to o to walcz!":

 

Ale z Ciebie Anubis śmieszek się zrobił :P

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anubis dzisiaj o wszystko trzeba walczyć...

 

Ok dzięki za pomoc. Napisałem do obecnego abonenta aby ich poinformował o transferze. Bo ja nic nie mogę zrobić, ponieważ nie piszę do nich z e-maila, z którego została zarejestrowana domena :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×