Jump to content
Apo

Dzierżawa, wynajem.

Recommended Posts

Mocno się teraz zastanawiam, czy wystawiać moje domeny na aukcję-dzierżawę. Czy jest to częsta praktyka? Jaka jest skala transakcji w skali miesiąca i na jakie kwoty opiewają w stosunku do wartości rynkowej domen?

 

Edit:

 

Jakie portale polecacie do przeprowadzenia aukcji na dzierżawę (ilość potencjalnych kupców, ceny itd.).

Edited by Apo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzierżawa i raty są coraz chętniej wybierane przez sprzedających jak i kupujących. Korzyści są obopólne - wydzierżawiający/sprzedający może dzięki temu uzyskać większą kwotę za domenę, zaś dzierżawca/kupujący znacznie obniżyć jednostkowe koszty, rozkładając je w czasie. Przy tym nie było jeszcze żadnych przypadków nadużyć (jeśli chodzi o treści zamieszczane pod stroną), natomiast były przypadki rezygnacji z transakcji w trakcie jej trwania, na co zresztą regulamin pozwala - w takim przypadku właściciel zachowuje domenę jak i dotychczas wpłacone środki, zaś druga strona może bezpiecznie "wyjść" z transakcji. To się jednak zdarza bardzo rzadko, znakomita większość rat / miesięcznych opłat jest wnoszona w terminie i spłacana do końca. Sam obecnie sprzedaję kilka domen na raty, zdarzało mi się też czasem kupić domenę w tym modelu. Z dzierżawą nie mam większych doświadczeń osobiście, ale znam takich, którym udało się z samej dzierżawy zrobić niezły stały dochód, i zdaje się że też trwały, bo w przeciwieństwie do rat, przy dzierżawie domena cały czas pozostaje przy tym samym abonencie.

 

[edit] Co do kwot - wszystko zależy od domeny. mi się zdarzyło wydzierżawiać domenę bodaj trzy razy i za każdym razem była to kwota z zakresu 100-200 zł netto miesięcznie. Ale też nie były to żadne wystrzałowe domeny, jedną z nich potem puściłem na aukcji za kwotę niewiele większą niż uzyskana z dzierżawy, pozostałe dwie mam nadal, udało mi się jeszcze zebrać mały bonus z parkingu po zakończeniu dzierżawy (były wynajmowane pod pewne konkretne akcje dość dużym firmom).

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muszę przespać się z problemem. Mam nadzieję, że ktoś jeszcze wypowie się w temacie.

 

 

Jeszcze jedna ważna sprawa, bo jakoś nie mogę tego znaleźć. Te 5% to netto, czy brutto i co z innymi opłatami, może to ktoś jasno napisać, bez gwiazdek i innych takich.

 

 

No dobra założyłem konto na premium i jak teraz dodać nazwy domen do wydzierżawienia, jeżeli mam je w innej firmie, czy mam za to płacić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz przenieść domeny od premium.pl - podczas dzierżawy, dzierżawca musi mieć dostęp do zarządzania domeną (zmiana dns lub przekierowania - sama domena zostaje u Ciebie, abonent się nie zmienia). Wystawienie domeny z opcją dzierżawy, jak i zainicjowanie dzierżawy dla konkretnego klienta, jest bezpłatne. Prowizja jest pobierana od każdej miesięcznej wpłaty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://pomoc.premium.pl/

 

Poświęć 30 minut na poczytanie czegokolwiek a nie zadajesz głupie pytania. Wszystko o co pytasz znajdziesz pod linkiem powyżej albo tutaj na forum. Rozumiem że zaczynasz i chcesz wiedzieć ale kiedyś każdy z nas zaczynał i np. ja zanim zacząłem się zajmować domenami spędziłem kilka dni na czytaniu o nich. Wydaje mi się że Ty też powinieneś od tego zacząć...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra trudno, za dużo trzeba przy tym pracować i jeszcze wszystkim w koło za to płacić, żeby to się opłacało. Fajny interes, ale tylko dla pośrednika. Może ktoś to wymyśli prościej, to wtedy te 5% (netto, brutto?) może sobie brać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra trudno, za dużo trzeba przy tym pracować i jeszcze wszystkim w koło za to płacić, żeby to się opłacało. Fajny interes, ale tylko dla pośrednika. Może ktoś to wymyśli prościej, to wtedy te 5% (netto, brutto?) może sobie brać.

Jak chcesz prościej, to wstaw pod domeną stronkę z informacją: TA DOMENA JEST NA WYNAJEM kontakt@wy-pierdy.pl I czekaj. a jak ktoś się zgłosi, to sobie podpisz umowę lub umów się na (głuchy) telefon lub jak wolisz. Jeśli widzisz jakiś inny sposób, np. przyjęcie świniaka w zastaw, to proszę bardzo, twoje prawo. Rozumiem, że chcesz otrzymać narzędzie do zarządzania dzierżawą gratis, a prowizji za udostępnienie platformy nie chcesz płacić, tak? No to musisz dać takie ogłoszenie na forum-frajerów.pl Verschwinde!

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak chcesz prościej, to wstaw pod domeną stronkę z informacją: TA DOMENA JEST NA WYNAJEM

Ile razy można pisać, że nie ma czegoś takiego jak wynajem domen ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ile razy można pisać, że pieniądze to się bierze za obsługę klienta. Sam mam wszystko załatwiać, wypełniać i na końcu zapłacić (w dalszym ciągu nie wiem te 5% to brutto czy netto od wartości). Tak jak napisałem chcę dać zarobić i uczciwie sprzedać/dzierżawić, ale proszę wykonać swoją część pracy. No przepraszam bardzo, ale liczba procedur, stron i samych regulaminów oraz danych do przeczytania i uzupełnienia jest kolosalna! No i te miłe pytania czy możemy wysyłać spam, wspaniale.

Chociażby to forum daje możliwość reklamy.

Z całą pewnością taką informację zamieszczę.

Widzę, że znasz takie strony. Jesteś aktywnym użytkownikiem?

Jak widać nic nie zrozumiałeś, może to Ty jesteś głuchy a telefon jest sprawny. Do Twojego handlu prosiakami nie wnikam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak widać nic nie zrozumiałeś, może to Ty jesteś głuchy a telefon jest sprawny. Do Twojego handlu prosiakami nie wnikam.

To do mnie ? Czy dzisiaj wszystkich osy pogryzły ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Apo weź proszę zluzuj ciśnienie w majtach. Przecież od wczoraj dostałeś tyle linków/odpowiedzi/informacji jak mało kto z początkujących na tym forum! Wymagaj od siebie też "minimum minimoru"! Premium nie "weźmie Ci" kasy jak to mniej więcej ująłeś a otrzyma część Twojego wynagrodzenia za to, że udostępnia Ci wygodną i bezpieczną platformę do wydzierżawienia/sprzedaży Twojej domeny! Oni już sporo zrobili dla Ciebie jako użytkownika? Czy Ty coś zrobiłeś oprócz założenia konta?! Oni mają za Ciebie wystawić tę domenę i sami cenę wymyślić? Może jeszcze podsunąć fotel, podać cygaro i odpalić od diamentowej zapalniczki? Przecież nie robisz im łaski wystawiając u nich domenę a robisz to dla swojego interesu/zarobku?! Po co ja to w ogóle pisze wszystko.. <_<

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ile razy można pisać, że nie ma czegoś takiego jak wynajem domen ?

 

 

Ile razy można pisać DZIERŻAWA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie do Ciebie, tylko do tego od świniaków.

On raczy tego nie zauważać, że zarejestrowałem konto na tamtym portalu. Ciekawe w jakim celu to zrobiłem, co nie? Pewnie żeby wszystkich ominąć, ale ludzie rejestruję się wypełniam jeden, drugi formularz, a tam cały czas następne się pokazują. Dodatkowo nawet jeśli udałoby się coś sprzedać to kolejna papierologia w drodze. Już jestem zmęczony tym ciągłym wypełnianiem coraz to nowych druczków. Na końcu dowiem się, że to wszystko nie za tego świniaka, a czapkę gruszek.

 

Edit:

 

Ja nie chcę tego za darmo! To udowadnianie, że się nie jest wielbłądem jest takie wnerwiające, a i tak na końcu się dopiero okaże , czy to jest bezpieczne. Jak sam pb napisał, może zapłacą, może nie. Czy na początek zwyczajne podanie nazwy domeny to za mało? Wydaje mi się (ja przynajmniej tak prosiłem zrobić), że moich danych można się dowiedzieć i sprawdzić czy to są moje domeny. Jak dobijemy targu to można wtedy robić techniczne sprawy, bo w takim przypadku np. premium.pl jest na "plusie" bo ma u siebie moje domeny. Czemu mam składać taki depozyt? Podanie danych, zatwierdzenie regulaminów to jeszcze za mało?

Edited by Apo

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jak Ci się kolejny i kolejny raz pokazują te formularze to w końcu założyłeś to konto czy jednak w połowie drogi odpuściłeś?

 

Jak sprzedaż domenę to jedyną papierologią jaką będziesz musiał wykonać to kupić sobie coś za gotówkę gdy już wybierzesz te pieniądze z bankomatu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konto mam założone. Muszę teraz poprzenosić domeny do premium.pl co jest dla mnie dziwne. Jak oświadczam, że komuś sprzedam/wydzierżawię, to tak zrobię. Jedyne co by mnie mogło powstrzymać to jakieś chore zapisy w firmie w której obecnie mam domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konto mam założone. Muszę teraz poprzenosić domeny do premium.pl co jest dla mnie dziwne. Jak oświadczam, że komuś sprzedam/wydzierżawię, to tak zrobię. Jedyne co by mnie mogło powstrzymać to jakieś chore zapisy w firmie w której obecnie mam domeny.

 

Konieczność przeniesienia domen wynika z tego, że jeśli ktoś zdecyduje się na zakup czy dzierżawę domeny, to powinien otrzymać to, za co zapłacił. Gdyby domeny były u innego rejestratora, nie moglibyśmy tego zagwarantować. Co jeśli ktoś by wystawił domenę zarejestrowaną w nazwie, a dopiero po sprzedaży uświadomił sobie, że zgodnie z regulaminem nie może jej przenieść bez dopłat? Co jeśli wtedy odmówiłby przeniesienia? Klient - płacący klient - zostałby na lodzie, a to ugodziłoby w interesy wszystkich klientów wystawiających swoje domeny na giełdzie.

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edit:

 

Ja nie chcę tego za darmo! To udowadnianie, że się nie jest wielbłądem jest takie wnerwiające, a i tak na końcu się dopiero okaże , czy to jest bezpieczne. Jak sam pb napisał, może zapłacą, może nie. Czy na początek zwyczajne podanie nazwy domeny to za mało? Wydaje mi się (ja przynajmniej tak prosiłem zrobić), że moich danych można się dowiedzieć i sprawdzić czy to są moje domeny. Jak dobijemy targu to można wtedy robić techniczne sprawy, bo w takim przypadku np. premium.pl jest na "plusie" bo ma u siebie moje domeny. Czemu mam składać taki depozyt? Podanie danych, zatwierdzenie regulaminów to jeszcze za mało?

Widzę, że pomóc tu może już tylko skok z mostu...albo krawat.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ile razy można pisać DZIERŻAWA?

Tyle razy ile dana usługa jest dzierżawą. Znudziła Ci się ta nazwa ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Mocno się teraz zastanawiam, czy wystawiać moje domeny na aukcję-dzierżawę

wystaw na probe a byc moze wszystkie dylematy same sie rozwiaza, bo okaze sie, ze nikt nie jest zainteresowany dzierzawa twoich domen - jezeli wprost przeciwnie, wtedy bedziesz sie zastanawial

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×