Jump to content
LordRandall

AM - osoby z ujemnym rankingiem wygrywają aukcję?

Recommended Posts

Witam.

Czy to jest normalna praktyka, że osoby mające ranking ujemny wygrywają aukcję na AM?

Pozdrawiam

Nie. Zgłoś to do administracji. Jeśli ktoś ma rating -10 to z pewnością będzie wykreślony z licytacji.

 

Korzystając z okazji, ostatnio zauważyłem że jest coraz więcej userów z dodatnim ratingiem którzy w czasie trwania licytacji zostają wykreśleni. Czyżby jakaś nowa fala podbijaczy ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdzie w regulaminie nie znalazłem wzmianki zakazującej takim użytkownikom brania udziału w aukcjach i ich wygrywania, więc mogą do czasu, aż ktoś z obsługi/skrypt im tego nie zabroni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To niestety jest fundamentalny problem AM. Wiele osób po prostu rezygnuje z licytacji, kiedy widzi osobę z ujemnym rankingiem. Potem zazwyczaj kończy się to tym, że gość nie opłaca aukcji, a AM proponuje zakup drugiemu oferentowi (po sztucznej cenie). Zastanawia mnie tylko, po co takie osoby dopuszczane są do aukcji, skoro nie chcą ich opłacać? Czy chodzi tutaj o sztuczne podbijanie ceny i dojenie nieświadomych osób? Prowizja od sprzedaży w takim przypadku zapewne jest wyższa, więc nie widzę większych przesłanek do tego, żeby giełda miała z tym walczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

Zapewne chodzi o aukcję audiotele.pl

Ne bardzo rozumię w czym problem ,termin płatności z inne domeny mam jutro ,pojutrze ,to niby dlaczego miałbym mieć szlaban na kolejne licytacje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest taka zasada w biznesie że jak się coś kupuje to się za to płaci, jeśli się nie płaci to ma się negatywną opinię w środowisku i w ogóle (można być wpisanym na przykład do rejestru dłużników) - wtedy jakiekolwiek działania na rynku są troszkę "utrudnione".

Jestem nowy w temacie domen, giełdy AM itd. jednak wydaje mi się, że ktoś z ujemnym rankingiem nie powinien nawet być dopuszczony z automatu do licytacji.

 

Witam

Zapewne chodzi o aukcję audiotele.pl

Ne bardzo rozumię w czym problem ,termin płatności z inne domeny mam jutro ,pojutrze ,to niby dlaczego miałbym mieć szlaban na kolejne licytacje?

Tak, chodzi o tą aukcję, nie zależy mi na niej jakoś specjalnie, jednak jestem zdziwiony że ktoś z ujemnym rankingiem (w Twoim przypadku - 7) może wygrać licytację.

Wyobrażacie sobie poważną licytację np. dzieła sztuki i podbijanie ceny przez kogoś o kim powszechnie wiadomo że nie płaci ?

Nawet by nie został wpuszczony do budynku.

Druga sytuacja - podbijanie aukcji specjalnie aby zawyżyć jej koszt o czymś ktoś tutaj już wspominał...

 

Pawelec 7 - nie mam nic do Ciebie osobiście, gratuluję wygrania aukcji .

Zapamiętaj jednak , że na opinię negatywną pracuje się bardzo łatwo, trudniej jest mieć i utrzymać opinię pozytywną.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest taka zasada w biznesie że jak się coś kupuje to się za to płaci, jeśli się nie płaci to ma się negatywną opinię w środowisku i w ogóle (można być wpisanym na przykład do rejestru dłużników) - wtedy jakiekolwiek działania na rynku są troszkę "utrudnione".

Jestem nowy w temacie domen, giełdy AM itd. jednak wydaje mi się, że ktoś z ujemnym rankingiem nie powinien nawet być dopuszczony z automatu do licytacji.

 

Tak, chodzi o tą aukcję, nie zależy mi na niej jakoś specjalnie, jednak jestem zdziwiony że ktoś z ujemnym rankingiem (w Twoim przypadku - 7) może wygrać licytację.

Wyobrażacie sobie poważną licytację np. dzieła sztuki i podbijanie ceny przez kogoś o kim powszechnie wiadomo że nie płaci ?

Nawet by nie został wpuszczony do budynku.

Druga sytuacja - podbijanie aukcji specjalnie aby zawyżyć jej koszt o czymś ktoś tutaj już wspominał...

 

Pawelec 7 - nie mam nic do Ciebie osobiście, gratuluję wygrania aukcji .

Zapamiętaj jednak , że na opinię negatywną pracuje się bardzo łatwo, trudniej jest mieć i utrzymać opinię pozytywną.

Minus 7 to domeny które kupiłem nie dawno i termin płatności jeszcze nie upłyną ,jeżeli wczoraj bym kupił jeszcze 20 to było by -27

Nie sato domeny z których zrezygnowałem ,poprostu jeszcze nie opłaciłem .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minus 7 to domeny które kupiłem nie dawno i termin płatności jeszcze nie upłyną ,jeżeli wczoraj bym kupił jeszcze 20 to było by -27

Nie sato domeny z których zrezygnowałem ,poprostu jeszcze nie opłaciłem .

Jeżeli jest tak jak piszesz , czyli że minus pojawia się pomimo tego, że termin płatności za domeny nie minął to coś jest chyba nie tak?

Chociaż mi się raczej nic nie zmienia pomimo faktu że mam kilka domen do opłacenia..Więc?

Edited by LordRandall

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem, osoby z ratingiem wyższym niż - 10 (-9, -8 itd.) mogą brać już udział w aukcjach a nigdy nie było tak, że ma się rating ujemny za domeny których termin płatności jeszcze nie minął.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem, osoby z ratingiem wyższym niż - 10 (-9, -8 itd.) mogą brać już udział w aukcjach a nigdy nie było tak, że ma się rating ujemny za domeny których termin płatności jeszcze nie minął.

Jezeli jest tak jak piszesz to u mnie musi być jakiś błąd ,właśnie piszę do AM żeby to wyjaśnić

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macie rację nie opłaciłem kiedys jednej domeny z licytacji i stąd ten minus.

AM "Za opłacenie jednej domeny zakupionej na aukcji użytkownik otrzymuje 1 punkt. Za nieopłacenie jednej domeny użytkownik otrzymuje -10 punktów ratingowych."

Przepraszam za swoją niewiedzę :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasady banowania użytkowników były poruszane na forum wielokrotnie. Nowy użytkownik ma 0 punktów ratingowych, jeśli opłaci jakąś domenę to otrzymuje +1 punkt, jeśli nie opłaci domeny to otrzymuje -10 punktów ratingowych.

Uzyskanie -10 punktów ratingowych powoduje blokadę licytacji, w ten sposób już po jednym nieopłaceniu domeny użytkownik jest banowany. Natomiast może brać udział w licytacjach jeśli ma ujemny rating w zakresie -1 : -9 punktów - czyli oprócz nieopłacenia jakiejś domeny musiał opłacić co najmniej jedną transakcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korzystając z okazji, ostatnio zauważyłem że jest coraz więcej userów z dodatnim ratingiem którzy w czasie trwania licytacji zostają wykreśleni. Czyżby jakaś nowa fala podbijaczy ?

 

kilka banów było w ciągu ostatniego tygodnia za podbijanie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×