Jump to content
DD

gogle.pl --> google.pl

Recommended Posts

W sumie nie wiem czy już było, ale dziś sprawdziłem WHOIS dla domeny gogle.pl i widzę, że właścicielem jest Google Inc. a ta domena na pewno kiedyś była w innych rękach. Czy ktoś może słyszał w jaki sposób domena przeszła w ręce Google?

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sumie nie wiem czy już było, ale dziś sprawdziłem WHOIS dla domeny gogle.pl i widzę, że właścicielem jest Google Inc. a ta domena na pewno kiedyś była w innych rękach. Czy ktoś może słyszał w jaki sposób domena przeszła w ręce Google?

 

Masz refleks, to już (ponad?) rok temu miało miejsce. ;-)

Kiedyś było na ten temat info na jahu.pl: http://web.archive.org/web/20070526081849/...://www.jahu.pl/

Teraz już nie ma. Innych doniesień na ten temat nie spotkałem.

Prawdopodobnie domena została przejęta (nie odkupiona), bo na gogle.pl była zamieszczona wyszukiwarka, więc dla dobrego prawnika sprawa była banalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prawdopodobnie domena została przejęta (nie odkupiona), bo na gogle.pl była zamieszczona wyszukiwarka, więc dla dobrego prawnika sprawa była banalna.

Też się dziwiłem przez lata, że była tam wyszukiwarka google, na której pewnie jeszcze właściciel gogle.pl zarabiał. No ale jak widać - radość ta nie mogła trwać w nieskończoność. Szkoda, bo fajna domena i można ją było wykorzystać nawet na konkurencyjną wyszukiwarkę. Myślę, że nawet w takiej sytuacji Google nie miałoby praw do odebrania domeny, chociaż mogłoby to być ryzykowne.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też się dziwiłem przez lata, że była tam wyszukiwarka google, na której pewnie jeszcze właściciel gogle.pl zarabiał. No ale jak widać - radość ta nie mogła trwać w nieskończoność. Szkoda, bo fajna domena i można ją było wykorzystać nawet na konkurencyjną wyszukiwarkę. Myślę, że nawet w takiej sytuacji Google nie miałoby praw do odebrania domeny, chociaż mogłoby to być ryzykowne.

 

DD

 

Oj panie Danielu, nie ryzykowalbym z czyms takim. Skoro potrafili odebrac nawet domene piłkanożna.pl ;) to taki spor juz z gory jest skazany na wygrana google

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

"Gogle" to normalne słowo... odebranie takiej domeny moim zdaniem jest nie w porządku. Jeżeli ktoś tam stawiał wyszukiwarke, to niech zapłaci odszkodowanie, ale nie powinien mieć obowiązku oddania domeny.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oj panie Danielu, nie ryzykowalbym z czyms takim. Skoro potrafili odebrac nawet domene piłkanożna.pl ;) to taki spor juz z gory jest skazany na wygrana google

Tak jak już kiedyś pisałem - stare dzieje z tą piłką - moje niedopatrzenie ;) I nauczka na przyszłość, czyli na teraz :P

 

P.S No risk no fun :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Gogle" to normalne słowo... odebranie takiej domeny moim zdaniem jest nie w porządku. Jeżeli ktoś tam stawiał wyszukiwarke, to niech zapłaci odszkodowanie, ale nie powinien mieć obowiązku oddania domeny.

 

Michał

 

sady sa elementem panstwa, a panstwo jest organizacja przymusowa i tu malo co jest w porzadku...ja tez nie rozumiem na jakiej podstawie mozna odebrac jakakolwiek domene, nawet gdyby byla to np. cocacola.pl - przeciez firma dziala w innej branzy niz internetowa i moim zdanie nie powinna tutaj miec wylacznosci na zbitek paru liter, bo samo zarejestrowanie takiej domeny nie musi oznaczac zlej woli(oczywiscie jezeli za posrednictwem tej domeny nie jest prowadzona nieuczciwa konkurencja) - niestety rzeczywistsc jest inna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeżeli poprzedni własciciel publikował treści zwiazane z Google, próbował im ją sprzedać, lub na parkingu pokazywało coś związanego z Google to po zawodach. Jakby sprzedawał gogle (jako okulary narciarskie) to mogli by go w **** pocałować. Taką samą metodą walczy z Google właściciel gmail.pl (wielkie brawa dla nich)

 

No ale jak własciciel gogle nic tam związanego z google nie robił to pewnie dał się zastraszyć i byłby to następny przykład tego typu w Polsce gdzie nieznajomość prawa działa na szkodę domeniarza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak swoją drogą - ciekawe czy hoohle.pl spotka podobny los co gogle.pl :lol: A może Google nie wpadło jeszcze na trop tego serwisu :)

 

Hoohle.pl - Ciemniejsza strona Google...

 

hoohle.com zaparkowana.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeżeli poprzedni własciciel publikował treści zwiazane z Google, próbował im ją sprzedać, lub na parkingu pokazywało coś związanego z Google to po zawodach. Jakby sprzedawał gogle (jako okulary narciarskie) to mogli by go w **** pocałować. Taką samą metodą walczy z Google właściciel gmail.pl (wielkie brawa dla nich)

 

 

Sorry ale nie zroumialem dla kogo te brawa (wilekie )?? dla google czy dla walscicieli gmail .pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sorry ale nie zroumialem dla kogo te brawa (wilekie )?? dla google czy dla walscicieli gmail .pl ?

 

Dla Gmail.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla Gmail.pl

 

Tez ta zrozumialem ale wolalem sie upewnic czy inni rowniez

A skoro tak i takie bylo przeslanie MisaUszateka to coz moge tylko powiedziec ze poraz kolejny farmazony opowiada :lol:

 

Bo w jaki sposob abonent gmail.pl walczyl ??? W taki ze dal ewidentnie dupy bo wystawial dwa razy domene na sprzedaz ( raz na Allegoro przyznajac czym handluje chyba nawet z logo gmail ) a potem jak wiedzial ze jest reka w nocniku stworzyl akronim !.A na koniec skorzystal z zaskarzenia wyroku ze zapis na sad polubowny jest przymusowy i jest to niezgodne z prawem i sprawa arbitrazu na tej podstawie zostala odroczona a nie zakonczona !!?

Tak wiec moze niech kolega MisUszatek rozwinie swoja mysl nie majaca potwierdzeni w faktach ! Co takiego zrobil abonent gmail.pl w walce o domen co bylo zgodne z prawem bo akurat moim zdnaiem to typowy przykalad zlodziejstwa i zerowaniu na czym co ktos wypracowal (wypracowal gmail googlowy !).Ja mowie o faktach a nie o farmazonach

Jesli ktos rejestruje domene gmail.pl wystawia na sprzedaz i nie nie ponosi z tego tytulu kary to jest to debilne rozwiazanie sprawy takie samo jak orzecznie w sprawie pilkanozna i zabytki .W sadach licza sie fakty a te ewidentnie mowily ze abonent gmail.pl to cienias ktory kombinowal i ktoremu sie akurat udalo :)

To zwyczajny przyklad ze do sadu nie idzie sie po sprawiedliwosc i egzekwowanie prawa !!

Tak wiec rada dla MisaUszateka zanim zowu splodzi jakis tekst niech pomysli czy zna fakty bo moze sa ludzie korzy to sledza i wnerwia ich ignorancja wypowiedzi bo jak nazwac inaczje nie trzymanie sie faktow !?

Share this post


Link to post
Share on other sites
góógle.pl ma fajny obrazek. :lol:

Hehe - o takiej "literówce" nie pomyślałem :)

 

guugle.pl i gugle.pl też niestety już zajęte ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
... moim zdnaiem to typowy przykalad zlodziejstwa

 

Domena byla wolna do rejestracji? Byla! Ewidentne zaniedbanie sprawy przez Google i ciesze sie, ze nie wygraja tej domeny. Byc moze znow mysleli, ze duzy moze wiecej.

 

A wracajac do gogle.pl, to wlasciciel dal ciala na calej linii. Mogl naprawde wykorzystac potencjal tej domeny.

Z drugiej strony jestem zdania, ze jakiekolwiek literowki nie powinny byc odbierane, gdyz sa to nazwy podobne, ale nie takie same. I takie Google czy Yahoo g... powinno miec do gadania. Idiotyzm. Przeciez literowka google moze byc i fiigle i wiele innych.. I co, umieszcze tam wyszukiwarke i mi zabiora? Takiego wala! Niestety nie ma jasno sprecyzowanej definicji "literowki" i bedzie to zawsze kontrowersyjny temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena byla wolna do rejestracji? Byla! Ewidentne zaniedbanie sprawy przez Google i ciesze sie, ze nie wygraja tej domeny. Byc moze znow mysleli, ze duzy moze wiecej.

Nie no przestan !!

Ja tez mialem kiedys w rezerwacji domen google.pl i to znczy ze mialem ja rejestrowac ???

Sorry ale obecny abonent gmail.pl od poczatku, co udowodnil, zarejetrowal domene z mysla o sprzedazy !!!

Na ta sa dowody i tyle .Gdyby zarejestrowal i od POCZATKU zalozyl tam serwis z takim rowinieciem akronimu to OK !!!

Ale mozna zobaczy w archiwach najpierw pisze ze chcial/chciala miec domene z wyrazem 'mail" a potem mowi ze to akronim !

Broni sie jak dziecko i tyle ! Te wlasnie fakt swiadcza o zlodziejstiwe bo fakty po rejestracji o tym niezbicie mowia !!!

W tym wypadku te okolicznosci swidcza o glupocie i niewiedzy obecnego abonenta i to ze mu sie udalo uniknac odpowiedzialnosci to mowie taki sam skandal jak orzeczenie w sprawie IDN pikanozna i zabytaki.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazdy ma prawo kupic domene i nie ma obowiazku robic na niej serwisu.

 

Orange byl TM, a za domene musieli bulic. Znam ta sytuacje akurat dokladnie.

 

Sam mam domene jednego z operatorow, ktorego nie ma( jeszcze?) w Polsce i spie zupelnie spokojnie.

 

Reasumujac - niepotrzebnie sie tak denerwujesz :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Orange byl TM, a za domene musieli bulic. Znam ta sytuacje akurat dokladnie.

Plus nie byl TM a domene dostali za darmo ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam historii Plusa, ale Orange znam caly przebieg.

 

Ale dlaczego niby "dostali" za darmo? Na jakiej podstawie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale dlaczego niby "dostali" za darmo? Na jakiej podstawie?

Wlasnie na podstawie zupelnej niekompetencji w tej sprawie bylego wlasciciela :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kazdy ma prawo kupic domene i nie ma obowiazku robic na niej serwisu.

 

tu sie mylisz rekino, sytuacja kiedy pod domena nie ma nic jest czesto przez sady interpretowana tak samo jak gdyby bylo tam "na sprzedaz", a stad juz krok do odebrania domeny

 

mimo to ja tez mam domene jednego z operatorow, ktorego jeszcze nie ma u nas, a ma sie niedlugo pojawic i tez spie spokojnie :lol:

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tez ta zrozumialem ale wolalem sie upewnic czy inni rowniez

A skoro tak i takie bylo przeslanie MisaUszateka to coz moge tylko powiedziec ze poraz kolejny farmazony opowiada :lol:

 

Bo w jaki sposob abonent gmail.pl walczyl ??? W taki ze dal ewidentnie dupy bo wystawial dwa razy domene na sprzedaz ( raz na Allegoro przyznajac czym handluje chyba nawet z logo gmail ) a potem jak wiedzial ze jest reka w nocniku stworzyl akronim !.A na koniec skorzystal z zaskarzenia wyroku ze zapis na sad polubowny jest przymusowy i jest to niezgodne z prawem i sprawa arbitrazu na tej podstawie zostala odroczona a nie zakonczona !!?

Tak wiec moze niech kolega MisUszatek rozwinie swoja mysl nie majaca potwierdzeni w faktach ! Co takiego zrobil abonent gmail.pl w walce o domen co bylo zgodne z prawem bo akurat moim zdnaiem to typowy przykalad zlodziejstwa i zerowaniu na czym co ktos wypracowal (wypracowal gmail googlowy !).Ja mowie o faktach a nie o farmazonach

Jesli ktos rejestruje domene gmail.pl wystawia na sprzedaz i nie nie ponosi z tego tytulu kary to jest to debilne rozwiazanie sprawy takie samo jak orzecznie w sprawie pilkanozna i zabytki .W sadach licza sie fakty a te ewidentnie mowily ze abonent gmail.pl to cienias ktory kombinowal i ktoremu sie akurat udalo ;)

To zwyczajny przyklad ze do sadu nie idzie sie po sprawiedliwosc i egzekwowanie prawa !!

Tak wiec rada dla MisaUszateka zanim zowu splodzi jakis tekst niech pomysli czy zna fakty bo moze sa ludzie korzy to sledza i wnerwia ich ignorancja wypowiedzi bo jak nazwac inaczje nie trzymanie sie faktow !?

 

 

Ty stary mam dla ciebie propozycję .....od**** się ode mnie co?

Któryś raz z kolei uprawiasz prywatne wycieczki i zaczynasz powoli mnie irytować.

Jak masz jakieś fobie czy frustracje to sobie wyładuj na młodszym bracie albo po prostu idz do lekarza. Podobno chemią da sie to leczyć :)

Nie widziałem nigdzie na tym forum adnotacji że nie można tu przedstawiać własnego zdania, nawet jak argumentacja ci nie odpowiada.

 

Boli cie że (jak to napisałeś) cieniasowi się udało? Na zdrowie , niech mu się udało. Jakkolwiek kombinował to domeny sobie odebrać nie dał. Jakbyś zresztą otarł trochę tą pianę z pyska która zalewa ci oczka to byś doczytał sie w moim poście że nie poruszam tu kwestii etycznej tylko sam fakt dochodzenia praw do domeny. Więc daruj sobie te referaty jak to biedne uciśnione Google wypracowało sobie gmail i cwaniak i krętacz im nie chce tego oddać, bo G mnie to obchodzi. Zadzwoń do Rydzyka może jego ten temat złapie.

 

A te rady z pozycji dobrego wójka to udzielaj swoim kolegom z piaskownicy, "obrońco faktów". Polecam najpierw zgłębić tajniki czytania.

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×