Jump to content
umberto

Statystyki spuszczania...domen

Recommended Posts

Robiąc porządki w portfolio, w ciągu ostatniego roku pozbyłem się wielu domen. Kilkuset.

 

Domeny były w wiekszości wyłącznie typu Fraza1Fraza2.pl, a więc w większości stosunkowo proste nazwy generyczne, kilkanaście po wcześniejszych spadach e-sklepów, 99% nazw w .pl (żadnych regionalnych, żadnego takiego drobnicowego szmelcu). Praktycznie żadnych domen z kreseczkami, parę z przyrostkiem 24, parę z e- na początku, parę IDN-ów. Ogólnie dużo ciekawych domen (subiektywne odczucie). Dziś zrobiłem mały przegląd, co zostało ponownie zarejestrowane, co nadal jest dostępne i czemu nawet ci wredni domainerzy :D nie chcieli tych domen po spadach. Hm, pewnie jednak mało atrakcyjne.

 

Domeny, które zostały ponownie zarejestrowane stanowiły 17,6% spadów.

 

Spośród tych 17,6% zaledwie 11,5% (czyli 2% z wszystkich spadów) trafiło w "dobre ręce". rozumiem to jako rozwiniętą stronę www biznesu lub serwisu tematycznego (nie jest nim np. strona tytułowa szablonu na wordpressie z tekstem lorem ipsum czy zaplecze SEO).

 

Reszta zarejestrowanych lub przechwyconych spadów to: zapleczówki SEO (blogi, katalogi), parkingi, strony ofertowe sprzedaży na AM, Premium i innych firm, domeny kierujące na strony typu Nazwa.pl, Ovh.pl (aktywne DNS-y) jak również "puste" DNS-y.

 

Z tych, które trafiły w dobre ręce, największą stratą była domena, która trafiła do BZWBK, domena, która reklamuje aplikację dla Google Chrome, domena przekierowująca do Strony pewnego Centrum odchudzania oraz domeny dwóch firm z mojej branży, w tym jednego z poważnych graczy na rynku dostarczającego produkty dla instytutów badawczych.

 

Szału nie ma. Sądziłem jednak, że więcej niż 11% to będą domeny, które trafiły do KK.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×