Jump to content
Sign in to follow this  
VisaCardCredit

.asia na EuroDns i innych

Recommended Posts

Godzina 12:00 czasu Londyńskiego... zaczego sie GoLive czy cos... no i sprawdzam EuroDns a tam z uporem maniaka Landrush. Rece sie trzesą, loguje sie na domain monstera, i proboje placic cash kartą bo mam dwie z tych całych nerwów... wkoncu na EuroDns zmieniają ten Landrush na normalną rejestracje... i co się dziej... hm... domeny widniejące na liscie tych do których w poprzednim okresie zgłosiło się więcej niż jedna osoba dalej są WOLNE!!! NO CO TO ZA BURDEL JEST!

 

Sprawdzam domene feel.asia - wolna, rejestruje, pojawia sie w PENDINGS po czym znika, anihiluje się... ja nie wiem co to jest ale moim zdaniem to jest jakaś paranoja. Domena 1123.asia dla przykładu - WOLNA! a na liście na www.asia pisze wyraźnie że więcej niż jedna osoba zgłosiła się do domen 0000.asia - 9999.asia i 46 tysięcy innych... typu bet-and-win.asia i takie tam... lista jest ogolno dostępna... dla mnie to jest jakaś porażka... przeciez te domeny powinny widnieć jako niedostępne już skoro ma się odbyć licytacja? tak ? czy ja nie ogarniam systemu ?

 

jeśli ktoś się w tym łapie niech mi napisze oco chodzi bo dostaje kompletnego zajoba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Mnie nie doprowadza do szału bo nie rejestruję syfu typu .asia.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam ten sam problem ;)

w sumie sie nie dziwie, jak sie rzucila cala domeniarska brac ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co za zbieg okoliczności.

Znudził mnie mecz w tv i właśnie ... rejestruję sobie troszkę domen .asia ;)

Tyle, że raz mi się uda coś zarejestrować a po chwili pokazuje timeout. Ale kilka i tak przygarnę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam przy tej okazji pytanie.

Wpłaciłem przelewem na konto eurodns troszkę euro jako prepaid.

Pokazuje mi, że mam tą kasę w kredycie.

Jak z tych pieniędzy opłacić zamówione domeny, które widnieją jako faktury nieoplacone ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety musisz do nich napisać, chyba że poczekasz troche to sami zabiorą ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzieki. A domeny .asia są tak samo rejestrowane jak globalne ?

Tzn. kto pierwszy opłaci ten ją chwyta czy liczy się moment rezerwacji ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie nie doprowadza do szału bo nie rejestruję syfu typu .asia.

 

Michał

 

Tez tak mysle, .asia to chybiony pomysl, szkoda pieniedzy, a przede wszystkim czasu na te domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tez tak mysle, .asia to chybiony pomysl, szkoda pieniedzy, a przede wszystkim czasu na te domeny.

 

Zobaczymy co powiesz za pare lat ;)

A teraz cisne dalej w eter, bo mi moje domeny rejestruja ;)

 

edit: Lacznie wydalem gdzies z 2k euro, co nie zmienia faktu, ze 99% tych rejestarcji nie pojdzie dalej niz pending hehe :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zobaczymy co powiesz za pare lat ;)

A teraz cisne dalej w eter, bo mi moje domeny rejestruja :P

 

edit: Lacznie wydalem gdzies z 2k euro, co nie zmienia faktu, ze 99% tych rejestarcji nie pojdzie dalej niz pending hehe ;)

 

oczywiscie zakladam to, ze moge nie miec racji, czas pokaze :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
edit: Lacznie wydalem gdzies z 2k euro, co nie zmienia faktu, ze 99% tych rejestarcji nie pojdzie dalej niz pending hehe ;)

LOL

 

Za tą kase lepiej było sobie kupic pare opcji w .pl albo kupić pare dobrych domen .pl na rynku wtórnym.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
LOL

 

Za tą kase lepiej było sobie kupic pare opcji w .pl albo kupić pare dobrych domen .pl na rynku wtórnym.

 

Michał

 

Reke sobie moge uciac, ze i tak 99% tych domen nie uda mi sie zarejestrowac, bo eurodns wariuje ... co nie zmienia faktu, ze szczescie sprzyja odwaznym ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Reke sobie moge uciac, ze i tak 99% tych domen nie uda mi sie zarejestrowac, bo eurodns wariuje ... co nie zmienia faktu, ze szczescie sprzyja odwaznym ;)

 

Eurodns wariuje ale do tej zabawy przyłączył się tłum marzycieli wariujących nie mniej niz system ;)

To się nazywa biznes !!

 

 

Będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi na moje pytanie z 22.58 :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...)nie rejestruję syfu typu .asia.

 

POPIERAM, to wtopiona kasa

 

 

ceny premium-asia poza kilkoma wyjatkami raczej moim zdaniem nie przekrocza pulapu .mobi na aukcjach

Share this post


Link to post
Share on other sites
POPIERAM, to wtopiona kasa

ceny premium-asia poza kilkoma wyjatkami raczej moim zdaniem nie przekrocza pulapu .mobi na aukcjach

 

“With over 10 million domains registered in China alone and over 150 million worldwide, the potential for .Asia is only now starting to be realized. There are millions of great .Asia domains still available on a first-come-first-served basis,” says Edmon Chung, CEO of DotAsia.

On March 13th, DotAsia Organisation announced a total of half a million applications for .Asia domains and named EuroDNS/AsiaDNS Top registrar for the Landrush phase. These results show the raising interest in .Asia, and applications are expected to continue growing over time.

 

Az wstyd nie wziasc w tym udzialu ;)

 

Ps. Nigdy w zyciu nie zarejestrowalem i nie zarejestruje zadnego .mobi-dika - nie "czuje" tej domeny ;) W .asia cos jest - mam dobre przeczucie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mam jedną na 100% - jest w MyDomains - 7 w pendings z czego 6 na aukcje napewno a jedna - zobaczymy...

zawsze liczyć mozna na farta ze bedzie licytactwa z jakimś dzieciuchem... tak czy inaczej nie rezerwując tych domen miałbym 100% szansy ze nie staną się moje... a tak jest cień szansy ze któraś z tych 6 lub 7miu bedzie moja i dołączy do tej jednej która ma już wpis we WHOIS.

 

Niemniej jednak bezsensem jest to że jeśli np. strzeliłem domene abc.asia bo na eurodns.com była wolna to robi sie ona na eurodns.com niedostępna ale na innych rejestratorach jest dalej dostępna. I odwrotnie. To co na DomainMonsterze było zajerestrowane, widnieje jako dostępne na EuroDns.com.

 

Uważam ze powinno być jasno sprecyzowane podczas rejestracji ilu dana potencjalna domena ma chętnych nabywców...

Ale, łatwiej im zrobić bajzel że nikt nic nie wie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisne spac, bo juz na oczy nie widze ;)

Powodzenia dla tych, ktorzy jeszcze dlubia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam podobnie....6 dpmen pending i szlag trafia.....jak znam zycie to jak jedna zarejestruje to bedzie sukces ;) a mam takie ladne wybrane i wolne byly ;) a co do cen i potnecjalu domen .ASIA to porownywanie ich do mobi to pomylks...predzej .EU. Za kilka lat to Azja bedzie grala pierwsze skrzypce w gospodarce....piersza jaskolka....zgadnijcie kto wykupil marke Porshe i Land Rover od Forda :P A to dopier poczatek....

Share this post


Link to post
Share on other sites

TATA ; ) Te marki kupil nie kto inny ale tata ; p

 

ja mam dwie domeny w pendings co teoretycznie nie powinienem jej miec

bo whois.asia podaje:

 

The domain, assam.asia, is a Governmental Reserved Name and is available for registration only by eligible applicants.

 

ale to przeciez dla EuroDNS'a nic! : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isil, ciekawe czy pokrywa nam sie jakas domena z pendings; ciekawe tez ile to potrwa.

 

Pozatym ASIA ma duzo wiekszy potencjal od EU poniewaz prefix jest 100% nazwa.

Wpisujemy np:

"Central Asia" - *.asia

ale

"Central Europe" - *.eu (raczej zadko w zapytaniach skracamy nazwe z Europe do EU - nawet unia europejska ma skrot UE..)

 

moim zdaniem .asia ma potencjal i to ogromny...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×