Jump to content
Sign in to follow this  
VisaCardCredit

.asia na EuroDns i innych

Recommended Posts

Jest juz kilka dni po "kto pierwszy ten lepszy" z .asia. Eurodns sciagneli pieniadze, ale nie zarejestrowali domech, co lepsze domeny w ogole zniknely z pendings w moim profilu.

Ma ktos podobna sytuacje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Central Europe" - *.eu (raczej zadko w zapytaniach skracamy nazwe z Europe do EU - nawet unia europejska ma skrot UE..)

Że się wtrącę nie na temat.

EU to skrót angielski: European Union, więc końcówka domeny .eu jest jak najbardziej odpowiednia.

UE to oficjalny skrót w Polsce, wg wikipedii.

Nie rozumiem twojego toku rozumowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest juz kilka dni po "kto pierwszy ten lepszy" z .asia. Eurodns sciagneli pieniadze, ale nie zarejestrowali domech, co lepsze domeny w ogole zniknely z pendings w moim profilu.

Ma ktos podobna sytuacje?

 

Mi z kolei nie ściągneli jeszcze całej kasy.

Lecz zarejestrowane mam tylko 4 domeny i tylko tyloma mogę zarządzać.

Reszta jest cały czas w zadaniach oczekujących/pending.

Co ciekawe - wszystkie rezerwacje mam rozbite na 5 faktur, w tym dwie widnieją jako opłacone a dwie jako nieopłacone ( 'nie płacone' ).

Lecz te 4 domeny, którymi mogę zarządzać częściowo są na fakturach opłaconych a częściowo na nieopłaconych <_<

Co więcej - gdy klikam w 'zapłać nieopłacone dotychczas faktury' pokazuje mi się komunikat: 'Gratulacje! Nie masz w tej chwili na swoim koncie żadnych niezapłaconych faktur'. Ale gdy wchodzę ponownie w 'faktury' to cały czas dwie są opłacone a trzy nieopłacone :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi z kolei nie ściągneli jeszcze całej kasy.

Lecz zarejestrowane mam tylko 4 domeny i tylko tyloma mogę zarządzać.

Reszta jest cały czas w zadaniach oczekujących/pending.

Co ciekawe - wszystkie rezerwacje mam rozbite na 5 faktur, w tym dwie widnieją jako opłacone a dwie jako nieopłacone ( 'nie płacone' ).

Lecz te 4 domeny, którymi mogę zarządzać częściowo są na fakturach opłaconych a częściowo na nieopłaconych <_<

Co więcej - gdy klikam w 'zapłać nieopłacone dotychczas faktury' pokazuje mi się komunikat: 'Gratulacje! Nie masz w tej chwili na swoim koncie żadnych niezapłaconych faktur'. Ale gdy wchodzę ponownie w 'faktury' to cały czas dwie są opłacone a trzy nieopłacone :P

 

Ja i tak bylem pewien, ze zlapie zaledwie ulamek tego, co mialem z .asia na liscie pending w eurodnsie. Wku... mnie jedynie fakt burdelu i syfu.

Najpierw wyswietlaja sie w search boxie domeny z landrusha jako wolne do rejestracji. Pozniej za oplacone domeny mam faktury z potwierdzeniem przyjecia platnosci, a nastepnie cala lista zlecen znika, a ja nie dostaje zadnej informacji ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No "troszkę" się pogubili.

Ale staram się zachować do tego dystans.

Mało to mam innego stresu w życiu ? <_<

Tym bardziej, że zaczynam się zastanawiać jaka naprawdę będzie przyszłość tych domen i czy nawet w przypadku otrzymania ciekawych ofert wszystkie je sprzedawać ?

Bo o ile domeny .nu były totalną spekulacją głównie amerykańsko-szwedzką o tyle .asia mogą mieć wg mnie zupełnie inne perspektywy.

Może zamiast je sprzedawać lepiej stworzyć na bazie jednej czy dwóch jakiś ciekawy serwis ?

Nawet jeśli nie samodzielnie to w kooperacji z kimś innym.

I tak planuję troszkę lepiej poznać ciekawe miejsca w tej części świata więc byłaby większa motywacja dzięki temu by częściej podróżować.

W końcu to tereny bliższe kangurom niż .eu :P

 

 

activeholiday.asia :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dear Customer,

 

We would like to inform you that your order mentioned above has been closed for the following reason:

 

* Payment error

 

For more information, please contact our support at support@eurodns.com.

 

Best Regards,

 

Eurodns S.A.

2, rue Léon Laval

L-3372 Leudelange

 

Bzudry! Problem przy platnosci? Niech sobie searchboxa naprawia, a nie takie pierdoly mi tu wciskaja .... Na maila odnosnie pelnego zwrotu wplaconych pieniedzy czekam juz kilka dni i cisza :/

Masakra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

tez dostalem taka informacje...i cos mi tu smierdzi bo za dlugo to trwalo.....ja mam paymetn error a domena juz zajeta....a byla dobra!! jak dla mnie to przekret i tyle

Share this post


Link to post
Share on other sites
tez dostalem taka informacje...i cos mi tu smierdzi bo za dlugo to trwalo.....ja mam paymetn error a domena juz zajeta....a byla dobra!! jak dla mnie to przekret i tyle

 

Mozliwe, choc wg mnie bardziej prawdopodobne jest, ze domena ktora miales w panding byla juz zarezerwowana w fazie landrush i poszla na licytacji, a caly ten bajzer zwiazany jest z tym, ze 26 marca w eurodnsie polowa genrykow wyswietlala sie jako wolna.

Ja z ponad 100 domen zlapalem tylko kilka.

100 domen z listy oczekujacych nagle bez zadnej informacji zniknela. Na kazda z tych domen mam fakture z potwierdzeniem zaksiegowania pieniedzy. Pare dni temu wyslalem maila do eurods z prosba o wyjasnienie tej sytuacji i pelny refund ... jak narazie cisza :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś mi się wydaje, że trwa tam jedna wielka mobilizacja i pewnie nikt nie dostaje żadnej odpowiedzi. Ja też.

Prawdopodobnie nie spodziewali się tylu i takich problemów, którymi są bombardowani i celowo zamilkli zanim się wszystko nie wyjaśni.

I wcale się nie zdziwię jeśli brak udzielonych odpowiedzi będzie dla nich tylko najmniejszym kłopotem.

Widać w każdym - nawet w pozornie tak prostym interesie - czai się ryzyko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coś mi się wydaje, że trwa tam jedna wielka mobilizacja i pewnie nikt nie dostaje żadnej odpowiedzi. Ja też.

Prawdopodobnie nie spodziewali się tylu i takich problemów, którymi są bombardowani i celowo zamilkli zanim się wszystko nie wyjaśni.

I wcale się nie zdziwię jeśli brak udzielonych odpowiedzi będzie dla nich tylko najmniejszym kłopotem.

Widać w każdym - nawet w pozornie tak prostym interesie - czai się ryzyko.

nie chce psioczyc na EuroDns, ale kilka razy mialem sprawe do nich - pisalem maile i wielkie NIC. Nigdy nie dostalem odpowiedzi (a bylo to jeszcze przed najazdem Asi, wiec teraz tez raczej bym nie liczyl na zadne konkrety ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie chce psioczyc na EuroDns, ale kilka razy mialem sprawe do nich - pisalem maile i wielkie NIC. Nigdy nie dostalem odpowiedzi (a bylo to jeszcze przed najazdem Asi, wiec teraz tez raczej bym nie liczyl na zadne konkrety ;]

 

Hm, mam u nich na 3 kontach ponad 2k, wiec latwo im nie odpuszcze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A po co ci byly 3 konta? ;)

Zreszta bylo zamawiac jak trwal landrush, no i mozna bylo jeszcze uzyskac tzw. "invoice mode" i regac bez przedplaty ;) (jesli oczywiscie ktos spelnial pewne wymagania).

A co do odpowiedzi, to mysle, ze mozna pisac do Freddego (ma konto na dnf), w koncu urodzil sie w Polsce ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A po co ci byly 3 konta? ;)

Zreszta bylo zamawiac jak trwal landrush, no i mozna bylo jeszcze uzyskac tzw. "invoice mode" i regac bez przedplaty ;) (jesli oczywiscie ktos spelnial pewne wymagania).

A co do odpowiedzi, to mysle, ze mozna pisac do Freddego (ma konto na dnf), w koncu urodzil sie w Polsce ;)

 

Odnosnie landrusha, to nie widzialem sie w licytacji do kilkunastu/kilkudziesieciu/kilkuset tysiecy dolarow, wiec sobie na starcie odpuscilem. Zreszta powiedzialem sobie, ze max. na .asia moge wydac do 2,5k euro - tak tez sie stalo :P

Problem w tym, ze z wszystkich domen, ktore probowalem zarejestrowac i mialem w pendings, zlapalem zaledwie pare.

Juz nie chce wnikac gdzie lezy blad po stronie eurodns - chce jedynie odzyskac swoje pieniadze. Jesli mysla, ze uda im sie mnie przekonac do cofniecia prosby o refund i zaliczenie tych pieniedzy jako srodkow na koncie pod przyszle zakupy to moga sie zdziwc ;)

Asekuracyjnie rejestrowalem domeny na kilka innych osob z mojej rodziny - to chyba nie jest przestepstwo? ;)

 

edit:

Myslalem, ze wiecej domainerow z di.pl rzuci sie na .asia, a tu taka cisza w temacie ;)

A moze rodacy czekaja na swoje aukcje? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale masz te pieniadze na koncie? Jesli tak to przeciez ty zlecasz zwrot srodkow (w panelu) ktore wplaciles ;]

 

No wlasnie w tym problem, ze nie.

* Otwarte faktury: 0.00€

* Kredyt: 0.00 €

* Numer NIP: Nie zdefiniowano

* Stawka podatku VAT: 15%

Faktury potwierdzajace wplate pieniedzy sa:

Details INV 25**** Zakup 27/03/2008 20.70 € 20.70 €

Details INV 25**** Zakup 27/03/2008 20.70 € 20.70 €

Details INV 25**** Zakup 27/03/2008 20.70 € 20.70 €

Details INV 25**** Zakup 27/03/2008 20.70 € 20.70 €

(...) itd itd

 

Pare dni temu napisalem do nich maila w sprawie zwrotu zaplaconych pieniedzy i narazie cisza. Owszem, biore pod uwage, ze tak jak napisal kangur moga miec teraz straszny zapiernicz przez ta nagonke na .asia i bledy w searboxie, ale

to nie moja wina i szczerze mowiac mam to gleboko w du... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj pod wieczór zrobiłem test i mam dla was pozytywną wiadomość - żyją ;)

Napisałem wczoraj do supportu po polsku i już dzisiaj rano mi odpisali.

 

Sehr geehrter Kunde, Dear Customer,

 

leider können wir ihre Anfrage nicht bearbeiten

unfortunately we can't process your request.

 

Bitte stellen Sie Ihre Anfrage auf Englisch, Französisch oder Deutsch.

Please resend it in English, French or German.

Posez votre question en anglais, francais ou allemand s'il vous plait.

 

Mit freundlichen Gruessen, Best regards,

EuroDNS Support

Zobaczymy jak szybko odpiszą gdy szrajbnę po angielsku ?

A swoją drogą mogliby wziąść przykład z ND - skoro strona ma polską wersję to i kontakt mógłbym być w języku polskim.

 

edit: bardzo szybko odpisali i próbują wyjaśnić mój problem, który jest jednak inny.

Przy okazji mała dygresja na temat nowego avatora cabony. Poprzedni był bardziej przyjazny dla mojego wzroku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj:

A communication email on the status of the domain will soon be send out.

 

In most cases the names will be either :

- refunded as they are already registered by somebody else during Sunrise/Landrush

- or stay pending because an auction is going of people that submitted the name during Landrush.

 

In this case the domain will stay pending until auction is over. Because when nobody bids during auction these names become free again and here will try to get the name for you.

 

Your account will be updated soon and an email with the details will follow from our system.

 

EuroDNS Support

 

To teraz musze szybko sprawdzic, na kiedy sa przewidziane aukcje dla tych domen, ktore mialem(mam) w pendingu.

To sobie zamrozilem pieniadze ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może coś przeoczyłem ale wydawało mi się że rejestracja jest juz w trybie "live" :)

 

Skąd więc motyw aukcji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może coś przeoczyłem ale wydawało mi się że rejestracja jest juz w trybie "live" :)

 

Skąd więc motyw aukcji?

 

Kiedy .asia poszla live, searchbox na eurodns pokazywal wiele domen z landrusha jako wolne do rejestracji, wiec probowalem szczescia i rejestrowalem.

Watpie, ze ktorakolwiek z domen, ktore mialem na liscie oczekujacych nie zostanie kupiona na aukcji i eurodns ja dla mnie zarejestruje :P

Ogolnie balagan ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może wy mi wyjaśnicie bo ja nie chwytam. Dostałem poniższą informację, w stosunku do 3 domen.

 

Dear Customer,

In order to register your domain name xxxxx.asia, we require a few more information or documents (Domain already taken during Sunrise/Landrush<br>Waiting if it gets avaible again for GoLive).

Please enter your EuroDNS account and proceed with the steps listed behind your domain name.

EuroDNS Support

 

Wchodzę i klikam w symbol dzwonka by uzupełnić brakujące informacje, a następnie je zapamiętać ( zgodnie z instrukcją ).

Niestety nie pokazuje się nic co mógłbym uzupełnić.

O co tu chodzi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może wy mi wyjaśnicie bo ja nie chwytam. Dostałem poniższą informację, w stosunku do 3 domen.

 

Dear Customer,

In order to register your domain name xxxxx.asia, we require a few more information or documents (Domain already taken during Sunrise/Landrush<br>Waiting if it gets avaible again for GoLive).

Please enter your EuroDNS account and proceed with the steps listed behind your domain name.

EuroDNS Support

 

Wchodzę i klikam w symbol dzwonka by uzupełnić brakujące informacje, a następnie je zapamiętać ( zgodnie z instrukcją ).

Niestety nie pokazuje się nic co mógłbym uzupełnić.

O co tu chodzi ?

 

 

Musialbys miec ogromne szczescie, zeby eurodns zarejestrowal Ci domene, ktora miala isc na aukcje, a tam nie trafila bo, np zamawiajacy sie rozmyslili:)

Po drugie ja cisne juz od kilku dni eurodns, zeby zwrocili mi pieniadze. Napisalem, ze gdybym wiedzial ze domeny, ktore w searchboxie na eurodns.com pojawialy sie jako wolne choc juz dawno byly w kolejce do aukcji, to nawet bym sie nie fatygowal z rejestracja :)

Ogolnie to nie wiem czy mam sie smiac czy plakac.

Wczoraj liste pending mialem pusta, a dzisiaj sprawdzam maila i mam ta sama wiadomosc co Ty. Loguje sie na konto, a tam znow wszystkie domeny ....

Masakra :P

 

The domain you applied for is in an auction process for now.

 

During the Landrush phase more than one person applied for this domain. That's the reason why this domain is now undergoing an auction between the persons that applied for the domain during the Landrush. (You cannot participate in the auction unless you applied for it during the Landrush, too. )

Once the auction is over there are two possible scenarios:

 

1) The auction has been won by one of the applicants and the domain will be registered to this person. In this case your pending application will be closed and you will receive a refund to your EuroDNS credit account.

 

2) Nobody has placed a bid to the domain during the auction process and the domain becomes available again. In this case EuroDNS will try to get the domain for you and turn the pending application into registration.

 

Bzdury ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

To po co w ogóle piszą, że wymagana jest moja interwencja skoro ona - zarówno mailowa jak i na koncie - nic nie daje ? :)

Chyba tylko po to by mnie za jakiś czas formalnie poinformować, że niestety domeny trafiły do kogoś innego gdyż mimo ich próśb nie zrealizowałem wymaganych poleceń ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×